DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ludzie, którzy składali PRZYSIĘGĘ ANTYMODERNISTYCZNĄ w chwili otrzymywania święceń, nadal pozostają nią związani. Ci, którzy złożyli tę świętą przysięgę, a następnie realizowali program Vaticanum II, obejmujący nowy soborowy ekumenizm oraz wolność religijną, jawnie złamali przysięgę, którą niegdyś uroczyście złożyli przed Bogiem. Podkreślając znaczenie tej kwestii, ks. Fenton zauważył w 1960 r., że człowiek, który składa przysięgę antymodernistyczną, a następnie sam promuje modernizm albo pozwala na jego propagowanie, nie tylko popełnia grzech przeciwko wierze katolickiej, ale jest również zwykłym krzywoprzysięzcą. Jeśli Przysięga została zniesiona dopiero w 1967 r. to wielu obecnych ważnych hierarchów wypowiedziało jej słowa biorąc za Świadka samego Pana Boga. Nie ma się zatem co dziwić , że mamy CHAOS w Nowym modernistycznym Kościele.
10 miesięcy temu / iskierka
 
W dniu 1 września 1910 roku Św. Pius X wydał dokument - PRZYSIĘGĘ ANTYMODERNISTYCZNĄ. Miała być ona obowiązkowo wygłaszana przez wszystkich księży i biskupów przed uzyskaniem święceń oraz przez nauczycieli religii i profesorów w seminariach duchownych. Przysięga została wydana, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się modernistycznych tendencji w Kościele katolickim oraz by jasno wyłożyć katolicką doktrynę wobec tych tendencji. Obowiązkowe wygłaszanie Przysięgi zniósł papież Św. Paweł VI w 1967 roku.
10 miesięcy temu / Ryś
 
Wielki Papież Pius X. Przydałby się teraz taki.
10 miesięcy temu / Edgar
 
Wspaniały, oddany pasterz! Pozwólcie, że podam dwa cytaty: "Doktryna katolicka uczy nas, że pierwszym obowiązkiem wynikającym z miłosierdzia nie jest tolerowanie błędów przekonań, jak szczere by one nie były, ani teoretyczna czy praktyczna obojętność w stosunku do błędów czy zła, w którym widzimy pogrążonych naszych braci. ? Jeśli Jezus był dobry dla błądzących i grzeszników, to jednak nie szanował ich błędnych przekonań, bez względu na to, jak wydawałyby się one szczere. Umiłował wszystkich, aby ich nauczać, nawracać i zbawić." encyklika Notre Charge Apostolique, 25 sierpnia 1910 "Chrystus i Kościół życzą sobie, by wszyscy wierni codziennie przystępowali do Stołu Pańskiego, ... by wierni złączeni z Bogiem w Najświętszym Sakramencie z niego czerpali siłę do zwyciężania namiętności, do pozbycia się drobnych powszednich przewinień, do ustrzeżenia się od ciężkich grzechów, na jakie jest wystawiona ludzka ułomność." dekret Sacra Tridentina Synodus
10 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Gdyby święty Pius X dzisiaj wrócił na ziemię to nie poznałby Kościoła Katolickiego. Wszystko czego bronił i nauczał, dzisiaj jest zmienione, modernizm szaleje, liturgia sprotestantyzowana, chorału gregoriańskiego nie ma, osoby świeckie w prezbiterium, świeccy szafarze, dziewczyny-ministrantki, Komunia na stojąco. itp, można wymieniać jeszcze więcej.
10 miesięcy temu / tradycja
 
Szkoda że nie napisano, że naprawdę nazywał się Józef Krawiec, jego ojciec był pocztylionem, matka Małgorzata szwaczką. To on do Litanii Loretańskiej dodał wezwanie: Królowo Polski módl się za nami. Kościół Jasnogórski wyniósł do godności bazyliki, ustanowił święto 26 sierpnia i wiele jeszcze innych akcentów polskich. Piusie X, módl się za swoją Polskę.
10 miesięcy temu / Syk
 
