DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Płot na wschodniej granicy Polski. Trzymetrowe ogrodzenie powstrzyma imigrantów?

Płot na wschodniej granicy Polski. Trzymetrowe ogrodzenie powstrzyma imigrantów?
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

W związku z szykującym się nowym, „polskim” korytarzem imigracyjnym doszło do debaty przedstawicieli policji, ABW, Urzędu ds. Cudzoziemców i Straży Granicznej. Podczas dyskusji dr Andrzej Zapałowski stwierdził, że konieczna jest budowa ogrodzenia na wschodniej granicy Polski. Wystąpienie wywołało kontrowersje.

 

- Na wschodniej granicy powinien powstać przynajmniej trzymetrowy płot, który pomógłby nam powstrzymać falę uchodźców – powiedział dr Andrzej Zapałowski podczas debaty w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie. Naukowiec powoływał się na skuteczność tego rozwiązania na granicy węgiersko-serbskiej czy granicy z Chorwacją czy Słowenią. Przywołał również fakt, że Budapeszt zapowiada budowę płotu na granicy rumuńskiej i macedońskiej.

 

- Czy 4 tys. funkcjonariuszy ma powstrzymać 2 tys. ludzi, którzy każdego dnia będą szturmować granicę? – pytał dr Zapałowski. Jego zdaniem budowa ogrodzenia to koszt 250 mln złotych, a więc tyle, co utrzymanie w Polsce dwóch tysięcy imigrantów rocznie.

 

Pozostali uczestnicy dyskusji sceptycznie zareagowali na ten pomysł. Płk Robert Rogoz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podkreślił, że pogranicznicy są przygotowani na kilkunastokrotny wzrost liczby migrantów. Jego zdaniem budowa płotu przyczyni się jedynie do wzrostu „naszego psychologicznego poczucie bezpieczeństwa” niż do realnej poprawy sytuacji.

 

Z kolei Tomasz Cytrynowicz z Urzędu ds. Cudzoziemców stwierdził, ze zmiana trasy migracji z Bałkanów na region Polski to raczej kwestia lat. - Droga przez Rumunię jest nie tylko nierozpoznana, ale i dużo droższa przez ukształtowanie terenu. Przypadki przedostania się do Europy przez Ukrainę i Polskę będą sporadyczne – twierdzi Cytrynowicz.

 

Źródło: kresy.pl

KRaj
DATA: 2016-02-11 16:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

2tyś = 250mln zł rocznie. Zatem jeden imigrant to 125tyś zł rocznie... 10 tyś miesięcznie... Albo inaczej 2 tyś imigrantów to 160tyś codziennych obiadów dla dzieci w stołówkach szkolnych. ps. Płot Cię nie zgwałci.
ponad 2 lata temu / xxx
 
Myślę,że ten wariant z płotem trzeba rozważać.
ponad 2 lata temu / Ole
 
na 100 procent przejda imigranci przez ukraine lub slowacje do polski
ponad 2 lata temu / batman
 
Brawo Tomasz za sensowną propozycję i wreszcie z właściwym podejściem do Katechizmu Kościoła Katolickiego :)
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
cd i do ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwa osób władza powinna stosować te środki,gdyż są zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
CD obrona może być nie tylko prawem,ale poważnym obowiązkiem tego,kto jest odpowiedzialny za życie drugiej osoby,za wspólne dobro rodziny państwa.2265.Ochrona wspólnego dobra społeczeństwa domaga się unieszkodliwienia napastnika.Z tej racji tradycyjne nauczanie Kościoła uznało za uzasadnione prawo i obowiązek prawowitej władzy publicznej do wymierzania kar odpowiednich ciężaru przestępstwa,nie wykluczając kary śmierci w przypadkach najwyższej wagi.Z analogicznych racji sprawujący władzę mają prawo użycia broni w celu odparcia napastników zagrażających państwu,za które ponoszą odpowiedzialność.Pierwszym celem kary jest naprawienie nieporządku wywołanego przez wykroczenie,ma wartość zadośćuczynienia.Ponadto,kara ma na celu ochronę porządku publicznego i bezpieczeństwa osób.Wreszcie,kara ma wartość leczniczą powinna w miarę możliwości-przyczynić się do poprawy winowajcy.2267.Jeśli środki bezkrwawe wystarczają do obrony życia ludzkiego i do ochrony porządku publicnego
ponad 2 lata temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.