DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

PKW podała oficjalne wyniki referendum: „to był najdroższy sondaż w historii”

PKW podała oficjalne wyniki referendum: „to był najdroższy sondaż w historii”
Krystian Maj/FORUM

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane ze wszystkich 51 okręgów. Frekwencja wyniosła 7,8 proc. Aby referendum było wiążące, głosy musiałoby oddać ponad 50 proc. uprawnionych.

 

Ze względu na niewystarczającą frekwencję Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, iż referendum jest nieważne.

Po raz pierwszy w polskiej historii w części komisji do głosowania nie zgłosił się nikt. Jak ogłosiła PKW były to najdroższe wybory w historii: „każdy głosujący kosztował budżet 30 zł”. Był to „najdroższy sondaż w historii” , jak powiedział jeden z członków PKW podczas konferencji prasowej.

 

Na pytanie "Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?" 78,75 proc. osób odpowiedziało "tak".

Na pytanie "Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?" na "nie" odpowiedziało 82,63 proc. osób.

Na pytanie "Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?" 94,51 proc. osób odpowiedziało "tak".

 

 

Źródło: TVP Info

luk

 

 


DATA: 2015-09-07 15:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Referendum było niewiążące do poczynań ustawowych w Sejmie i Senacie ze względu na zbyt mały udział w nim uczestników wymaganych ustawowo,dało jednak niewątpliwy obraz poglądów społeczeństwa polskiego w ogóle na potrzeby wywoływania referent jako takich,ale też mimo małej frekwencji wskazało procentowymi wskaźnikami,że tematami tego referendum powinni się jednak bardziej zainteresować ci,którym zależy na zmianach tam określonych.Każde działanie oparte na wielu niewiadomych wyjściowych,zawsze ma wynik nieprzewidywalny.Więc dlaczego taki szum,że referendum było niepotrzebne.Dało określone dane wyjściowe do dalszych strategicznych działań.Początek został zrobiony.Jak każde zaczynające się zmiany,zaczynają się od niewielkich kroków,a malkontentów i zgorszonych na zmiany nigdy nie brakuje.
ponad 4 lata temu / NN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.