Głównym tematem 47. numeru "Polonia Christiana" jest żywo dyskutowana, niestety rzadko sensownie, kwestia imigracji muzułmanów do Europy. Nasi autorzy rozpatrują możliwe scenariusze i zagrożenia wynikające z lawinowego napływu obcych.
W najnowszym numerze nie zabrakło także artykułów dotyczących niedawno zakończonego Synodu Biskupów w Rzymie. Krystian Kratiuk oraz Jerzy Wolak, nasi watykańscy wysłannicy, piszą o panującej tam atmosferze nowej wspólnotowości pozbawionej duszpasterskiej dyscypliny, za to z rozwodnioną doktryną, wspólnoty otwartej na światowość oraz… zdecentralizowanej.
Mocną stroną najnowszego numeru pisma są „stałe punkty programu” – felietony Grzegorza Brauna i Andrzeja Pilipiuka. Nie wypada także pominąć tekstów Jacka Kowalskiego i Tomasza A. Żaka, do których przeczytania – podobnie jak i pozostałych artykułów – serdecznie zachęcamy.
Polonia Christiana to katolicki magazyn wydawany w Krakowie przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Pierwszy numer pisma ukazał się w marcu 2008 roku. Na naszych łamach podejmujemy istotne tematy często nieobecne bądź ukazywane w fałszywym świetle w mediach tzw. głównego nurtu.
„Kościół Niepokalanego Poczęcia N.M.P przy ul. Kopernika pozostanie miejscem sprawowania kultu, jednocześnie będąc też miejscem organizowania koncertów muzyki klasycznej, podobnie jak to ma miejsce w innych krakowskich kościołach” – wynika z ustaleń pomiędzy władzami Krakowa oraz krakowską kurią.
Przed rozbudową ulicy w Tajbe w północnym Izraelu archeolodzy z Izraelskiego Urzędu ds. Starożytności (IAA) odkryli liczący 1500 lat napis „Chrystus narodzony z Maryi”. Napis w języku greckim stanowi część wspornika u drzwi kościoła z czasów późnobizantyjskich, poinformowała niemiecka agencja katolicka KNA powołując się na komunikat IAA.
235 odczynów poszczepiennych wpłynęło dotychczas do Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku z trwającym od 27 grudnia 2020 roku Narodowym Programem Szczepień przeciwko COVID-19. 188 z nich miało charakter łagodnych, objawiający się zaczerwienieniem oraz krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia.
– To nie jest pierwszy tego przypadek, podobne sytuacje miały już miejsce w Zjednoczonym Królestwie. Jeżeli lekarz ma orzekać, że śmierć jest najlepsza dla pacjenta, to pokazuje wielki upadek cywilizacyjny, który dokonał się w Wielkiej Brytanii – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI