DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Redakcja Magazynu Polonia Christiana


Polonia Christiana ukazuje się na rynku od marca 2008 roku.  Na naszych łamach podejmujemy istotne tematy, w mediach tzw. głównego nurtu często nieobecne bądź ukazywane w fałszywym świetle. Dotychczas, w obszernych blokach tematycznych pisaliśmy między innymi o: ekspansji islamu w Europie, nowych obliczach ideologii komunistycznej, rabunkowym fiskalizmie państwowym, współczesnych prześladowaniach chrześcijan w Azji, czy też coraz dalej posuniętych lewicowych, szkodliwych eksperymentach w oświacie.


Wiele miejsca poświęcamy na prezentację splendoru chrześcijańskiej kultury, zarówno w Polsce, Europie, jak i w odległych zakątkach świata, a także często przemilczanych, bohaterskich kart, zapisanych w dziejach przez wyznawców Chrystusa.

Na nasze łamy zapraszamy wybitnych publicystów i naukowców z Polski i zagranicy. Dążymy do tego, by odznaczająca się atrakcyjną szatą graficzną „Polonia Christiana” była pismem zarówno ambitnym, jak i przystępnym w lekturze.

 

Życzymy przyjemnej i pożytecznej lektury! 

REDEKCJA DWUMIESIĘCZNIKA "POLONIA CHRISTIANA"
 
REDAKTOR NACZELNY
Sławomir Skiba
 
ZASTĘPCY REDAKTORA NACZELNEGO
Mateusz Ziomber
 
REDAKTOR TEKSTÓW
Jerzy Wolak
 
SEKRETARZ REDAKCJI
Kamil Sarzyński
 
ZESPÓŁ REDAKCYJNY
Marcin Austyn, Piotr Doerre, Łukasz Karpiel,
Adam Kowalik, Krystian Kratiuk,
Roman Motoła, Leonard Przybysz
 
STALI WSPÓŁPRACOWNICY
Bogusław Bajor, Jacek Bartyzel, Grzegorz Braun,
Jan Gać, Krzysztof Gędłek, Valdis Grinsteins,
Roman Motoła, Leonard Przybysz, Marcin Jendrzejczak,
Jacek Kowalski, Grzegorz Kucharczyk,
Arkadiusz Stelmach, Jarosław Szarek
 
KOREKTA
Magdalena Znamirowska-Doerre, Iwona Kucharska
 
SKŁAD I OPRAWA GRAFICZNA
Konrad Kuś, Grzegorz Sztok
 
Adres redakcji: "Polonia Christiana"
ul. Augustiańska 28 , 31-064 Kraków
[email protected]
Jesteśmy otwarci na opinie Czytelników dotyczące dwumiesięcznika,
zachęcamy Państwa do dzielenia się z nami uwagami na jego temat.  

Do kontaktu z redakcją magazynu prosimy o korzystanie z poniższego formularza:
ZADAJ PYTANIE, NAPISZDO NAS WIADOMOŚĆ
 
formularz
logo Polonia Christiana

Polonia Christiana to katolicki magazyn wydawany w Krakowie przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Pierwszy numer pisma ukazał się w marcu 2008 roku. Na naszych łamach podejmujemy istotne tematy często nieobecne bądź ukazywane w fałszywym świetle w mediach tzw. głównego nurtu.

 

W Sokółce, w dawnej siedzibie UB, po gruntownym remoncie obiektu, utworzono Izbę Pamięci Zbrodni UB. Zasadniczą częścią tego upamiętnienia jest przeszklona podłoga, przez którą można oglądać piwniczną celę, gdzie trzymano i mordowano żołnierzy podziemia. Sokólskie UB było jednym z najokrutniejszych na Białostocczyźnie. Zamordowano tu bardzo wielu patriotów.

 
 

W niedzielę 20 września roku 2020 – w Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu – w Józefowie pod Warszawą odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowego XXXV Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”. Wśród wyróżnionych produkcji znalazł się film „Via Dolorosa” w reżyserii Michała Wikła wyprodukowany przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

 

„Gdyby żaba miała jakieś przyrodzone jej prawa, to czy bocian połykając ją łamałby prawo żaby do życia i godnej egzystencji? Czy kiedy w młodości hodowałem w klatkach króliki, to łamałem ich prawo do wolności?” – pyta na łamach tygodnika „Idziemy” ks. prof. Dariusz Kowalczyk.

 

Kształt projektu ustawy zwanej „piątką dla zwierząt” był zaskoczeniem zarówno dla środowisk wiejskich, jak i resortu rolnictwa. Jak mówił na antenie Radia Maryja Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, stało się to w czasie, gdy w resorcie trwają intensywne prace nad zmianą ustawy o ochronie zwierząt.

 

Książka „Laicyzm potępiony przez papieży” to zbiór mało znanych współcześnie dokumentów Magisterium Kościoła katolickiego i pism dawnych teologów potępiających błędy związane z relacjami Kościoła i państwa, stosunkiem Kościoła do innych religii i szeroko rozumianą problematyką laicyzmu. Znajdziemy w niej zatem dokumenty Piusa IX, Leona XIII, Piusa X, Piusa XI, Piusa XII, Jana Pawła II, a także teksty dawnych hierarchów i teologów, takich jak biskup Michał Nowodworski, biskup Adolf Szelążek czy ksiądz Jacek Tylka. Szczególnym smaczkiem jest publikacja fragmentu listu świętego Jana Pawła II do Jerzego Turowicza, redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.