DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ale o co kaman...przeciez to tylko fragment mentalności rozwodowej, kultury rozwodowej ten cały konkubinat.Jak brac się za to to po całości szanowna Autorko. Do tego dochodzi łatwość uzyskania rozwodu kościelnego dla niepoznaki i z zadęciem zwanego stwierdzeniem niewaznosci. Prawi prawicowi politycy, redachtorzy, działacze rozmaici znani i mniej znani...po rozwodach...wszyscy w tym tkwią a jeszcze maja poparcie mimochodem bo przeciez ksieza nie ukrywaja tych rzekomo prawicowych sympatii, woda w ustach, nie ma sprawy,nikt nawet palcem w bucie nie kiwnie, no może szeregowemu wiernenu jeszcze gdzieś jakiś kaplan uwage zwroci...ale tez coraz rzadziej zeby sie nie obrazil. Taka cicha zmowa...Jezeli ja w kosciele slysze ze rozwodnicy w nowych zwiazkach ida do nieba....jezeli sie tworzy duszpasterstwa takowych no to o co chodzi?A u tzw. moherowców to jak? to samo usta pełne frazesów i pokrzykiwanie na lewactwo a co u siebie??? Hipokryzja ma się dobrze a nawet coraz lepiej.
ponad 1 rok temu / xyz
 
Sprzedajna psychologia to grzech śmiertelny.
ponad 1 rok temu / manipulatorzy p
 
To musi być straszne żyć z kimś kto moze w każdej chwili odejść.
ponad 1 rok temu / marcin
 
Do aga i innych. Polecam Ci posłuchać 3 godzinne świadectwo Glorii Polo. Pan Bóg jej pokazał jakimi łaskami obdarza Sakramentalny związek zawarty w Kościele Katolickim. Niestety związki żyjące bez Ślubu pozbawione są Bożego błogosławieństwa, wielu łask i pomocy Bożej. Ponieważ tam gdzie jest grzech - a życie w związku bez Ślubu Kościelnego jest grzechem tam działa ten, który jest Panem grzechu, więc naturalnym jest, że Pan Bóg nie może w takim związku być obecny. To samo tyczy się dzieci poczętych w związku partnerskim. Pozbawione są Bożych łask i błogosławieństwa jakie Pan Bóg udziela dzieciom poczętym w związku małżeńskim. Wszystko to pokazał Pan Bóg Glorii Polo - Kolumbijskiej stomatolog, która po tym wszystkim co przeszła i co zobaczyła przeżyła wewnętrzne nawrócenie. Polecam wszystkim, którzy nie rozumieją czym się różni małżeństwo zawarte w związku Katolickim, od związku partnerskiego.
ponad 1 rok temu / Filip
 
Indoktrynacja zbiera żniwo.Każdy zwolennik "miłości" wolnej bez Boga udowadnia, że dobra wola przenosi góry, więc z papierkiem czy bez . . . Tu nie chodzi o to co jakieś ludzieńki: coś tam w swoim doświadczeniu, coś tam są przekonani, coś tam twierdzą "autorytatywnie" - Co będzie z Twoją duszą gdy staniesz przed Bogiem z całym tym Bezbożnym BAGAŻEM?! Nie cudzołóż, niech Kobieta będzie żoną jednego męża, i odwrotnie aż po tzw. naukową TELEGONIĘ - skutki pławienia się w rozkoszach tego świata są zawsze tragiczne.Kiedyś młoda kobieta ok 18, udowadniała,że zanim pomyśli o związku, musi zebrać doświadczenia. Zapytałem: Czyli wg tej teorii, jej wianem będzie na ślubie 100 kochanków?!Było tam kilkanaście osób, a jej rumieniec widziały nawet bociany na dachu!Rozkosz małżeńska przynależy sie tylko tym, którzy przyjmują z miłością też wszelkie tego konsekwencje i to bezwarunkowo! Reszta to frazesy czekające na WERYFIKACJĘ tu i potem TAM!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Z moim partnerem byliśmy razem 15 lat mając syna- obecnie 12 lat. Nie braliśmy ślubu bo nie był nam do szczęścia potrzebny. Wszystko było i jest wspólne- konto w banku, obowiązki domowe, syn , radości i problemy, wakacje i praca. Sopiero w zeszłym roju syn namówił nas na ślub. Żyjemy dokładnie tak samo i z tą samą miłością do siebie co przed ślubem. Jeśli ludzie się kochają i chcą być razem to czy mają papierek czy nie , będą szczęśliwi. A rozpadają się wszystkie związki i te po ślubie i te bez.
ponad 1 rok temu / aga
 
No ładnie, czytamy "wspólne mieszkanie zakochanych sprzyja trwaniu w stanie grzechu śmiertelnego". Droga Pani Autorko, jakiego konkretnie?? Pozdrowienia, Michał Obrębski
ponad 1 rok temu / Michał Obrębs
 
"Jesteś moją drugą połową - przejściowo, My jesteśmy sobie pisani - chwilowo, Może znajdę właśnie dziś model w pełni dopracowany, A póki co, dobrze,...w miare, że jesteś." To refren utworu "W miarę" z płyty Cezika pt."Ambiwalnięty" - gorąco polecam. Pięknie streszcza to wszystko, co zostało tu powiedziane o konkubinacie.
ponad 1 rok temu / Ywinel
 
Do pokręć - pięknie i jakże prawdziwie powiedziane. Dziękuję, sam nie powiedziałabym tego lepiej.
ponad 1 rok temu / Igor
 