Co od Mszy Św. to znacznie ważniejszym dokumentem jest Instrukcja Redemtionis Sakramentum podpisana przez JPII w Kwietniu 2004 roku. W niej jest 180 punktów łamania obowiązującego w KK Prawa Liturgicznego. Tam jest i o Łacinie, że obowiązuje, o koncelebrze, że zabroniona, o konsekracji, która powinna obejmować również komunikanty dla wiernych a nie tylko dla Kapłanów a reszta wyjmowana z magazynów będących kiedyś Tabernakulum! Tam jest zakaz działania szafarzy świeckich w obecności Kapłana, tylko tam gdzie obecność Kapłana jest fizycznie niemożliwa może zaistnieć ta posługa! Przecież to podpisał Święty, tak kochany przez KEP, a tu takie lekceważenie i przemilczanie godne największego wroga KK! Oto jak wygląda KK w swej prawdziwej istocie . . .
10 miesięcy temu / AndrzejBR
 
"Ubogim urodziłem się, ubogim żyłem, ubogim chcę umrzeć". Św. Piusie X, módl się za nami w tych czasach kryzysu modernistycznego. Niech potępienia herezji ewolucji dogmatów, rozumienia wiary jako immanentnego doświadczenia albo uczucia religijnego i innych, wchodzacych w skład systemu modernistycznego, zabrzmią ponownie z tronu Piotrowego.
10 miesięcy temu / M.
 
Dzisiaj w kościele mów i się niemal wyłącznie o papieżach posoborowych tak jak gdyby Kościół powstał na soborze watykańskimII ,a przed soborem to nie było kościoła...
10 miesięcy temu / tradcat
 
"Alba to nie jest tradycyjny strój,tradycyjnym strojem jest garnitur.:) Alba to wymysł posoborowców." Ale to tylko prokarhebolitijski nactum querdo, alba jest bardziej tarczowną z Ducha Święto-Hendrykańskiego oraz Janowskiego utrzymowna w tonacji liberti et suplicato Christos.
ponad 6 lat temu / g12
 
Alba to nie jest tradycyjny strój,tradycyjnym strojem jest garnitur.:) Alba to wymysł posoborowców.
ponad 7 lat temu / Crusade
 
Św. Pius X - papież polskiego pochodzenia Sorte - Krawiec
ponad 7 lat temu / Sokół
 
Asiu, można nabyć dzieła zebrane Jana Pawła II. 16 tomów za 2900 zł (180-200 zł za tom - naprawdę, ktoś wydając w taki sposób i w takiej cenie delikatnie rzecz ujmując, rozminął się z rzeczywistością, nawet bibliotek nie jest stać, bo potrzeby są ogromne a pieniędzy jak zawsze mało) i Opera Omnia Ratzingera (kupiłem teologię liturgii, jest w "ludzkiej" cenie za 75 zł).
ponad 7 lat temu / StudentTeologii
 
@Robert. Niestety, u mnie było tak samo. Na pytanie zadane proboszczowi o tridentinę usłyszałem, że nie wolno, że trzeba mieć specjalne zgody (po Summorum Pontificum!!!), że tak samemu to wolno celebrować tylko biskupom, prałatom (sic!) i nawet nie ma tematu. Tematu NOMa po łacinie też nie było ("Po łacinie? A kto by to odprawił?"). Fajnie, że coraz więcej się pisze i mówi o tym, że chorał, że tradycja, łacina, tridentina, "rzymskość" ale w zestawieniu ze rzeczywistością parafialną to różne światy :///
ponad 7 lat temu / Mlody
 
