DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Strach pomyśle co będzie dalej- czyżby demokracja odpowiadająca tej skrzywionej , która ma miejsce w UE? Dyktat silniejszych i liczniejszych nad grupą zawsze pejoratywnie określaną - fundamentalistami
ponad 4 lata temu / Franciszkowi nie ufam
 
Pragnę nieśmiało zauważyć że,schizma już jest faktem!Powiadomili nas o tym niemieccy kardynałowie mówiąc że kościół niemiecki nie jest filią watykanu.Z drugiej strony obóz konserwatywny (z duza ilością cudzysłowu) w tym Polski ,ulega schiżmie w drugą stronę (deklaruje niezmienośc nauki Chrystusa).Czego więc rzekomo obawiał się papież pisząc ten dokument?Obawiam się że niczego.
ponad 4 lata temu / Hugon de Payns
 
@weronikasiedlecka Bardzo słusznie zauważyłaś, zwłaszcza o dziwnej zmianie nazewnictwa (nie ma już grzeszników, są osoby w sytuacji nieregularnej; słowo "sakrament" na określenie małżeństwa też jest jakoś nieobecny). Ciekawe, że w części biblijnej adhortacji nie ma słów Jezusa o nierozerwalności małżeństwa. Pojawiają się później ale.. 62. Nierozerwalności małżeństwa (? Co więc Bóg złączył,niech człowiek nie rozdziela ?, Mt 19, 6), nie należy rozumieć jako ? jarzmo ? nałożone na ludzi, ale jako ? dar ? udzielony osobom złączonym w małżeństwie. Czyli znów rozmiękczenie a nie jasność i jednoznaczność. W tym wszystkim przychodzą mi do głowy jeszcze inne słowa Chrystusa Pana: "Nie dawajcie psom tego, co święte i nie rzucajcie pereł przed świnie" (Mt 7,6) bo co zrobią z perłami i z ofiarodawcami... (odpowiedź jest w tym samym wersecie)
ponad 4 lata temu / Paweł
 
+++ Roman Dorna
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Pro Memoria. Otóż to. ,,Miłosierna,, troska o ,,wzrost miłości,, w nowych związkach, a kompletna niedbałości o porzuconych małżonków i porzucone dzieci, te ,,okoliczności,, są zupełnie nieważne, któż by tam ,,na Watykanie,, zawracał sobie nimi głowę.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Katolicy powinni przeczytać ostatnią książkę Antonio Socciego. Wiele wyjaśnia...
ponad 4 lata temu / Jacek
 
Mam wrażenie, że Franciszek jeżeli nie schlebia ,,nieregularnym,, (nowe ,,ładne,, określenie w ślad za ,,niesakramentalnymi,,) to ,,miłosiernie,, nie wypomina im grzechu i nie wzywa do nawrócenia.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
" A quo primum" Benedykta XIV ma tylko 7 stron. Dlaczego by ich cierpliwie i powolutku nie przeczytać? Bo to stary dokument ze starych czasów i dla bardzo starych ludzi. Ursus c45 ma w sobie coś z "robić rumor,ruch i zamieszanie" czyli marksistowskie(Pierre Teilhard de Chardin SJ) przetwarzanie materii w dym.Obejrzyj rozruch tego Lanz Buldoga na zimno))).
ponad 4 lata temu / Leo
 
Jakżeż to budujący i piękny widok. Starszy zamożny Pan, a obok młoda ponętna dziewczyna. Za nimi, starsza zamożna Pani, a obok przystojny młodzieniec. A gdzież te pary tak kroczą? Ach racja,już czas na Eucharystię. I tylko to jedno zakłóca sielankę. Z tyłu pociągający nogami: starsza opuszczona Pani i starszy opuszczony Pan. Zaprawdę Papieżu Franciszku, trudno mi Ciebie zrozumieć.
ponad 4 lata temu / Pro Memoria
 
