DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Spis treści
 

Nadzieja w Fatimie

Polonia Christiana
nr 54 styczeń - luty 2017

100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie przypada na rok 2017. Dlatego najnowszy 54. numer magazynu „Polonia Christiana” poświęcony został właśnie fatimskim objawieniom. Matusz Ziomber przypomni nam fatimskie przesłanie, Arkadiusz Stelmach w rozmowie z Antonio Borellim Machado postara się rozwikłać zagadkę późnego ujawnienia treści trzeciej tajemnicy fatimskiej.  Ks. Alfredo Morselli w swoim artykule przybliży nam sylwetkę samej Maryi. O tym i o wielu innych ważnych sprawach będą mogli Państwo przeczytać w najnowszym wydaniu naszego czasopisma.

 
zamów e-wydanie      zamów wydanie papierowe      zamów prenumerate  
SPIS TREŚCI
 
POLSKA
EDYTORIAL
FELIETONY
POLEMIKI
KOŚCIÓŁ
ŚWIAT
EKONOMIA
CYWILIZACJA
ORDO IURIS
TEMAT NUMERU: NADZIEJA W FATIMIE
ŚWIAT Z INNEJ STRONY
NASZE DZIEDZICTWO
CREDO
PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO
KRZYŻOWIEC XX WIEKU
logo Polonia Christiana

Polonia Christiana to katolicki magazyn wydawany w Krakowie przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Pierwszy numer pisma ukazał się w marcu 2008 roku. Na naszych łamach podejmujemy istotne tematy często nieobecne bądź ukazywane w fałszywym świetle w mediach tzw. głównego nurtu.

 

Próżno szukalibyśmy spokoju gdzie indziej, jak w Bogu – pokój może być jedynie w Bogu. A tego pokoju w Bogu nie osiąga się przez nadmierną aktywność czy pośpiech, ale przez zaniechanie wszelkiej popędliwości i czynności własnej, tak by zostawić Bogu wolność działania w nas.

 
 

64 – w nocy z 18/19 lipca wybuchł wielki pożar Rzymu, który niszczył miasto przez pięć i pół dnia. Tylko cztery z czternastu dzielnic uniknęły zniszczeń, trzy zostały kompletnie strawione przez ogień, zaś kolejnych siedem zostało poważnie wypalonych. Oskarżany przez opinię publiczną o celowe podpalenie Neron, dla odwrócenia uwagi, wskazał na chrześcijan jako winowajców i rozpoczął prześladowania.

 

Brytyjscy parlamentarzyści w Izbie Gmin zdecydowali o liberalizacji przepisów dotyczących zabijania dzieci nienarodzonych na terenie Irlandii Północnej. Ustawa aborcyjna została przegłosowana zdecydowaną większością głosów zwolenników aborcji. Posłowie podkreślali, że nowe prawo zostało wprowadzone w imię realizacji „praw człowieka”.  

 

Im bliżej homoparady LGBT w Białymstoku, która ma się odbyć 20 lipca, tym większy jest sprzeciw mieszkańców miasta, wobec tego rodzaju demonstracji. Rośnie również liczba listów oraz e-maili z pogróżkami i wyzwiskami, kierowanych pod adresem przeciwników marszu homoseksualistów.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.