DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2020 r.

II Niedziela Zwykła
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ludzie, którzy składali PRZYSIĘGĘ ANTYMODERNISTYCZNĄ w chwili otrzymywania święceń, nadal pozostają nią związani. Ci, którzy złożyli tę świętą przysięgę, a następnie realizowali program Vaticanum II, obejmujący nowy soborowy ekumenizm oraz wolność religijną, jawnie złamali przysięgę, którą niegdyś uroczyście złożyli przed Bogiem. Podkreślając znaczenie tej kwestii, ks. Fenton zauważył w 1960 r., że człowiek, który składa przysięgę antymodernistyczną, a następnie sam promuje modernizm albo pozwala na jego propagowanie, nie tylko popełnia grzech przeciwko wierze katolickiej, ale jest również zwykłym krzywoprzysięzcą. Jeśli Przysięga została zniesiona dopiero w 1967 r. to wielu obecnych ważnych hierarchów wypowiedziało jej słowa biorąc za Świadka samego Pana Boga. Nie ma się zatem co dziwić , że mamy CHAOS w Nowym modernistycznym Kościele.
4 miesiące temu / iskierka
 
W dniu 1 września 1910 roku Św. Pius X wydał dokument - PRZYSIĘGĘ ANTYMODERNISTYCZNĄ. Miała być ona obowiązkowo wygłaszana przez wszystkich księży i biskupów przed uzyskaniem święceń oraz przez nauczycieli religii i profesorów w seminariach duchownych. Przysięga została wydana, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się modernistycznych tendencji w Kościele katolickim oraz by jasno wyłożyć katolicką doktrynę wobec tych tendencji. Obowiązkowe wygłaszanie Przysięgi zniósł papież Św. Paweł VI w 1967 roku.
4 miesiące temu / Ryś
 
Wielki Papież Pius X. Przydałby się teraz taki.
4 miesiące temu / Edgar
 
Wspaniały, oddany pasterz! Pozwólcie, że podam dwa cytaty: "Doktryna katolicka uczy nas, że pierwszym obowiązkiem wynikającym z miłosierdzia nie jest tolerowanie błędów przekonań, jak szczere by one nie były, ani teoretyczna czy praktyczna obojętność w stosunku do błędów czy zła, w którym widzimy pogrążonych naszych braci. ? Jeśli Jezus był dobry dla błądzących i grzeszników, to jednak nie szanował ich błędnych przekonań, bez względu na to, jak wydawałyby się one szczere. Umiłował wszystkich, aby ich nauczać, nawracać i zbawić." encyklika Notre Charge Apostolique, 25 sierpnia 1910 "Chrystus i Kościół życzą sobie, by wszyscy wierni codziennie przystępowali do Stołu Pańskiego, ... by wierni złączeni z Bogiem w Najświętszym Sakramencie z niego czerpali siłę do zwyciężania namiętności, do pozbycia się drobnych powszednich przewinień, do ustrzeżenia się od ciężkich grzechów, na jakie jest wystawiona ludzka ułomność." dekret Sacra Tridentina Synodus
4 miesiące temu / Czytelniczka
 
Gdyby święty Pius X dzisiaj wrócił na ziemię to nie poznałby Kościoła Katolickiego. Wszystko czego bronił i nauczał, dzisiaj jest zmienione, modernizm szaleje, liturgia sprotestantyzowana, chorału gregoriańskiego nie ma, osoby świeckie w prezbiterium, świeccy szafarze, dziewczyny-ministrantki, Komunia na stojąco. itp, można wymieniać jeszcze więcej.
4 miesiące temu / tradycja
 
Szkoda że nie napisano, że naprawdę nazywał się Józef Krawiec, jego ojciec był pocztylionem, matka Małgorzata szwaczką. To on do Litanii Loretańskiej dodał wezwanie: Królowo Polski módl się za nami. Kościół Jasnogórski wyniósł do godności bazyliki, ustanowił święto 26 sierpnia i wiele jeszcze innych akcentów polskich. Piusie X, módl się za swoją Polskę.
4 miesiące temu / Syk
 