"Prawda budzi nienawiść. Dlatego niektórzy, aby nie narazić się na nienawiść słuchaczy, osłaniają usta płaszczem milczenia. Gdyby głosili prawdę, czego sama prawda się domaga, a boskie Pismo otwarcie to nakazuje, popadliby w nienawiść u światowców i zostaliby wykluczeni z ich otoczenia. Ponieważ jednak postępują wedle sposobu myślenia tego świata, boją się ich oburzyć, a tymczasem nigdy nie wolno uchybić prawdzie, nawet jeśli ceną jest skandal" sw. Antoni Padewski
ponad 4 lata temu / Roman Dorna
 
Nie skrytykowałem Pani za cytowanie Ewangelii, ale za Pani słowa: "Judasz spożył Ciało Chrystusa niegodnie i wstąpił w niego szatan". Owszem, szatan wstąpił w Judasza, ale skąd sugestia że wskutek niegodnego spożycia? Czy Chrystus, osobiście podając "kawałek chleba" Judaszowi, dokonał niegodnego czynu? Czy Chrystus w ogóle mógł dokonać jakikolwiek niegodnego czynu? Nie, w takiej sytuacji wstąpienie szatana w Judasza nie mogło być być skutkiem spożycia, lecz skutkiem wyboru dokonanego przez Judasza - wyboru zdrady Chrystusa. Co do mej tezy że Chrystus władzą się dzieli, zgadza się że Chrystus obdarzył kapłanów darem odpuszczania grzechów i że na swoich warunkach, ale to nie przeczy tezie, bo wskutek tego obdarowania (czyli podzielenia się) Chrystus jednak nie utracił zdolności odpuszczania grzechów, a Pani słowa "trudno mi zrozumieć, aby zjawił się u kogoś osobiście, aby odpuszczać grzechy" błędnie sugerują coś przeciwnego, jakoby już nie miał tej zdolności.
ponad 4 lata temu / do [email protected]
 
@potato cd.Czymze taka deklaracja jest jesli nie wypychaniem glosu sprzeciwu (afroanglikanow).Nabierzemy roznych predkosci kulturowych i decyzyjnych a w konsekwencji czeka nas dokladnie to samo.Prosze tez pamietac ze ta "postepowa decyzyjnosc" bedzie zaraz za granicami naszego kraju wiec i wplywy do dazen silne(czyz nie tak bylo w dazeniu do zach. demokracji),a moralnosci Kalego w religii wsrod Polakow cale mnostwo!!!
ponad 4 lata temu / potato
 
"Szara"ta adhortacja.Autor art.skupil sie na sakramentach,ale moim zdaniem bardziej niebezpieczny dla Kosciola jest:...Po publikacji dokumentu wiemy jednak, że papież wybrał inną ścieżkę ? ścieżkę ?synodalności?. Pół roku temu Ojciec Święty mówił, że ?Bóg oczekuje od Kościoła w trzecim tysiącleciu drogi synodalności?. To także droga decentralizacji Kościoła, do której skłonność dostrzegamy śledząc obecny pontyfikat na każdym kroku. Widzimy ją również w opublikowanej właśnie adhortacji, szczególnie w rozdziale dotyczącym ?praktyki duszpasterskiej?... Moim zzdaniem jest to swiadome dzialanie do rozbicia kosciola.Podobna sytuacje do teraz mieli anglikanie gdzie afroanglikanie bardzo ostro sprzeciwiaja sie blogoslawieniu malzenstw sodomitow i skutecznie do teraz blokuja amerykanski kosciol w prawach decyzyjnych w kosciele .W tym roku jednak dopuszczono amer.do decydyjnosci i efekt juz jest http://www.pch24.pl/anglikanscy-biskupi-przepraszaja-homoseksualistow.
ponad 4 lata temu / potato
 