Tak się dziś składa, ze Kościół dziś uczy dzieci a dorosłym błogosławi a powinien odwrotnie. Młodzież ucząca się, studiująca, pracująca - to wiek w życiu, kiedy formacja intelektualna i kształtowanie charakteru jest najpotrzebniejsze i najskuteczniejsze, bez tego nie ma wiary głębokiej, osobistej, świadomej. Nie ma katolickich małżeństw i rodzin. Jakoś to umyka uwadze właściwych czynników, mimo troski o wartości rodzinne. Bezpośrednie efekty już widać: katolicka kultura podupada życie umysłowe i akademickie podupadają, duchowość się infantylizuje, sprowadza do emocjonalności. Tymczasem "kształci się" dziś pokolenie, którego za dekadę nie będzie w kościele, to już z resztą widać. Zdają sobie z tego sprawę księża zajmujący się duszpasterstwem, katecheci traktujący żartobliwie (humor tu chyba pozwala zachować względną chociaż równowagę ducha) bierzmowanie jako sakrament pożegnania z kościołem.
ponad 7 lat temu / Bożena
 
"Za mało się dziś słyszy o Piusie X, jego osobowości i nauczaniu. Wielki papież i Wielki Święty" Wystarczy wejść na stronę Bractwa św. Piusa X, poprez Google. Tam - i w kościołach , gdzie księża Bractwa odprawiają Msze św. jest dużo dobrej literatury
ponad 7 lat temu / Mirosław Dakowski
 
W kwietniu tego roku, zapytałem młodego księdza z naszej parafii,czy umiał by odprawić mszę w rycie trydenckim ? Na to ów ksiądz odpowiedział, że uczył się odprawiać taką mszę jak był w seminarium. Po czym ja zapytałem czy mógł by odprawiać mszę trydencką w naszym kościele raz w tygodniu ( ale nie w niedzielę) na to ksiądz odpowiedział że może odprawiać pod warunkiem że uzyska zezwolenie od arcybiskupa. A ja poprosiłem jego , aby swoimi ścieżkami dowiedział się czy jest szansa na takie zezwolenie. I wiecie co się stało ? Ksiądz ten został w lipcu tego roku przeniesiony daleko do innej miejscowości. Dla mnie to jest szok ! Ale taka jest rzeczywistość. Dla mnie to co piszecie o Papieżu Piusie X jest jak powieść z innej planety , porównując to co dzieje się obecnie w naszych parafiach !
ponad 7 lat temu / Robert
 
Mam Katechizm i encykliki... szkoda, że nie ma ma żadnego zbiorczego wydania jego nauczania (i Piusa XII) w języku polskim.
ponad 7 lat temu / Asia
 
Za mało się dziś słyszy o Piusie X, jego osobowości i nauczaniu. Wielki papież i Wielki Święty.
ponad 7 lat temu / L.
 
Tak, to są płuca kościoła ! Obniżył wiek do 7 lat w przyjmowaniu I Komunii Świętej ! A dzisiaj w Kościele forsuje się podwyższenie wieku w przyjmowaniu I Komunii Świętej ! To co się dzisiaj dzieje w Kościele to zgroza, podam przykład: w tym roku wysłałem mojego syna do I Komunii, chciałem jego ubrać w albę i co , mój proboszcz zdecydowanie zakazał mówiąc że to niemiecki strój, a nasz to garnitur, zresztą powiedział że w kościele ma być demokracja i tak jak ludzie zagłosują tak ma być ! A ja z żoną byliśmy nastawienie że alba to tradycyjny strój kościelny, byliśmy bardzo załamani. Na koniec naszej rozmowy powiedziałem swojemu proboszczowi, że Papieża mamy Niemca i to nam wcale nie przeszkadza. Proboszcz był zniesmaczony . No ale cóż dzisiaj w Kościele musi nastąpić odnowa moralna, taki Pius X nam jest koniecznie potrzebny. Bo musimy powrócić do tradycji i to silnej tradycji z rytem trydenckim i śpiewem polifonicznym na czele !!!
ponad 7 lat temu / Robert
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.