Co od Mszy Św. to znacznie ważniejszym dokumentem jest Instrukcja Redemtionis Sakramentum podpisana przez JPII w Kwietniu 2004 roku. W niej jest 180 punktów łamania obowiązującego w KK Prawa Liturgicznego. Tam jest i o Łacinie, że obowiązuje, o koncelebrze, że zabroniona, o konsekracji, która powinna obejmować również komunikanty dla wiernych a nie tylko dla Kapłanów a reszta wyjmowana z magazynów będących kiedyś Tabernakulum! Tam jest zakaz działania szafarzy świeckich w obecności Kapłana, tylko tam gdzie obecność Kapłana jest fizycznie niemożliwa może zaistnieć ta posługa! Przecież to podpisał Święty, tak kochany przez KEP, a tu takie lekceważenie i przemilczanie godne największego wroga KK! Oto jak wygląda KK w swej prawdziwej istocie . . .
4 miesiące temu / AndrzejBR
 
"Ubogim urodziłem się, ubogim żyłem, ubogim chcę umrzeć". Św. Piusie X, módl się za nami w tych czasach kryzysu modernistycznego. Niech potępienia herezji ewolucji dogmatów, rozumienia wiary jako immanentnego doświadczenia albo uczucia religijnego i innych, wchodzacych w skład systemu modernistycznego, zabrzmią ponownie z tronu Piotrowego.
4 miesiące temu / M.
 
Dzisiaj w kościele mów i się niemal wyłącznie o papieżach posoborowych tak jak gdyby Kościół powstał na soborze watykańskimII ,a przed soborem to nie było kościoła...
4 miesiące temu / tradcat
 
"Alba to nie jest tradycyjny strój,tradycyjnym strojem jest garnitur.:) Alba to wymysł posoborowców." Ale to tylko prokarhebolitijski nactum querdo, alba jest bardziej tarczowną z Ducha Święto-Hendrykańskiego oraz Janowskiego utrzymowna w tonacji liberti et suplicato Christos.
ponad 6 lat temu / g12
 
Alba to nie jest tradycyjny strój,tradycyjnym strojem jest garnitur.:) Alba to wymysł posoborowców.
ponad 7 lat temu / Crusade
 
Św. Pius X - papież polskiego pochodzenia Sorte - Krawiec
ponad 7 lat temu / Sokół
 
Asiu, można nabyć dzieła zebrane Jana Pawła II. 16 tomów za 2900 zł (180-200 zł za tom - naprawdę, ktoś wydając w taki sposób i w takiej cenie delikatnie rzecz ujmując, rozminął się z rzeczywistością, nawet bibliotek nie jest stać, bo potrzeby są ogromne a pieniędzy jak zawsze mało) i Opera Omnia Ratzingera (kupiłem teologię liturgii, jest w "ludzkiej" cenie za 75 zł).
ponad 7 lat temu / StudentTeologii
 
@Robert. Niestety, u mnie było tak samo. Na pytanie zadane proboszczowi o tridentinę usłyszałem, że nie wolno, że trzeba mieć specjalne zgody (po Summorum Pontificum!!!), że tak samemu to wolno celebrować tylko biskupom, prałatom (sic!) i nawet nie ma tematu. Tematu NOMa po łacinie też nie było ("Po łacinie? A kto by to odprawił?"). Fajnie, że coraz więcej się pisze i mówi o tym, że chorał, że tradycja, łacina, tridentina, "rzymskość" ale w zestawieniu ze rzeczywistością parafialną to różne światy :///
ponad 7 lat temu / Mlody
 
