DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2019 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Po 30 latach odnaleziono kolejne ofiary reżimu Saddama Husajna. Zginęli od broni chemicznej

Po 30 latach odnaleziono kolejne ofiary reżimu Saddama Husajna. Zginęli od broni chemicznej
źródło: wikimedia.org

– Irak nigdy nie może zapomnieć o zbrodniach Saddama Husajna ani pozwolić, by jego partia powróciła – powiedział w niedzielę prezydent kraju Barham Salih, który wziął udział w ceremonii odkopania masowego grobu Kurdów, którzy ponad 30 lat temu zostali zamordowani z rozkazu Saddama Husajna – byłego dyktatora Iraku.

 

„Grób, znaleziony na pustyni około 170 km na zachód od miasta Samawa, zawierał szczątki kilkudziesięciu Kurdów, którzy zostali zabici przez siły Saddama” – poinformowała kancelaria prezydenta Saliha.

 

W grobie znajdowały się ciała Kurdów zamordowanych w ramach operacji Anfal (Łupy Wojenne). Odnalezieni zginęli na skutek zrzucenia na nich bomby z mieszaniną gazu musztardowego i cyjanowodoru. – Zginęli, ponieważ nie zaakceptowali dalszych rządów tamtego reżimu, ponieważ chcieli wieść wolne i godne życie – powiedział na konferencji prasowej prezydent Salih, który jest Kurdem.

 

Do dzisiaj nie wiadomo, ile osób padło ofiarą Saddama Husajna, ale ich liczba może sięgnąć milionów. – Nowy Irak nigdy nie może zapomnieć o tych zbrodniach, które popełniono przeciwko irackim ludziom ze wszystkich grup – podkreślił na koniec szef irackiego państwa.

 

Źródło: rmf24.pl / tvp.info

TK


DATA: 2019-04-14 18:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dziesiątki tysięcy Irakijczyków zginęło w brutalnej, bezprawnej agresji USA na ten kraj. USA a raczej masońscy rządcy tego kraju podpalają świat. A nasz nierząd łasi się by wprowadzili swoje wojska na stałe do Polski. Przetrwamy, jeśli będziemy wierni Bogu.
6 miesięcy temu / Michał
 
To był gaz bojowy francuzki, dostarczony Saddamowi przez CIA w czasie wojny Iracko-Irańskiej.
6 miesięcy temu / Mirko
 
Kurdowie stosowali terror, podobnie jak obecnie ISIS. Metody Husseina były okrutne, ale za to w Iraku panował spokój. Chrześcijanie byli bezpieczni, nie było zamachów, nikt się nie wysadzał, żeby zabić wielu ludzi. Dzisiaj Irak jest niebezpieczny, resztki chrześcijan chce stamtąd wyjechać ze względu na zagrożenie dla ich życia, co chwilę są gdzieś zamachy samobójcze, ale obecnie o wiele częściej wybuchają samochody pełne materiałów wybuchowych.
6 miesięcy temu / Janek
 
To propaganda która zdaje się ma przykryć bezzasadność ataku na Irak rządzony przez Husajna. Przypomnijmy że uzasadnieniem ataku było posiadanie przez reżim Husajna broni masowej zagłady , której to nigdy nie znaleziono. Poza tym nie da się przejść do porządku dziennego nad faktem że za Husajna chrześcijanie w Iraku jakoś funkcjonowali, a zostali wyniszczeni po jego upadku odp: bron masowa była została częsciowa uzyta,reszta pewnie sprzedana na lewo podczas sankcji. Co do chrześcijan że jakoś tam działąli to w tym reżimie saddam trzymał kraj za morde, kto fikał kulka w łeb,poza tym długi czas saddam był kolegą zachodu- kupował u nich to i tamto, najechał Iran i użył gazu - wróg mojego wroga moj przyjacielrada z usa żeby uderzyć na iran. taka polityka była.
6 miesięcy temu / ja
 
To absurdalne gdy się pomyśli że był czas gdy socjopata bł potrzebny zachodowi, a wielu jego" wyznawców"jest przyjmowanych jako ofiary do Unii niemieckiej zwanej europejską.
6 miesięcy temu / banita
 
To propaganda która zdaje się ma przykryć bezzasadność ataku na Irak rządzony przez Husajna. Przypomnijmy że uzasadnieniem ataku było posiadanie przez reżim Husajna broni masowej zagłady , której to nigdy nie znaleziono. Poza tym nie da się przejść do porządku dziennego nad faktem że za Husajna chrześcijanie w Iraku jakoś funkcjonowali, a zostali wyniszczeni po jego upadku
6 miesięcy temu / Kolo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.