Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Po co nam broń? Łukasz Warzecha gościem PCh24 TV


Odtwórz w YouTube
 

Temat regulacji dostępu do broni palnej zawsze wzbudza dużo emocji. Dlaczego? Jak to się stało, że Polska jest jednym z najbardziej rozbrojonych krajów Europy i w jakim kierunku zmierzamy? A nade wszystko - po co nam broń. Gościem PCh24TV jest red. Łukasz Warzecha. Rozmawia Marcin Austyn.

Czytaj także:
DATA: 2020-06-05 07:45:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Większość pasjonatów broni to duże dzieci bez pojęcia o prawdziwej walce bronią palną bojową. Dostęp do broni TAK, ale pod konkretnymi warunkami, natomiast noszenie broni NIE. Poza osobami, które mogą dysponować bronią do celów obrony własnej lub ochrony osób i mienia pod rygorami tj.: 1 wykazania rzeczywistego zagrożenia, 2 jasnego określenia czy mogą tylko posiadać w domu czy w ogóle nosić, 3 ograniczenia czasowego tzn. znika zagrożenie to zdają pozwolenie lub mogą tylko trzymać ją w domu, 4 kurs obrony pistoletem / rewolwerem TJ. strzeLanie sytuacyjne, stresowe itd. - POZOSTALI POWINNI MIEĆ BROŃ W DOMU / NOSIĆ NA STRZELNICĘ ROZŁADOWANĄ. Zakompleksione duże dzieci nie powinny leczyć SWYCH lęków posiadaniem np. Glocka z 17 nabojami, a jego pociski mogą zabić nawet 600 metrów od wylotu lufy. OGRANICZENIA MUSZĄ ISTNIEĆ, ŻEBY POSIADANIE BRONI BYŁO MOŻLIWE I BEZPIECZNE DLA WSZYSTKICH. JESTEM PRAKTYKIEM W ODRÓŻNIENIU OD 99% DYSKUTANTÓW Z FORÓW / GAZET Z IPSC ;-
16 dni temu / Obserwaotr
 
Jedynie wolny człowiek ma prawo posiadać broń. Gdy prawo to zostanie mu odebrane, staje się niewolnikiem.
27 dni temu / naxa
 
parafianka- i każdego dnia masz odwołanie do kolejnego świętego który położył głowę przed przemocą- katolik powinien stawac w obronie słabszych,nawet tchórzy i konformistów!!
1 miesiąc temu / Darius
 
Przypominam:"...kto mieczem wojuje od miecza ginie". Niech żaden katolik nie łapie za broń palną. Najlepszą bronią jest różaniec. Wielokrotnie w historii to się sprawdzało.
1 miesiąc temu / parafianka
 
W wywiadzie nie padło to jasno - pozwolenie na broń do celów sportowych można stosunkowo łatwo póki przepisy sie nie zmienia uzyskać. Tak jak było to powiedziane może to być także broń np. taka jakiej uzywa Policja - pistolet Walter czy np. strzelba typu "pompka", karabin Kałasznikow itp. Sa także pasjonaci strzelectwa, którzy przeprowadza chetne osoby przez cała procedure - od zerowego kontaktu z bronia do własnej broni w domu. Po kosztach, jedynie dla ideii promowania strzelectwa robi to np. ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko Kolekcjonerskie "Braterstwo". Z czystym sumieniem odsyłam do nich wszystkich zainteresowanych.
1 miesiąc temu / A
 
Za cały komentarz wystarczą dwa cytaty: ?Ten dzień przejdzie do historii. Pierwszy raz w cywilizowanym kraju istnieje pełna rejestracja broni. Nasze ulice będą bezpieczniejsze, a nasza policja bardziej sprawna. W przyszłości cały świat będzie nas naśladować.? Kto to powiedział? Adolf Hitler. Z kolei szef SS, Heinrich Himmler twierdził: ?Jeśli ktoś chce sobie postrzelać to niech wstąpi do SS albo SA. Zwykli obywatele nie potrzebują broni.? Wszystko jasne?
1 miesiąc temu / to już było
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 143 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.