Tak się dziś składa, ze Kościół dziś uczy dzieci a dorosłym błogosławi a powinien odwrotnie. Młodzież ucząca się, studiująca, pracująca - to wiek w życiu, kiedy formacja intelektualna i kształtowanie charakteru jest najpotrzebniejsze i najskuteczniejsze, bez tego nie ma wiary głębokiej, osobistej, świadomej. Nie ma katolickich małżeństw i rodzin. Jakoś to umyka uwadze właściwych czynników, mimo troski o wartości rodzinne. Bezpośrednie efekty już widać: katolicka kultura podupada życie umysłowe i akademickie podupadają, duchowość się infantylizuje, sprowadza do emocjonalności. Tymczasem "kształci się" dziś pokolenie, którego za dekadę nie będzie w kościele, to już z resztą widać. Zdają sobie z tego sprawę księża zajmujący się duszpasterstwem, katecheci traktujący żartobliwie (humor tu chyba pozwala zachować względną chociaż równowagę ducha) bierzmowanie jako sakrament pożegnania z kościołem.
ponad 7 lat temu / Bożena
 
"Za mało się dziś słyszy o Piusie X, jego osobowości i nauczaniu. Wielki papież i Wielki Święty" Wystarczy wejść na stronę Bractwa św. Piusa X, poprez Google. Tam - i w kościołach , gdzie księża Bractwa odprawiają Msze św. jest dużo dobrej literatury
ponad 7 lat temu / Mirosław Dakowski
 
W kwietniu tego roku, zapytałem młodego księdza z naszej parafii,czy umiał by odprawić mszę w rycie trydenckim ? Na to ów ksiądz odpowiedział, że uczył się odprawiać taką mszę jak był w seminarium. Po czym ja zapytałem czy mógł by odprawiać mszę trydencką w naszym kościele raz w tygodniu ( ale nie w niedzielę) na to ksiądz odpowiedział że może odprawiać pod warunkiem że uzyska zezwolenie od arcybiskupa. A ja poprosiłem jego , aby swoimi ścieżkami dowiedział się czy jest szansa na takie zezwolenie. I wiecie co się stało ? Ksiądz ten został w lipcu tego roku przeniesiony daleko do innej miejscowości. Dla mnie to jest szok ! Ale taka jest rzeczywistość. Dla mnie to co piszecie o Papieżu Piusie X jest jak powieść z innej planety , porównując to co dzieje się obecnie w naszych parafiach !
ponad 7 lat temu / Robert
 
Mam Katechizm i encykliki... szkoda, że nie ma ma żadnego zbiorczego wydania jego nauczania (i Piusa XII) w języku polskim.
ponad 7 lat temu / Asia
 
Za mało się dziś słyszy o Piusie X, jego osobowości i nauczaniu. Wielki papież i Wielki Święty.
ponad 7 lat temu / L.
 
Tak, to są płuca kościoła ! Obniżył wiek do 7 lat w przyjmowaniu I Komunii Świętej ! A dzisiaj w Kościele forsuje się podwyższenie wieku w przyjmowaniu I Komunii Świętej ! To co się dzisiaj dzieje w Kościele to zgroza, podam przykład: w tym roku wysłałem mojego syna do I Komunii, chciałem jego ubrać w albę i co , mój proboszcz zdecydowanie zakazał mówiąc że to niemiecki strój, a nasz to garnitur, zresztą powiedział że w kościele ma być demokracja i tak jak ludzie zagłosują tak ma być ! A ja z żoną byliśmy nastawienie że alba to tradycyjny strój kościelny, byliśmy bardzo załamani. Na koniec naszej rozmowy powiedziałem swojemu proboszczowi, że Papieża mamy Niemca i to nam wcale nie przeszkadza. Proboszcz był zniesmaczony . No ale cóż dzisiaj w Kościele musi nastąpić odnowa moralna, taki Pius X nam jest koniecznie potrzebny. Bo musimy powrócić do tradycji i to silnej tradycji z rytem trydenckim i śpiewem polifonicznym na czele !!!
ponad 7 lat temu / Robert
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.