DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Plakat z chłopcami w ciąży i darmowe prezerwatywy – edukacja seksualna w Chicago

Plakat z chłopcami w ciąży i darmowe prezerwatywy – edukacja seksualna w Chicago
fot. sciucaness/sxc.hu

W nowym roku szkolnym w 24 szkołach średnich w Chicago rozpocznie się akcja rozdawania uczniom darmowych prezerwatyw w ramach programu edukacji seksualnej. Program popiera burmistrz miasta, Rahm Emanuel.

 

- Popieram program edukacji seksualnej, co nie oznacza, że rodzic zostaje zwolniony z rozmowy z dzieckiem na temat odpowiedzialności, zachowania i szacunku – powiedział burmistrz Emanuel podczas konferencji prasowej. Akcja, szumnie nazywana edukacja seksualną, jest częścią pięcioletniego programu Inicjatywa Ograniczenia Ciąż wśród Nastolatek (TPPI), który ma na celu zmniejszenie wskaźnika ciąż wśród nastolatków w Chicago.

 

W 2010 roku inicjatywa została wsparta kwotą 20 mln dol. z funduszy federalnych. Jedną z kampanii promował na przykład plakat przedstawiający nagich od pasa w górę chłopców w ciąży z wypisanym slogan „Niespodziewana?”. Inne plakaty przedstawiały pokryte prezerwatywą budynki w Chicago.

 

Program TPPI zakłada też możliwość uzyskania darmowych prezerwatyw w 24 szkołach. Będzie je można dostać m.in. korzystając z automatów. Placówki te dołączą do 476 innych szkół w całym mieście, które  realizowały ów program w ubiegłym roku i rozdały ponad 9 mln prezerwatyw. Całą akcję zasponsorował Departament Zdrowia Publicznego w Chicago.

 

Podczas obrad Komitetów Zdrowia i Edukacji Rady Miasta naczelna inspektor sanitarna szkół publicznych w Chicago, Stephanie Whyte, wskazała na przeprowadzony w ostatnim czasie sondaż wśród młodych ludzi. – Z tego sondażu wynika, że 52 proc. wszystkich uczniów liceum ma już za sobą jeden stosunek seksualny. Mniej niż 18 proc. badanych uczniów miało już czterech lub więcej partnerów seksualnych, a tylko 64 proc. stosowało prezerwatywy w ostatnim miesiącu – powiedziała pani Whyte.

 

Przedstawiciele prorodzinnej organizacji Instytut Rodziny w Illinois określili ten permisywny program edukacji seksualnej mianem: „kolejnej, chybionej próby ograniczenia ciąż wśród nastolatków”.

 

"Paczka prezerwatyw ma zapobiec zjawisku ciąż wśród nastolatków. Jakie będą kolejne darmowe upominki w szkołach? Może elektroniczne papierosy, które pomogą ograniczyć palenie lub czyste igły do strzykawek mające uchronić przed chorobami przy aplikowaniu dawki narkotyków?" – napisali w oświadczeniu przedstawiciele Instytutu.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Marcin Rak


DATA: 2014-03-25 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To tak jakby urzędy dawały dzieciom granaty a rodzicom zostało tylko mówić: bawcie się ostrożnie, żeby wam rączek nie urwało.
ponad 6 lat temu / marekb54
 
Aby nie było tylu ciąż, wsród nastolatków, rodzice muszą poprostu rozmawaiać ze swoimi dziećmi na te tematy. Lepiej jest nieco poczekać z macerzyństwem, poza tym młodzi rodzice nastoletni rezygnują z edukacji wogóle.
ponad 6 lat temu / XX
 
Przecież to oczywiste, że te niby próby ograniczenia ciąż wśród nastolatków prowadzą do zwiększania rozwiązłości... czemu nie możemy się zebrać i wykrzyczeć tego na ulicach? przecież tyle nas jest, którzy przeciw temu jesteśmy...
ponad 6 lat temu / qzyck
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.