DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

„Płeć kulturowa” bez naukowych przesłanek. Genderyzm to wymysł tęczowych środowisk

„Płeć kulturowa” bez naukowych przesłanek. Genderyzm to wymysł tęczowych środowisk

Twierdzenie środowisk LGBT, że „tacy się urodzili”, nie ma naukowego poparcia. Nie ma też dowodu na to, że istnieją „mężczyźni uwięzieni w ciele kobiety” i „kobiety uwięzione w ciele mężczyzny”. Również „płeć kulturowa” (gender) nie jest oparta na naukowych przesłankach. Nauka mówi za to co innego – osoby transpłciowe czy homoseksualne częściej (w porównaniu do ogółu społeczeństwa) były ofiarami molestowania seksualnego w dzieciństwie i należą do grupy podwyższonego ryzyka występowania chorób psychicznych.

 

Naukowo potwierdzone dane na temat gender odkrywa raport „Seksualność i Gender. Odkrycia z dziedziny nauk biologicznych, psychologicznych i społecznych”, jaki opublikowało „New Atlantis”, pismo naukowe zajmujące się kwestiami technologicznymi i społecznymi. Obszerne studium analizuje ponad dwieście prac naukowych w kwestiach gender, stworzonych od 1950 roku do dziś, pod którymi podpisali się najwięksi naukowcy w dziedzinie psychiatrii i biostatystyki: prof. Lawrance S. Meyer, naukowiec, specjalista z zakresu biostatystyki, z Departamentu Psychiatrii Szkoły Medycznej Johns Hopkins University, a także dr Paul R. McHugh, profesor psychiatrii i nauk o zachowaniu ze Szkoły Medycznej Johns Hopkins University, który jest równocześnie ordynatorem oddziału Psychiatrii w Szpitalu Hopkinsa.

 

Raport jednoznacznie wskazuje, że twierdzenie środowisk LGBT, że „tacy się urodzili”, nie ma żadnego naukowego poparcia. „Tak samo nie ma żadnego naukowego dowodu wywód, że istnieją mężczyźni uwięzieni w ciele kobiety i kobiety uwięzione w ciele mężczyzny. Tak samo wmawiana przed genderystów płeć kulturowa (gender), która jakoby miała być inna niż płeć biologiczna, również nie jest oparta na jakichkolwiek naukowych przesłankach” – informuje gosc.pl.

 

Co więcej, statystyki oparte na amerykańskiej populacji wskazują, że „osoby transpłciowe i homoseksualne 2-3 razy częściej były ofiarami molestowania seksualnego w dzieciństwie i innych nadużyć tej natury”. Naukowcy zaobserwowali w tej grupie osób także inne niepokojące zjawiska. Okazuje się bowiem, że osoby z kręgu LGBT należą do „grupy podwyższonego ryzyka występowania chorób psychicznych, w porównaniu do ogółu społeczeństwa”.

 

Liczby mówią same za siebie. To w tej grupie nawet 1,5 razy częściej występują zaburzenia lękowe, 2 razy częściej depresja, do 1,5 raza zwiększa się ryzyko nadużywania różnych substancji uzależniających, do 2,5 razy zwiększa się ryzyko popełnienia samobójstwa (wśród samych tylko osób homoseksualnych wskaźnik prób samobójczych wynosi nawet do 41 proc., gdy dla całej populacji jest to mniej niż 5 proc.). Mitem jest też rzekome uwolnienie prawdziwej seksualności poprzez zmianę płci - w tej grupie wskaźnik prób samobójczych wcale nie maleje. Co więcej, próby te podejmowane przez osoby LGBT aż 19 razy częściej w porównaniu z resztą społeczeństwa kończą się dramatycznie.

 

Prof. Meyer w opracowaniu zwrócił też uwagę na kwestię transpłciowości u dzieci. Statystyki wskazują bowiem, że niemal wszystkie dzieci, które w dzieciństwie „utożsamiały się z inną płcią niż ich płeć biologiczna, w dorosłym życiu zupełnie od tego odchodzą i identyfikują się już tylko z płcią biologiczną”. To mocny, potwierdzony badaniami dowód na to, że twierdzenia, że już dwulatek może być transpłciowy, są zwyczajnie wyssane z palca.

 

Nauka skutecznie też rozprawiła się z ideologią wmawiającą nam, że istnieje „płeć kulturowa”. Okazało się bowiem, że zaledwie 0,6 proc. dorosłych Amerykanów przyznało, że utożsamia się z płcią inną niż ich płeć biologiczna. Raport dostępny jest tutaj.

 

Źródło: gosc.pl

MA

DATA: 2016-09-17 17:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież to jest rzecz wiadoma od zarania ludzkości. Tyle, że wcześniej nikt sobie rozumu tym nie zaśmiecał a używał w "dyskusji" bata, topora albo szubienicy.
ponad 4 lata temu / agricola
 
Jacek - masz braki w metodologii. Nie buduj analogii między czymś, co jest możliwe do zweryfikowania poprzez empirię, a czymś, co może być zweryfikowane tylko na drodze logicznej. W kwestii ogólnej - gender to nic innego, jak odpodmiotowa próba kreacji rzeczywistości, którą obserwujemy w epistemologii od czasów Kartezjusza. Mówiąc jednak wprost - jak pan Zdzisław twierdzi, że jest Napoleonem, to jego twierdzenie dowodzi nie tego, że faktycznie owym Napoleonem jest. Dowodzi to tego, że ma problemy psychiczne. Tak samo jest z mężczyzną, który twierdzi, że jest kobietą.
ponad 4 lata temu / Akwin
 
Nie potrzeba jakichkolwiek rewelacyjnych odkryć naukowych, aby móc stwierdzić, że pedalstwo czy lesbijstwo to wymysł chorych umysłów.
ponad 4 lata temu / odszkodowania
 
To, że nie ma naukowego dowodu nie udowadnia tezy. Czy to, że nie ma naukowego dowodu na istnienie Boga oznacza, że nie ma Boga?
ponad 4 lata temu / Jacek
 
Jeśli masz promować dewiacje, to faktycznie lepiej nie pisz. Bo po co?
ponad 4 lata temu / do Natasza_trans
 
Chciałabym tutaj zabrać głos ale gdy patrzę na regulamin to obawiam sie, że nagniecie ma wypowiedż pod punkt 1 i wykasujecie mój komentarz.
ponad 4 lata temu / Natasza_trans
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.