DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2017 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Spis treści
 

Jak odpoczywać po katolicku?

Polonia Christiana
nr 57 lipiec-sierpień 2017

W najnowszym numerze „Polonia Christiana” odpowiadamy na pytanie o obowiązki i zakazy dotyczące katolików na wakacjach. „A może na pielgrzymkę…?” spróbuje przekonać nas w swoim artykule Paweł Szczepanik. Bogna Białecka wyjaśni dlaczego odpoczynek jest tak ważny, a Mateusz Ziomber zada kluczowe pytanie - „Odpoczynek, ale jaki?

 

Nasi publicyści poruszą również inne tematy, których obawiają się podjąć autorzy polskich pism, czy to na prawicy czy lewicy. I tak na przykład Grzegorz Braun napiszę o chorobie polskiego systemu szkolnictwa wyższego a Stanisław Michalkiewicz o zgubnych konsekwencjach przymusowych ubezpieczeń. Krystian Kratiuk przedstawi nam „mapy Polskiego pęknięcia” a Jerzy Wolak niebezpieczną drogę do Canossy, w którą – jak się zdaje – wyruszyli niedawno przedstawiciele Stolicy Apostolskiej.

 
zamów e-wydanie      zamów wydanie papierowe      zamów prenumerate  
SPIS TREŚCI
 
EDYTORIAL
KOŚCIÓŁ
FELIETONY
POLSKA
ŚWIAT
GOSPODARKA
CYWILIZACJA
TEMAT NUMERU: JAK ODPOCZĄĆ PO KATOLICKU?
CREDO
NASZE DZIEDZICTWO
PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO
KRZYŻOWIEC XX WIEKU
logo Polonia Christiana

Polonia Christiana to katolicki magazyn wydawany w Krakowie przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Pierwszy numer pisma ukazał się w marcu 2008 roku. Na naszych łamach podejmujemy istotne tematy często nieobecne bądź ukazywane w fałszywym świetle w mediach tzw. głównego nurtu.

 

O tym, czym jest Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) w porywającym wykładzie wyjaśnia jego założyciel, myśliciel prof. Plinio Corrêa de Oliveira.

 
 

„Expose premiera Mateusza Morawieckiego było rozciągnięte, długie i nieatrakcyjne”. „To expose było kompletnie nieprzygotowane”, „Expose premiera Mateusza Morawieckiego było jednym z najsłabszych w wolnej Polsce”, w takim tonie o wtorkowym wystąpieniu w Sejmie RP wypowiedzieli się posłowie partii opozycyjnych Paweł Kukiz (Kukiz’15), Katarzyna Lubnauer (.Nowoczesna) i Marek Sawicki (PSL).

 

W środę prezydent RP Andrzej Duda uda się do Charkowa na wschodzie Ukrainy. Rozmowy z Petrem Poroszenką mają być trudne, gdyż poruszone zostaną tematy dzielące oba narody. Mimo tego Polska zaprezentuje twarde stanowisko – wynika ze słów prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego.

 

13 grudnia to dzień, w którym co roku niemal całą Polskę ogarnia refleksja związana z wydarzeniami, jakie pociągnęło za sobą wprowadzenie przez towarzysza Wojciecha Jaruzelskiego stanu wojennego. Ten dzień to jednak nie tylko data „złamania polskiego kręgosłupa” przez zainstalowaną w Warszawie „ekipę Kremla”, ale również data urodzin niezłomnego wojownika Chrystusa Króla – błogosławionego księdza Władysława Findysza – wielkiego obrońcy małżeństwa i rodziny i jeszcze większego przeciwnika wszelkiej rewolucji, zwłaszcza moralnej.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.