DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Eee a mieliśmy w tym stuleciu pełną niepodległość? A zakres wolności Polski jako kraju był większy za późnego komunizmu. A dalece większy był zakres wolności gospodarczej. Produkowalismy statki, elektrownie etc. Dziś szczycimy się montowniami
5 miesięcy temu / gnago
 
Wspaniały tekst.
ponad 1 rok temu / OSTOJA
 
Wszystko "ładnie" i "miłe" przesłanie, szkopuł w tym że historycznie się nie zgadza. Zabór austriacki był jednym z najbardziej represyjnych to w tym zaborze doszło do rzezi galicyjskiej i to w tym zaborze usilnie budowano "naród" ukraiński by przeciwstawić go Polskości. Zabór austriacki niewiele się różnił od pruskiego i oba z chrześcijaństwem nic nie miały wspólnego wszak w obu tych "królestwach" wszelkie kościoły były kontrolowane przez władców i to do takiego stopnia że liczono świece w kościołach. Jeśli natomiast chodiz o Rosję to raz Katarzyna była niemką dla na swój sposób nie miała w kwestii rozbiorów wyboru. O ile nie chciała zostać na lodzie... Po Cerkwi mimo trawiącego ją antykatolicyzmu nie jeździłbym za bardzo bo historia uczy że Cerkiew potrafiła pozostać przy Chrystusie w przeciwieństwie do "protestantów" i kto wie czy i nie naszych purpuratów...
ponad 2 lata temu / Zona
 
Czy rząd i prezio spod znaku PiS jest katolicki? To okrągłostołowe marionetki, udające przed wyborcami spieranie się z PO i komunistycznymi sługusami Rosji. Kaczyński rządzi za pomocą Szydło i Dudy, a codziennie zabijane są dzieci w szpitalach finansowanych z podatków. Dług cały czas rośnie, a kwota dochodu, od której trzeba płacić podatki to ciągle 3000 zł, gdy do przeżycia trzeba 6000 zł. Faryzeusze z PiS zarzucali kłamstwa faryzeuszom z PO, a sami robią to samo. Jak tacy skończą? Co zrobi z nimi Stwórca, gdy staną po śmierci na Jego sądzie? A może spotka ich za to kolejna katastrofa, bardziej spektakularna niż ta pod Smoleńskiem?
ponad 2 lata temu / wmo
 
Świetny tekst, brawo !
ponad 2 lata temu / Michał
 
Dzięki za gratulacje, bo właśnie dzięki takiemu regulaminowi ilość wpisów bezmyślnych katofobów, nie mających nic merytorycznego do powiedzenia, została ograniczona do minimum. Faktycznie, z twojej strony żadna krytyka nam nie grozi, skoro chciałeś promować dewiacje.
ponad 2 lata temu / do inny
 
gratuluję wspaniałego regulaminu. w sam raz dla takiego towarzystwa wzajemnej adoracji. poklepujecie się po plecach, wszak żadna krytyka wam nie grozi. moderator czuwa. a że są ludzie z inną perspektywą? tym gorzej dla nich. żałuję, że nie zobaczę, jak się budzicie z ręką w nocniku.
ponad 2 lata temu / inny
 
Dodać kilka zdań we właściwych miejscach o Panu Jezusie i Matce Bożej i jest piękne kazanie na 11 Listopada. Tłumaczy religijny sens tego święta, o czym nikt nie mówi.
ponad 2 lata temu / TZ.
 
gratuluję , wspaniały artykuł !!!!!!!!!!!!!!
ponad 2 lata temu / niko
 
Nosz.... tego już nie zdzierżę!To moje zdanie,moja wizja Polski!Zgadzam się z Panem ,Panie Kratiuk!
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 
Artykuł dobry tylko jedno ale: Człowiek sam się nie może zbawić, zbawić może jedynie Bóg.
ponad 2 lata temu / Temlpariusz
 
Służę uprzejmie. NN nie dostał instrukcji, co ma trollować na temat Polski i jej niepodległości. Sam, wiadomo, własnych poglądów nie ma, a więc nie ma pojęcia o Polsce i niepodległości czyli wolności. Dlatego prowokuje, by nabazgrać cokolwiek i zgarnąć od swych mocodawców jakąś marną wierszówkę, za nią zakupić półlitrówkę i zatopić w niej swój problem Święta Niepodległości. Mam nadzieję że pomogłem?
ponad 2 lata temu / do NN
 
Do (oNN).Prowokacja!Może wyłuszczysz swoje zdanie na temat święta Niepodległości,abym i ja mógł napisać coś oceniające twoje wypowiedzi.
ponad 2 lata temu / NN
 
Polska jest po to zeby wszystkim sprawiac klopoty. I tyle...
ponad 2 lata temu / Faszysta
 
Siła się jeszcze trzeba natrudzić by Ojczyznę wyzwoloną uczcić np. w 100. rocznicę Jej Niepodległości 7.X.2018 i by Bóg, Honor, Ojczyzna znaczyło to, co znaczy i w co wierzyli Ojce i Matki!
ponad 2 lata temu / John Galt
 
Ja będę świętował gdy pozwolą nam posiadać broń, zniosą przymus edukacyjny, socjalizm, zredukują dziesięciokrotnie biurokrację i obniżą podatki do biblijnych 10%. A dzisiaj poszczę, modlę się i pracuję. Nie ma czego świętować, szczególnie, że wciąż morduje się w Polsce niewinne dzieci. Nasza Królowa płacze nad nimi. To czas żałoby a nie machania chorągiewką.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
I Państwo też jak liberalne lewactwo chcą świętować 11 listopada? Polska odzyskała niepodległość 7 października, gdy Rada Regencyjna ją ogłosiła, a nie gdy ten lewacki socjalista PPS-owski dumnie wkroczył do Warszawy. Prawica powinna razem świętować 7 października, by wyrazić sprzeciw liberalnej demokracji oraz wątpliwym autorytetom socjalizmu polskiego typu Piłsudski.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.