Nie wiem, czy zauważyliście, ale większość medialnych doniesień o tym, że facet zabił swoją kobietę i dziecko dotyczy konkubinatów. Nie wszystkie - czasem ta tragedia zdarza się w małżeństwie - ale jednak większość.
ponad 1 rok temu / Bk
 
Jeden z owoców życia bez zobowiązań jest nieustanne obcowania z kłamstwem, czego konsekwencją jest całkowita samotność pomimo zaliczania kolejnych ciał, bo właśnie ten brak zobowiązań, więc i odpowiedzialności za kochanego człowieka, redukuje go do rangi użytecznego zwierzaka! Gdyby tak ktoś zrobił dokument o ludziach obżartych sexem po dziurki w nosie, obraz nędzy i rozpaczy, a w tle psychiatra i prochy do woli. Eutanazja dla takich to prawdziwe "uwolnienie", tylko oni już nie rozumieją od czego się uwalniają i w czyją niewolą idą . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Żyją na kocią łapę, na kartę rowerową czy na prawo jazdy. Potem mówi się "mój aktualny partner", "moja była".
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
nawet nie chodzi o grzech ,bo dotyczy ludzi wierzących i niewierzących ale nawet ślub cywilny jest lepszy od konkubinatu ,bo cóż im można powiedzieć-oni -po co nam papier :-zamiast aktu ślubu macie papier ! z banku na wspólny kredyt, papier ! z sądu o uznanie wspólnych dzieci ,czasem do tego wcześniej potrzebne są papiery! z badań o stwierdzenie ojcostwaupokarzające hm? serio da się bez papierów ?-od aktu urodzenia do aktu zgonu wszystko co ważne ma potwierdzenie urzędowe ,widać że wasze związki są dla was samych nieważne
ponad 1 rok temu / chichot
 
Miłość, to odpowiedzialność, akt woli, zachowywanie się na przekór popędom i emocjom. To cierpliwość i stałe pragnienie dobra drugiego człowieka ponad własne. Nawet, jak się go nie znosi, nawet, jak on codziennie krzywdzi i rani, nawet jak zdradza. Dlatego powiedział Pan Jezus: nie warto jest się żenić, ale nieliczni to pojmują. Małżeństwo to loteria - czasem trafi się lepiej, czasem gorzej, czasem małżeństwa żyją w przyjaźni przez całe życie, częściej - jest to ciężki krzyż dla obu stron.
ponad 1 rok temu / Pokręć
 
cd. "Ach! jakże to się kończy rozkosz ziemska - westchnęła. - Oto, Małgorzato, przypatrz się ulubionemu, kochaj go teraz, jeśli możesz, kochaj teraz tego zgniłego, cuchnącego trupa, dla którego wzgardziłaś Bogiem i ojcem! Gdzież jest teraz jego dusza, która ciebie, grzesznico, więcej kochała, aniżeli Boga? Czemuż i ja nie pokutuję z nim razem w takim samym ogniu? Najlitościwszy Boże! rozumiem głos łaski Twojej! Ty mi udzielasz czasu do pokuty, z której też nie omieszkam skorzystać." Natychmiast przeto porozdawała swe klejnoty między ubogich, opuściła miasto, a przybywszy do domu rodzicielskiego, rzuciła się ojcu do nóg i prosiła o przebaczenie. "
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Żywot świętej Małgorzaty z Kortony:"...zapomniawszy o Bogu i dobrej sławie, opuściła tajemnie dom rodzicielski i przez dziewięć lat żyła z owym kupcem bez błogosławieństwa sakramentalnego....Małgorzata zaniepokojona, że kochanek tak długo nie wraca, chciała wyjść naprzeciw niemu. ... pies kupca, przyskoczył do niej, uchwycił ją za suknię, a potem wyjąc pobiegł znowu w krzewinę. Uchyliła następnie gałęzie, i ? o zgrozo! ? ujrzała przed sobą trupa swego kochanka!... Robactwo zagnieździło się już w jego ranach i nieznośna woń ją owionęła. Był to straszliwy widok dla Małgorzaty, który jakby stu sztyletami serce jej przeniknął. Przestrach, przerażenie,rozpacz napełniły serce grzesznicy. Wpatrywała się czas niejaki niemo w zwłoki zabitego, a wtem promień łaski Boskiej oświecił jej duszę. cdn.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Przecież w popularnych mediach życie singli jest super! Więc mamy efekty. Rozwody zawszy były, ale nie były społecznie akceptowane. Teraz mam wrażenie że dla nie których młodych ludzi ślub znaczy tyle co zakup pralki na raty.
ponad 1 rok temu / PRPR
 
I na ty koniec. Poczytali zgodzili się lub nie i wszystko. Mamusia potem do córeczki czy synka "W twoim związku koteczku tego nie ma prawda?" a do znajomych Dorze robią dzieci że przed ślubem chcą się poznać nie będzie wpadki. A gdy trzeba ochrzcić ewentualny narybek to mamusia przez telefon do koleżanki jadąc autobusie głośno by wszyscy słyszeli Znalazła w kościele X księdza który chętnie ochrzci dziecko, przecież nie musi być w naszym. Łaskę robi. Ten ksiądz się ucieszył i powiedział że ochrzci dziecko nawet za darmo i kupi białą sukienkę mamie byleby zechcieli i ślub wziąć,
ponad 1 rok temu / banita
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.