DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Planned Parenthood zwalnia prezesa. Aborcjoniści chcą mieć „ostrzejszego lidera”

Planned Parenthood zwalnia prezesa. Aborcjoniści chcą mieć „ostrzejszego lidera”
fot YouTube / CBS This Morning

Największy dostawca „usług” aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych zdecydował się odwołać dotychczasowego prezesa, dr Leanę Weng. Zmianę uzasadniano potrzebą powołania „bardziej agresywnego lidera”. Fakt zwolnienia z dotychczasowej funkcji jest zaskoczeniem dla samej zainteresowanej.

 

Z informacji podanych przez New York Times wynika, że powodem zwolnienia jest różnica zdań na temat koncepcji i filozofii działalności aborcyjnego konglomeratu w przyszłości. Decyzja o odwołaniu dr Weng zapadła po kilkugodzinnych burzliwych negocjacjach. Jak podkreśla sama zainteresowana, o zwolnieniu dowiedziała się po spotkaniu dyrekcji za zamkniętymi drzwiami.

 

Głównym powodem zwolnienia jest potrzeba powołania „bardziej agresywnego lidera”, potrafiącego sprostać pojawiającym się w całych Stanach inicjatywom pro-life o charakterze legislacyjnym. Organizacja nie wybrała jeszcze nowego prezesa, w okresie przejściowym obowiązki Weng przejmie Alexis McGill Johnson. „Jestem zaszczycona powołaniem mojej osoby na stanowisko prezesa, by móc nadzorować płynny proces zmiany kierownictwa w tym trudnym dla naszej organizacji czasie” – podkreślała p.o. prezesa.

 

Zmiana w kierownictwie Planned Parenthood i chęć powołania osoby o bardziej wojowniczym charakterze może świadczyć o zmianie taktyki aborcyjnej korporacji. Jeszcze nie tak dawno PP podkreślała, że „usługi aborcyjne” to tylko część zapewnianiych przez organizację usług. To za czasów prezesury dr Weng przyznano, że zabijanie nienarodzonych dzieci jest głównym celem dostawcy. Można podejrzewać, że wkrótce organizacja przejdzie do otwartej walki z podmiotami postulującymi ochronę życia w sferze legislacyjnej.

 

„Ciężkie czasy” organizacji zaczęły się wraz z wyborem Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2016 roku. Amerykański prezydent podjął decyzję o nieprzyznawaniu części środków na działalność organizacji z pieniędzy publicznych. Zakaz pobawił PP 60 milionów USD. W całym kraju powstały zbiórki funduszy na działalność aborcyjnego giganta; do akcji włączyli się też przedstawiciele przemysłu rozrywkowego np. piosenkarka Miley Cyrus.

 

W 2015 roku wyciekła seria nagrań sugerujących, że wysoko postawieni członkowie organizacji dyskutują możliwość sprzedaży części ciał dzieci zabitych podczas aborcji. Jeżeli doniesienia okazałyby się prawdą, było by to złamanie prawa federalnego.

 

Źródło: lifesitenews.com / catholicnewsagency.com
PR          


DATA: 2019-07-17 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ludzkimi organami handlowali od dawna, zresztą podobnie jest z zarodkami in vitro. "Nadwyżki" służą fantazji wypaczonym naukowcom typu Mengele.
6 miesięcy temu / Arvena
 
Aborcja jest morderstwem.
6 miesięcy temu / raff
 
Gdyby nie był to biznes przynoszący kosmiczne zyski właścicielom,to nie było by takiego wrzasku przeciwko Trumpowi,organizacjom pro-life i zwykłym ludziom nie zgadzającym się na rozrywanie żyjących dzieci w łonach kobiet.Tu nie chodzi o zabijanie,tu chodzi o pieniądze jakie przynoszą te rozszarpane ciałka niewinnych dzieci.Ta sprawa ma drugie dno.Pewnie bardziej przerażające niż się ludziom wydaje.Te organy,to ludzkie białko potrzebne do produkcji kosmetyków "przywracających"młodość stosującemu,te szczepionki utrwalane ludzkim białkiem i inne być może bardziej przerażające czyny,to są sprawy przynoszące właścicielom tej "kliniki" zyski.Stare przysłowie mówi,że jak nie wiadomo o co chodzi,to wiadomo,że chodzi o pieniądze.W tym przypadku pewnie tak niewyobrażalne,że trudno nam to pojąć.
6 miesięcy temu / rgt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.