DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Spis treści
 

Stulecie mordowania nienarodzonych

Polonia Christiana
nr 77 listopad - grudzień 2020

Stulecie mordowania nienarodzonych – to temat główny 77. numeru dwumiesięcznika „Polonia Christiana”. Sto lat temu Sowiecka Rosja dekretem Lenina formalnie zalegalizowała aborcję. To jeden z największych błędów Rosji, które rozprzestrzeniły się po całym świecie - ostrzegała nas przed nim w Fatimie Matka Boża. „Aborcja to mord założycielski nowoczesnego świata, który z definicji neguje dane ludzkości przez jej Stwórcę prawa, zasady i wartości. Czyż bowiem świat, który zakosztował masowej eksterminacji, będzie w stanie dostrzec jakąkolwiek aberrację? Gender, queer, płciową niebinarność? Żadną miarą! Gdzie brak szacunku dla samego życia, kogóż obchodzi sposób jego marnowania…” – pisze nowy redaktor naczelny najlepszego magazynu dla katolików, Jerzy Wolak.

 
zamów e-wydanie      zamów wydanie papierowe     
SPIS TREŚCI
 
EDYTORIAL
Jerzy Wolak Sto lat eksterminacji – dość!
KOŚCIÓŁ
Krystian Kratiuk Zamysły serc wielu
Rozmowa ze Sławomirem Olejniczakiem, prezesem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Ośmielamy się przypominać odwieczną praktykę Kościoła
Paweł Chmielewski Bicz na uczciwego kardynała
Mateusz Ochman Raport o stanie wwwiary
POLSKA
Krzysztof Gędłek Prezes bez maski
Tomasz Cukiernik Budżet obywatelski: za i przeciw
Andrzej Pilipiuk Kłopoty z demografią
Piotr Relich W poszukiwaniu nowej (nie)normalności
ŚWIAT
Bogdan Dobosz Francuskie władze dostrzegły zagrożenie?
Jakub Majewski Indie – milczące mocarstwo
Jan Bereza Międzymorze pod presją Rosji
KU BOGU W WIEKU NIEWIARY
Grzegorz Górny Gdy rozum spotyka wiarę
CYWILIZACJA
Jakub Wozinski Nieudana reanimacja długiem
Kinga Wenklar Żyrafy wychodzą z szafy, czyli lekarstwo gorsze od choroby
Bogdan Dobosz „Antyrasizm” jako baza rewolucji
ORDO IURIS
Jerzy Kwaśniewski Obrona to za mało, idziemy po zwycięstwo!
Marcin Austyn Tak dla rodziny, nie dla gender
FELIETONY
Bogusław Bajor Laikatu nadszedł czas?
Jan Pospieszalski Arcyważne pytanie
Valdis Grinsteins A o głodzie ani słowa...
CREDO
HISTORIA
Grzegorz Kucharczyk 1870 – annus horribilis
Andrzej Solak Korsarze Mahometa
NASZE DZIEDZICTWO
Jan Gać Święty z doliny Warty
Jan Bereza Królewski dar
PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO
Leonard Przybysz Karylion dusz
KRZYŻOWIEC XX WIEKU
Plinio Corrêa de Oliveira Głos Kościoła Walczącego
TEMAT NUMERU: STULECIE MORDOWANIA NIENARODZONYCH
Rozmowa z ks. Tomaszem Kancelarczykiem (Fundacja Małych Stópek) Diabeł nienawidzi życia
Marcin Jendrzejczak Podwójne standardy
Rozmowa z Karoliną Pawłowską (Ordo Iuris) Jest jeszcze wiele do zrobienia
Roman Motoła Warto walczyć dla najmniejszych
logo Polonia Christiana

Polonia Christiana to katolicki magazyn wydawany w Krakowie przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Pierwszy numer pisma ukazał się w marcu 2008 roku. Na naszych łamach podejmujemy istotne tematy często nieobecne bądź ukazywane w fałszywym świetle w mediach tzw. głównego nurtu.

 

Konferencja Episkopatu Meksyku zaapelowała do członków Izby Deputowanych, niższej izby parlamentu o zablokowanie lub „zmianę projektu” ustawy służącego legalizacji konsumpcji marihuany. Zatwierdzony w czwartek dokument przez Senat powinien zostać jeszcze w grudniu poddany głosowaniu przez posłów.

 
 

Platforma Obywatelska, jeśli chodzi o kościec ideowy, oderwała się całkowicie od swojego zaplecza. Staje się powoli, mimo swojej wielkości i dosyć dużego przedstawicielstwa w polskim parlamencie, przystawką Lewicy – powiedział publicysta Miłosz Lodowski.

 

Według lizbońskiego tygodnika „Expresso” coraz dłuższa jest lista państw, którym nie podoba się upolitycznianie wypłat ze wspólnego budżetu dla państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

W ponad 200 argentyńskich miastach odbyły się demonstracje przeciwko projektowi prezydenckiego prawa w pełni legalizującego zabijanie dzieci poczętych. Manifestacje mają różny charakter, w zależności od organizatorów. W Buenos Aires uczestnicy odmawiali Różaniec przed budynkiem parlamentu, powierzając nienarodzonych opiece Maryi.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.