W p. 298 Adhortacji znajduje się zachęta do intymnego współżycia w cudzołożnym związku: "Czym innym jest drugi związek, który umocnił się z czasem, z nowymi dziećmi, ze sprawdzoną wiernością, wielkodusznym poświęceniem, zaangażowaniem chrześcijańskim, świadomością nieprawidłowości swojej sytuacji i wielką trudnością, by cofnąć się wstecz bez poczucia w sumieniu, że popadłoby się w nowe winy. Kościół uznaje sytuacje ?gdy mężczyzna i kobieta, którzy dla ważnych powodów ? jak na przykład wychowanie dzieci ? nie mogą uczynić zadość obowiązkowi rozstania się?[19]". [19] JAN PAWEŁ II, Adhort. apost. Familiaris consortio (22 listopada 1981), 84: AAS 74 (1982), 186. W tych sytuacjach wielu, znając i przyjmując możliwość pozostawania w związku ?jak brat i siostra?, którą oferuje im Kościół, odkrywają, że jeśli brak pewnych wyrazów intymności ?nierzadko wierność może być wystawiona na próbę, a dobro potomstwa zagrożone? (Sobór Wat. II, Konst. duszpast
ponad 4 lata temu / Andrzej
 
Do osoby, która mnie skrytykowała za zacytowanie fr. Ewangelii św.Jana. Otóż ja podałam fakt ewangeliczny, a nie maja rzecz jak to interpretujesz. Ponadto Chrystus z nikim się władzą nie dzieli, tylko wyznacza zadania i obdarza darami, kapłanów obdarzył darem odpuszczania grzechów, jednakże na swoich warunkach, co przeczy Twojej tezie, że ,,dzieli się władzą,,.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Tu przedstawiam cytat ze strony ?Niedzieli? na temat komentarza biskupów niemieckich do nowej adhortacji: W "Amoris laetitia" papież kładzie nacisk - obok przypomnienia norm kościelnych - na znaczenie indywidualnych decyzji sumienia, to zaś ma także "daleko idące skutki dla duszpasterskiej opieki nad osobami rozwiedzionymi, żyjącymi w nowych związkach, którym dotychczas nauczenie Kościoła nie pozwalało na przyjmowanie komunii św." - podkreślili biskupi niemieccy. Według nich stwierdzenie, że drugi związek cywilny zaprzecza pierwszemu małżeństwu - sakramentalnemu, a tym samym jest sprzeczne z obiektywną normą, nie wystarcza już jako uzasadnienie wyłączenia tych ludzi z przyjmowania Komunii św. "Bardziej konieczne jest rozważenie każdego pojedynczego przypadku, szczególnej sytuacji życiowej osoby znajdującej się w takiej sytuacji. Już mamy więc zamęt i dwie moralności w praktyce. Bardzo zły dokument.
ponad 4 lata temu / colo
 
ks. Murziński na YouTube + googlać: O. Benedykt Jacek Huculak, Watykan dzisiaj. Można wierzyć albo nie - ja podchodzę bardzo ostrożnie - ale warto się zapoznać.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
Dokładnie o tym co w artykule mówi Ks. Paweł Murziński w wykładzie o miłosierdziu. Polecam posłuchać na you tube.
ponad 4 lata temu / Roland
 
Zbm - to cytat z Pisma Św. Kto spożywa Ciało Pańskie niegodnie (tzn. będąc w grzechu) spożywa własne potępienie.
ponad 4 lata temu / tymoteusz
 
@zbm Z tymi cudzołożnikami znów kombinujesz. Umarł gość w grzechu śmiertelnym, drugi żyje i odszedł od grzechu.. Zawsze lepsza sytuacja jest wtedy kiedy nie ma grzechów śmiertelnych. Po co kombinować? Można całe życie iść dobrze, a przy końcu utracić łaskę, zwrócić się ku grzechom, można odwrotnie. Ekonomia zbawienia jest inna niż ludzkie kalkulacje. To może lepiej zacząć myśleć co ja, człowiek, mogę i powinienem robić, by pomóc sobie i bliźniemu na drogach zbawczych, zamiast kombinować przy rzeczach, które już dawno są klarownie określone w Piśmie Św. i Kościele. Lepiej mieć fałszywą mapę czy prawdziwą?
ponad 4 lata temu / katarynka
 
