DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Płeć jest płynna, twierdzą rządowi eksperci

Płeć jest płynna, twierdzą rządowi eksperci
fot. DUDEK JERZY/FOTORZEPA

Według rządowego projektu w sprawie zmiany płci o wszystkim powinny decydować „czynniki psychiczne”. Jeśli osoba „uzna ich prymat” to „należy przyjąć założenie”, iż „od początku była przedstawicielem płci przez siebie odczuwanej”. Wszystko na koszt podatnika.


W ten sposób autorzy projektu przygotowywanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości opierają się na tych samych założeniach, co Twój Ruch. Takie podejście do problemu „całkowicie ignoruje normatywny wymiar genetycznej struktury ludzkiej płciowości, proponując, by informację o płci w aktach stanu cywilnego kształtować pod dyktando subiektywnych odczuć jednostki, które mogą ulegać dalszym zmianom” – analizują eksperci Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Projekty te są określone przez „ideologię gender uznającą płeć za element tożsamości nie determinowany biologicznie, lecz kształtowany w drodze decyzji jednostek”.


Jak zauważają autorzy uzasadnienia ministerialnego projektu, „według aktualnych możliwości medycyny przywrócenie identyfikacji płciowej właściwej dla drugorzędowych i trzeciorzędowych cech płciowych nie jest możliwe”. Chodzi tylko o korektę płci metrykalnej co ma przynosić „poprawę stanu psychicznego tej osoby”. Osoba będąca w związku z małżeńskim by „uzgodnić” swoją płeć musi – czytamy w projekcie – jedynie uzyskać rozwód. Decyzję o przeprowadzeniu „chirurgicznego” uzgodnienia podjąć mogłaby już osoba 16-letnia. Resort chciałby, by zmiana płci metrykalnej była utajniana.


Prawnicy ministerstwa sprawiedliwości zauważają, że przeprowadzanie operacji „uzgadniających” płeć z tą odczuwaną jest obecnie karalne. Chcą przy tym nie tylko zmiany prawa, ale i refundacji takich praktyk. Koszty wstępnych badań wymaganych do przeprowadzenia takiej operacji to 3 tysiące złotych. „Tranzycja” z mężczyzny na kobietę kosztuje ok. 15 tysięcy złotych, odwrotna już ok. 45 tysięcy złotych.Źródło: naszdziennik.pl

mat


DATA: 2014-03-13 08:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 6 lat temu / Asia
 
czy należy to tak rozumiec, że jeśłi mężczyzna będzie miał w dowodzie wpisana płec kobieta, to Kościół będzie musiął tym dwóm chłopom udzielić ślubu kościelnego ? Na to wygląda, ze tak chcą zrobić ! Na litość Boską gdzie my dojdziemy.
ponad 6 lat temu / andrzej
 
No to czynniki psychiczne mogą również decydować tym bardziej o wyborze stanowisk pracy."Należy przyjąć założenie" iż "od początku była przedstawicielem stanowiska pracy przez siebie odczuwalnego".No to proszę zatrudnić mnie na stanowisku prezydenta lub premiera (oczywiście na koszt podatnika).
ponad 6 lat temu / cynik
 
szatan znowu wygrywa, szaleństwa nie ma końca ! W Bogu nadzieja, w modlitwie nadzieja !
ponad 6 lat temu / andrzej
 
Zachodzim w um Podgornym Kolą, skąd takie pojeb... się biorą?!? I um zawodzi, nie zna odpowiedzi na takie pytania!
ponad 6 lat temu / John Galt
 
ja sie ciesze z geniuszu tfurców tego psełdo projektu. Piszę tak poprawnie jak poprawnie oni myślą. a propos, stwierdzę, że jest kobietą i spokojnie mogę wchodzić do damskiej przebieralni na basenie. super nie?!
ponad 6 lat temu / obiektyf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.