DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2020 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Planned Parenthood rezygnuje z państwowych dotacji. Chce dalej przepisywać skierowania na aborcję

Planned Parenthood rezygnuje z państwowych dotacji. Chce dalej przepisywać skierowania na aborcję
fot. flickr.com

Największy dostawca „usług” aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych rezygnuje z części państwowych dotacji na rzecz możliwości dalszego skierowywania kobiet na zabiegi aborcyjne. W związku z wprowadzeniem nowego prawa, podmioty partycypujące w programie rodzinnym Title X mają zabronione wypisywanie skierowań do aborcyjnych konglomeratów. Planned Parenthood postanowiło zrezygnować z partycypacji w skierowanym dla najbiedniejszych rodzin programie, jednocześnie tracąc przeznaczony na ten cel fundusze.

 

Program Title X wprowadzono w 1970 roku przez prezydenta R. Nixona. Jego uchwalenie było odpowiedzią na potrzebę dostępu do kompleksowej opieki zdrowotnej dla wszystkich kobiet spodziewających się dziecka; szczególnie do kobiet z niezamożnych rodzin lub mających problemy z utrzymaniem płynności finansowej.

 

W ramach fundowanego ze środków federalnych Title X, do niedawna można było otrzymać skierowania na zabiegi aborcyjne. 15 lipca 2019 administracja Donalda Trumpa zdecydowała się „natychmiastowo” wprowadzić Zasadę Chroniącą Życie (Protecting Life Rule), która zabrania wypisywanie skierowań na aborcję w ramach rządowego programu. „Kliniki” aborcyjne zawierające w swojej ofercie „niekierujące doradztwo” w sprawie aborcji mogą nadal otrzymywać państwowe fundusze.

 

„Nie zastosujemy się do regulacji, która wymaga od dostawców opieki zdrowotnej okrywania części informacji na temat ich pacjentów” – powiedziała jednak z czołowych reprezentantek Planned Parenthood, Jacqueline Ayers.

 

Wprowadzenie nowego prawa z radością przyjęły organizacje pro-life. Podkreślają, że dzięki nowej zasadzie udało się nie rezygnować z pomocy państwowej dla najbiedniejszych, a jednocześnie „wyznaczono jasną linię pomiędzy opieką zdrowotną a zabijaniem dzieci, czym w swojej istocie jest aborcja”.

 

Marjorie Dannenfelser, prezes organizacji Susan B. Anthony List pokreśliła, że „zatrzymano biznes aborcyjny, którego reprezentantem jest Planned Parenthood przed traktowaniem Title X jak prywatne koryto”.

 

Dotychczas około jedna piąta funduszy przeznaczanych na Title X trafiała na konto PP. Ich klientami było też około 40 proc. beneficjentów państwowego programu. Wprowadzona przez prezydenta Protecting Life Rule nie tylko zwalnia podatników z współfinansowania aborcji, ale także kończy finansowanie w ramach programu wszystkich placówek aborcyjnych. Przedstawiciele Planned Parenthood wprowadzenie nowego prawa określili jako „dewastujące”. Największy aborcyjny konglomerat w USA straci na podstawie tej decyzji 60 milionów USD rocznie.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

PR   


DATA: 2019-07-20 07:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do Karol. Idź do Trzaskowskiego, on przygotowuje swoim specjalny hotel a może dom schadzek, może cię wspomoże.
5 miesięcy temu / taki 1
 
Na pewno by to przyciągnęło z powrotem trochę wiernych do Kościoła.
5 miesięcy temu / Karol
 
Gdyby tak krk zrezygnował w Polsce z państwowych dotacji, to byloby coś.
5 miesięcy temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.