Nie objawienia, takie czy inne, są podstawą, ale słowa Chrystusa :,,komu grzechy odpuście....Osobiście wydaje mi się, że eksponowanie objawień siostry Faustyny niemalże na równi z Ewangelią, wprowadza zamieszanie w niektórych umysłach.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
~ zbm - słowa Weroniki Siedleckiej są z Pisma Św. "Każdy kto spożywa niegodnie Ciało i Krew Pańską spożywa swoje POTĘPIENIE." Zapamiętaj to na całe życie, bo poprzez przyjmowanie Komunii Św niegodnie, to jest będąc w grzechu już wydałeś wyrok na samego siebie.
ponad 4 lata temu / Teoflix
 
To nie jest kościół dwu prędkości, to jest włączony bieg wsteczny. W adhortacji słów "czystość" pada tylko raz,a i to w kontekście rzeczy wartościowej a nie niezbędnej by budować miłość dwojga ludzi. Natomiast promowane jest życie na kocią łapę, jako wstęp do małżeństwa (pkt 78 o ile dobrze pamiętam). Strach pomyśleć co to oznacza, tym bardziej, że nasi hierarchowie nie palą do interwencji. Obym się mylił, oby po prostu potrzebowali namysłu.
ponad 4 lata temu / ddf
 
Czytajmy Katolikintegralny(kropka)wordpress(kropka)com. Właśnie o tym tam pisze i o innych sprawach ważnych dla Chrześcijańskich Katolików.
ponad 4 lata temu / Marek
 
Polecam posłuchać wykładów Ks. Pawła Murzińskiego na you tube, zwłaszcza o fałszywym miłosierdziu i zmianach klimatycznych, a potem całą resztę.
ponad 4 lata temu / Rufi
 
Ta adhortacja to grubymi nićmi szyte (w pojęciu autorów pewnie sprytne) obejście jednoznacznego nauczania samego Chrystusa w sprawie cudzołóstwa. Teraz cudzołożnik będzie mógł przystępować do Komunii, bo "rozeznał", że nie jest winny, a kapłan ma być miłosierny.Tak można jednym zdaniem streścić ten celowo bełkotliwy tekst.
ponad 4 lata temu / kasia
 
@lkj. Jeżeli to prawda, co piszesz, to można by to odnieść do wersetu Apokalipsy, który jest wyjaśniany jako ,,ukrzyżowanie Mistycznego Ciała Chrystusa,, Ap. 11,8
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Judasz spożył Ciało Chrystusa które mu osobiście podał Chrystus: "Umoczywszy więc kawałek [chleba], wziął i podał Judaszowi, synowi Szymona Iskarioty. A po spożyciu kawałka [chleba] wszedł w niego szatan" (Ewangelia św. Jana, rozdział 13, wersety 26 i 27). Czyżby Pani sugerowała że Chrystus świadomie udzielił niegodnej komunii i przez to celowo spowodował wstąpienie szatana w Judasza? Czyli że wszystko zostało szczegółowo zaplanowane i Judasz nie miał nic do powiedzenia, czyli także nie ponosi odpowiedzialności za swe dalsze czyny? Poza tym, Chrystus nie przekazał władzy odpuszczania grzechów kapłanom, lecz się tą władzą podzielił. Czyżby Pani sugerowała że kapłani w odpuszczaniu grzechów mają obecnie większą władzę niż Chrystus? Jeśli już Pani ewangelizuje, niech Pani nie sugeruje w swoich prywatnych komentarzach rzeczy niezgodnych z Ewangelią.
ponad 4 lata temu / do [email protected]
 
