Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Po co Kościołowi papież? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Czy papież jest monarchą? Gdzie się podziała potrójna korona następców świętego Piotra? Do czego są powołani Ojcowie Święci? Czy Kościół Katolicki nie mógłby wyglądać tak jak wspólnoty protestanckie, które nie mają swojego papieża? Na te i wiele innych pytań w specjalnym wydaniu programu JA KATOLIK prosto z Rzymu sprzed kościoła św. Balbiny odpowiadają Krystian Kratiuk (redaktor naczelny PCh24.pl) i Jerzy Wolak („Polonia Christiana”).


DATA: 2019-08-13 20:22:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: ?Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon?. 10 Na to odrzekł mu Jezus: ?Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz?6. 11 Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu." Mateusz
9 miesięcy temu / Lester
 
?Ale czym jest dla nas krzyż?? ? to pytanie zadał Franciszek. ? ?Tak, noszę krzyż, by pokazać, że jestem chrześcijaninem?. To jest ?w porządku?, jednakże ?nie tylko jako jako odznaka, tak jak w jakiejś drużynie, odznaka wskazująca na przynależność do jakiejś drużyny?; ale jak powiedział Franciszek, ?jako wspomnienie tego, który dla nas stał się grzechem, KTÓRY STAŁ SIĘ DIABŁEM, WĘŻEM. Tak się uniżył aż do całkowitego unicestwienia?. papiez Franciszek o unicestwieniu Chrystusa.
9 miesięcy temu / Lester
 
Objawienie 17:18 A kobieta, którą widziałeś to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi." Miasto o siedmiu wzgorzach. Po nawroceniu sie ostatniego cezara na Chrystusa - monarchie cezara kupil papiez - ave papa. To papiezowi niemal wszyscy przywodcy na ziemi oddaja czesc, pochylajac glowy i calujac papieza w reke. Apokalipsa Jana; 4 A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu.4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, 5 Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.
9 miesięcy temu / Lester
 
9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem 5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. - Mateusza 23
9 miesięcy temu / Lester
 
Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Mt 23,3
9 miesięcy temu / rucola
 
Dzięki za ten materiał. Zwłaszcza kwestia ważności wyboru papieża Franciszka. Jednen jest papież, jest nim Franciszek, pomimo bólu, jakiego doświadczamy poprzez zamęt dziejący się w Kościele, nie może być inaczej. A Franciszka napiminajmy, gdyby źle czynił i módlmy się za niego, aby błędy i herezje potepił i braci w wierze utwierdzał.
9 miesięcy temu / raf
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 120 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.