DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Płock: diecezjalna Akcja Katolicka prowadzi kampanię „W niedzielę nie kupuję”

Płock: diecezjalna Akcja Katolicka prowadzi kampanię „W niedzielę nie kupuję”

„W niedzielę nie kupuję”, to tytuł ogólnopolskiej kampanii, którą w diecezji płockiej inicjuje Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej. Do proboszczów parafii trafiły informacje o inicjatywie, której celem jest zakaz handlu w niedzielę. Do materiałów dołączono prośbę o rozpowszechnienie kampanii w parafiach, szkołach oraz miejscach pracy.

 

Do każdej parafii naszej diecezji został przekazany tematyczny plakat oraz ulotki związane z tą kampanią – informuje Danuta Janicka, prezes AK DP. – Jako przedstawiciele środowiska stojącego na straży dobra polskich rodzin, zwracamy uwagę na bardzo niepokojące dane: około 70 procent dzieci w Polsce nie zasiada z rodzicami do niedzielnych obiadów, co trzecie dziecko nie spędza z rodzicami wieczorów, bo ci muszą pracować. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi nie tylko na świętość niedzieli, ale także na prawa ludzi pracy do godnego życia, odpoczynku, spędzania czasu z rodziną – dodaje Janicka.

 

Prezes płockiej Akcji Katolickiej podkreśla, że nie można dać się zwieść opiniom, iż zakaz handlu w dużych sklepach, w niedziele, spowoduje wzrost bezrobocia: – Podobne regulacje wprowadzone w innych krajach nie potwierdzają takich hipotez. Skorzystają na tym mniejsze, często rodzinne firmy handlowe, których egzystencji zagrażają supermarkety godząc w ten sposób w rozwój rodzimej przedsiębiorczości. Skorzysta na tym rodzina. Podejmujemy naszą akcję w trosce o godność człowieka, w obawie o jego instrumentalne traktowanie przez wielu pracodawców, w trosce o dobro polskich rodzin – stwierdza Janicka.

 

W ramach kampanii „Nie kupuję w niedzielę” do wszystkich parafii w diecezji płockiej trafiły ulotki informacyjne i plakaty. Dołączono do nich prośbę o jak najszerszą promocję akcji w parafiach, szkołach, miejscach pracy i mediach.

 

Źródło: KAI

pam


DATA: 2013-06-14 22:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Połowa ludzi przyjmujących Komunię Św. w mojej parafii po mszy niedzielnej idzie na zakupy do supermarketu.Ludziom w dzisiejszych czasach trzeba tłumaczyć w kazaniach że jest to grzech przeciwko 3 przykazaniu , bo wielu ma kłopoty ze zrozumieniem.Kapłani , którzy tego nie czynią również będą odpowiadać przed Stwórcą za grzech zaniedbania.
ponad 6 lat temu / cynik
 
dlaczego tylko diecezja płocka?
ponad 6 lat temu / edek
 
I takie akcje są wartościowe i mogące przynieść odpowiedni skutek, a nie zabawa w faszyzm i urzędowe zakazy. Uznanie mocy państwa w tej materii oznacza, że równie dobrze państwo może zakazać lub nakazać cokolwiek innego
ponad 6 lat temu / Gabriel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.