Rzym zamilkł. Zatem dyskutujmy i działajmy swobodnie. Cóż za szatańska logika
ponad 4 lata temu / nederlanden
 
Cudzołóstwo podobnie jak swiętokradztwo i grzech wobec Ducha Sw.to w Kosciele Chrystusowym grzechy smiertelne
ponad 4 lata temu / Antyadolf
 
@zbm. Ten drugi miał autentycznego pecha, że nie żona, ale on (proszę wybaczyć, ale najbardziej poważne egzystencjalne problemy mogą być przestawiane w myśl zasady:uśmiechnij się, stąd moja taka a nie inna odpowiedź).
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Zbm To o czym piszesz należy traktować na drodze wyjątku, np. skrucha doskonała w godzinie śmierci, brak możliwości spowiedzi u katolickiego kapłana (np. nieformalna lub formalna ekskomunika tegoż), itp. A Ty już chcesz te dziedzińce poszerzać. Normalna droga to droga sakramentalna, a to o czym piszesz to sprawa wyjątku. Ponadto Faustyna nigdzie nie negowała drogi sakramentalnej, gdyby to zrobiła, jej objawienia uznane by zastały jako fałszywe, gdyż byłyby sprzeczne z Ewangelią i Magisterium Kościoła.
ponad 4 lata temu / katarynka
 
@zbm Pan Jezus ukazywał się św. Faustynie ale nie udzielał jej wtedy rozgrzeszenia. Czynił to w konfesjonale poprzez kapłanów i wielokrotnie zalecał jej posłuszeństwo wobec przełożonych. I nie martw się czy kapłan w 100% pojmie twoje grzechy. Może w 100% je odpuścić bo otrzymał obietnicę "Komu odpuścicie grzechy, temu są odpuszczone."
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
smutny to dzień. Nauczanie Piotra naszych czasów powinno być jasne, a tutaj praktycznie spotykamy się z dopuszczeniem cudzołożników do Komunii.
ponad 4 lata temu / lkj
 
@zbm Pierwszy List do Koryntian świętego Pawła: rozdz. 11, werset 29. Judasz spożył Ciało Chrystusa niegodnie i wstąpił w niego szatan: Ew. św. Jana, rozdz. 13, werset 26. Powtarzam jeszcze raz: gdy Chrystus przychodzi mówi:,,nie grzesz więcej,,.Zgodnie z Ewangelią władzę odpuszczania grzechów przekazał kapłanom, więc zgodnie z tym jakoś trudno mi zrozumieć, aby zjawił się u kogoś osobiście, aby odpuszczać grzechy.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
W tej adhortacji napisano: Kościół dysponuje solidną refleksją na temat uwarunkowań i okoliczności łagodzących. Dlatego nie można już powiedzieć, że wszyscy, którzy są w sytuacji tak zwanej "nieregularnej?, żyją w stanie grzechu śmiertelnego, pozbawieni łaski uświęcającej. Skoro cudzołóstwo nie jest grzechem śmiertelnym, to nawet nie ma obowiązku spowiadania się z niego. Nie ma zatem przeszkód w przyjmowaniu komunii św. Jak się okazuje, Franciszek i jego otoczenie lepiej od św. Pawła Apostoła wiedzą, czym jest cudzołóstwo.
ponad 4 lata temu / jazmig
 
