DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2018 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Platforma „przywróci godność” dawnym bezpieczniakom?

Platforma „przywróci godność” dawnym bezpieczniakom?
Fot. podziemiezbrojne.blox.pl

Według byłego szefa Biura Ochrony Rządu, generała Marka Janickiego, Platforma Obywatelska zobowiązała się do przywrócenia emerytur funkcjonariuszom dawnego systemu, wbrew przyjętej przez Zjednoczoną Prawicę ustawie dezubekizacyjnej.

 

 

Obietnica miała paść w trakcie spotkania liderów PO z generałami, m.in. Markiem Dukaczewskim, niegdyś szefem postsowieckich Wojskowych Służb Informacyjnych, oraz Marianem Janickim. Ten ostatni poinformował o tym podczas czwartkowej demonstracji pracowników dawnych służb mundurowych.

 

Na spotkaniu byłem ja, byli generałowie Marek Dukaczewski i Adam Rapacki – mówił były szef BOR. – Uzyskaliśmy od przewodniczącego Grzegorza Schetyny zapewnienie, że PO przywróci ustawowo takie emerytury, jakie były kiedyś. PO przygotowała ustawę, która przywróci nam godność – dodał.

 

Funkcjonariusze aparatu cywilnego i wojskowego PRL oraz ich zwolennicy zebrali – według własnych deklaracji – niemal ćwierć miliona podpisów pod obywatelskim projektem zakładającym przywrócenie przywilejów emerytalnych.

 

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-01-13 14:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Możecie sobie kpić ale mundurowi to jest potęga wyborcza, ale oni jeszcze o tym nie wiedzą. Obecnie służący mundurowi pod MSWiA to ~200 tys. oraz wojsko ~100 tys., emerytowani MSWiA to kolejne ~200 tys. oraz emerytowani wojskowi ~100 tys. co daje razem około 600 tys. zaniepokojonych potencjalnych wyborców. Każdy z nich w większości ma współmałżonka, dzieci, bliższą i dalszą rodzinę z wpływem na ich głosy wyborcze, szacuję iż jest to np. 5 takich osób. 600 tys. x 5 to daje około 3 mln głosów. Głosów bardzo zdyscyplinowanych, głosów zdeterminowanych wobec jawnego pomiatania tą grupą, również represjonowaną za służbę po 1990 roku wobec niektórych. A przypomnę, że teraz dobra zmiana ma władzę dzięki głosom 5,7 mln Polaków. Paradoksalnie może to być "języczek u wagi" do klęski wyborczej. Nawet beneficjenci 500+ nie pomogą.
11 dni temu / Filutek
 
ha ha ha ha ha - jak można być tak naiwnym (na usta cisną się dosadniejsze słowa), aby po raz kolejny uwierzyć w bajki obłudników, hipokrytów z PO !!!!! To kolejna niedorzeczna inicjatywa tych, którzy dawno powinni leżeć na śmietniku historii. Ja pracowałem w SB i niestety, ale bardzo wielu zasługuje tylko na minimum emerytalne. Jednakowoż też wielu było, którzy zasługują na to co sobie wypracowali wiernie służąc narodowi polskiemu.
9 miesięcy temu / odszkodowania
 
Projekt obywatelski, zobaczymy czy Jarosław poprze?
9 miesięcy temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.