@zbm: czym innym są budynki kościelne po dekonsekracji używane przez satanistów (to TYLKO bardzo przykre), a czym innym jest profanacja konsekrowanej hostii przez satanistów - to nie tylko bardzo przykre, ale to JEST ŚWIĘTOKRADZTWO! Dlatego już choćby z tego powodu NIE KAŻDY chętny powinien mieć prawo do otrzymania konsekrowanej hostii. Natomiast, to co Pan pisze o "bezpośrednim akcie Miłosierdzia" - czy doświadczył Pan osobiście takiego aktu? Inaczej mówiąc, czy zwrócił się Pan do Pana Jezusa z bezpośrednią prośbą o wybaczenie jakiegoś ciężkiego grzechu i otrzymał od Pana Jezusa odpowiedź w stylu: "tak, odpuszczam tobie ten grzech"? Jeśli odpowiedź będzie "tak", to jeszcze takie pytanie: czy otrzymał Pan jakiś warunek tego odpuszczenia, np. "nie grzesz więcej", czy było to odpuszczenie bezwarunkowe?
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Dlaczego Państwo z tego portalu bezczelnie manipulują? Dla "świętego spokoju"? Przecież w tej "ekshortacji" jest mowa właśnie o sakramencie Eucharystii właśnie w kontekście osób żyjących w "nieregularnych" związkach (rozwiedzeni w ponownych związkach, związki cywilne oraz konkubinaty), które rzekomo mogą w jakiś sposób nie grzeszyć ciężko przez utrzymywanie stosunków płciowych, tylko lekko, zatem mogą przystępować do Komunii.
ponad 4 lata temu / rhre
 
@zbm. Sorki,ale masz niezły mętlik w głowie. Niestety,to jest typowe myślenie całego posoborowia,zarażonego fałszywym miłosierdziem.
ponad 4 lata temu / zniesmaczony
 
Ale jaka gimnastyka u Ojca Dyrektora w związku z adhortacją!
ponad 4 lata temu / Burak
 
@Weronika _ odpowiedz mi na pytanie : czy "cudzołożnik" którego pierwsza żona zmarła a on się wyspowiadał i przyjął komunię świętą, i w końcu przyjął sakrament małżeński drugi raz, jest w lepszej sytuacji przed św. Piotrem, od cudzołożnika który "cudzołożył" bo jego sakramentalna żon jeszcze niestety żyła a on umarł nagle ?!
ponad 4 lata temu / zbm
 
@Nikoś - nic takiego o cxzym ty piszesz nie starałem się "mówić", @Weronikasiedlecka _ - odpowiedz mi skąd wzięłaś ten cytat?
ponad 4 lata temu / zbm
 
@Wojtek - odpowiedz-czy przyjmiesz za prawdę to iż Chrystus może się ukazać każdemu z nas i udzielić nam "Osobistego" aktu Miłosierdzia i odpuszczenia grzechu..."każdego" - czy te prawdę odrzucasz?!
ponad 4 lata temu / zbm
 
@zbm (2) Podstawowa zasada ewangeliczna: gdy przemawia Chrystus, mówi: ,,idź i nie grzesz więcej,, . Tylko szatan usprawiedliwia grzech, zwłaszcza grzech ciężki, zachęca do niego i przymila się obłudnie grzesznikowi, a potem się śmieje z naiwnego...
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
O Komunii świętej nie ma wprost mowy w adhortacji, ale jest tyle niedwuznacznych sugestii, że nawet mało rozgarnięty człowiek zorientuje się, że w istocie chodzi o dopuszczenie cudzołożników do Komunii. Przecież nie na darmo w dokumencie tyle jest mowy o tzw. "rozeznawaniu" sytuacji przez zainteresowanego grzesznika wspólnie z duszpasterzem. I po takim rozeznaniu - jak czytamy w pkt 301 adhortacji - "nie można już powiedzieć, że wszyscy, którzy są w sytuacji tak zwanej "nieregularnej", żyją w stanie grzechu śmiertelnego, pozbawieni łaski uświęcającej....".A więc adhortacja głosi wprost, że ?nie wszyscy? cudzołożnicy żyją w stanie grzechu śmiertelnego! A zatem jeśli ktoś nie jest w grzechu - ale jest w stanie łaski - to czy można mu odmówić Komunii świętej? Oczywiście, że nie można. W ten oto sposób może sie okazać, że część cudzołożników wcale nie grzeszy! Przyznam, że jest to dla mnie nowość w nauczaniu Kościoła o grzechu cudzołóstwa.
ponad 4 lata temu / rst
 
@rozczarowany - co komu w głowie siedzi i jakie ma zamiary - tylko sam Bóg może zweryfikować! We Francji sprzedano budynki kościelne ( bo wierzę że nie sprzedano konsekrowanych Kościołów)niby w tzw. "dobre ręce"-a urządzono tam "satanistyczna dyskotekę" ...dlaczego tak się stało? - bo to nie ludzie są panami swojego losu!
ponad 4 lata temu / zbm
 
@zbm ,,kto spożywa niegodnie Ciało i Krew Pańską, spożywa swoją śmierć,,. To bardzo poważne ostrzeżenie bez p.s. kogokolwiek i bez jakiejkolwiek ,,nowelizacji,, która byłaby tylko zaprzeczeniem Ewangelii.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
@zbm: mówisz, że najlepiej rzucić Komunię Świetą na żer wszelkiemu szataństwu, niech się nasyci krwią Chrystusa.
ponad 4 lata temu / Niktoś
 
@ zbm Bóg nie pyta nas o nasze zdanie, nie ty ustalasz warunki. Warunki masz dane, a ty "mający swoje zdanie" masz się do nich dostosować. Sprawa prosta: jak się nie dostosujesz to wieczne potępienie. Świadome grzeszenie jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, za który nie ma przebaczenia. A wszystko co jest w adhortacji inne od Słowa Bożego to - przysłowiowe "pieprzenie bez sensu"
ponad 4 lata temu / WojtekP
 
@zxc - a co z bezpośrednim aktem Miłosierdzia jakie każdy z nas może otrzymać poprzez modlitwę od Samego Chrystusa?Chyba nie zaprzeczysz że Pan masz Zbawiciel może bezpośrednio przemówić do każdego z nas - św. Faustyna itd.?!Kapłan w konfesjonale nie zawsze prawidłowo odczyta przesłanie Ducha Świetego często z powodów ułomności czysto ludzkich - i co w tedy?!Człowiek nie zawsze postępuje grzesznie z powodów , które można wyselekcjonować jako "czysty" grzech.Bywa że ten "grzech", spowodowany jest cierpieniem, o którym człowiek nie ma nawet siły rozmawiać ze spowiednikiem i mu wyjaśniać co i jak,. a nawet gdyby chciał, to może być niezrozumiany bo nawet spowiednik bywa niekompetentny intelektualnie aby ogarnąć "grzechu" tego materię.I co?
ponad 4 lata temu / zbm
 
@zxc. Otóż to, ,,okoliczności łagodzące,, i ,,uwarunkowania,,....,,poprawki,, Bożych Przykazań, przedefiniowanie.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Smutne czasy. Prawda już medialnie nie zwycięża. Ale Prawda nadal istniej. Niezależnie od słownego kuglarstwa obecnego Papieża. Obecność takiego Papieża nie jest (niestety) precedensem. Ale dla katolików to nie powód do rozpaczy. Wręcz przeciwnie - mamy szansę dobitniej dawać świadectwo Prawdzie (tzn Chrystusowi) - w domu i w pracy. Uczmy i wychowujmy nasze dzieci. Pokazujmy dzieciom obłudę i kłamstwo każdego kto nie żyje w Prawdzie. Nie ważne czy jest to zbm (prowokacyjny wpis o Komunii "na życzenie") czy Papież. Obaj albo błądzą albo podpisali cyrograf. I dla katolików obaj są "kłamliwym drogowskazem". Ale Prawda zwycięży, chociaż dopiero jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć. Czuwajmy aby nasze dusze nie umarły dla Boga. Dusze nasze i naszych najbliższych.
ponad 4 lata temu / DonRoberto
 
@zbm: nawet sataniście, który potrzebuje konsekrowanej hostii do profanacji, tak?
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Autor napisał: "O Komunii Świętej nie ma tu ani słowa." - Otóż niestety nie jest tak różowo. Przeczytajcie państwo rozdział VIII adhortacji raz jeszcze - ale co najważniejsze - ze wszystkimi przypisami. Ot dla przykładu - przypis 336: "Nawet gdy chodzi o dyscyplinę sakramentalną, ponieważ po rozeznaniu można uzwać, że w danej sytuacji nie ma poważnej winy.". Albo 351: "W pewnych przypadkach mogłaby to być również pomoc sakramentów (...) Zaznaczam również, że Eucharystia nie jest nagrodą dla doskonałych, lecz (...) pokarmem dla słabych". Ba! Mało tego - z przypisów 351 i 364 jasno wynika, że papież daje zielone światło do udzielania rozgrzeszenia osobom trwającym w cudzołództwie... Oczywiście wszystko to tylko wyjątkowo, z powodu "okoliczności łagodzących", specjalnych "uwarunkowań", itd. itd. ;)
ponad 4 lata temu / zxc
 
Kościół nie powinien mieć prawa odmawiania Komuni Świętej komukolwiek, kto o nią poprosi w Kościele-taki jest moje zdanie!
ponad 4 lata temu / zbm
 
A gdzie tu jest TAK-TAK, NIE-NIE ?! Zamiast tego wyczuwalne jest " jestem za, a nawet przeciw ".
ponad 4 lata temu / antymodernista
 
?nie rezygnuje z możliwego dobra, lecz podejmuje ryzyko pobrudzenia się ulicznym błotem? - sorry, ale nic nieczystego nie wejdzie do Nieba (Ap 21 27). A z tego samego powodu masoni noszą białe rękawiczki - żeby pokjazać, że "choć czasem muszą się pobrudzić, to ich intencje są czyste." BAAAARDZO dziwna ta zbieżność. Przypadek? Hmmm... Z caaaałą pewnością, mój Watsonie.
ponad 4 lata temu / polny wolak
 
@Amadeus_BP. ,,Błądzić jest rzeczą ludzką,, ale nie duszpasterzy. Im błądzić nie wolno. Ponadto ,,autorem,, Ewangelii jest Jezus Chrystus, a nie Jan Paweł II, za którego to pontyfikatu wprowadzono określenie ,,związki niesakramentalne,, co jest ładną nazwą czegoś zgoła mniej ładnego.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
w każdym bądź razie ten dokument nie jest skałą lecz jakimś piachem, marnym piachem (pseudo) kompromisu...
ponad 4 lata temu / marcin
 
Szóste: ,,nie cudzołóż,, Dziewiąte: ,,nie pożądaj żony bliźniego swego,,.Jak śmiem sądzić, Boże stanowisko nie uległo zmianie. I śmiem również sądzić, że nie ulegnie. A miłość miłosierna to napominanie i nawracanie z drogi grzechu. Pan Bóg się nie pomylił. Człowiek jest zdolny do porzucenia złej drogi życia. Pierwszym, który usprawiedliwiał ludzki grzech był wąż w Raju...
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Dobrze, że autor przywołał fragment "Familiaris Consortio". Już sam fakt, że w adhortacji Papieża Franciszka nie znajdujemy niczego(?) co wprost miałoby przeczyć nauce św. Jana Pawła II dla wielu z nas jest jasnym znakiem, że tu zmian nie będzie. A że niektórzy będą sobie interpretować na własne potrzeby, błądzić jest rzeczą ludzką...
ponad 4 lata temu / Amadeus_BP
 
"musiał bowiem brać pod uwagę stanowisko kardynałów Kaspera i Marxa.Sugerowali oni, że Kościół niemiecki ?nie jest filią Rzymu? i jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, może dojść do schizmy." Święty Piotr i normalni papieże wywaliliby takich buntowników na zbity pysk. I nie przejmowaliby się schizmą tylko cieszyli, że gangrena sama odpada od zdrowego ciała. Ga 1,6 "Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"
ponad 4 lata temu / Leaf427
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.