DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Spis treści
 

Młodzi wykształceni

Polonia Christiana
nr 22 wrzesień-październik 2011
 
zamów e-wydanie      zamów wydanie papierowe     
SPIS TREŚCI
 
EDYTORIAL
SPOŁECZEŃSTWO
FELIETONY
CYWILIZACJA
TEMAT NUMERU: PRODUKTY MASOWEJ EDUKACJI
CREDO
KORZENIE POLSKOŚCI
DZIEDZICTWO EUROPY
HISTORIA
PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO
Jerzy Wolak Prosta historia rewolucji
Paweł Toboła-Pertkiewicz Afery i skandale
Sławomir Skiba Remedium na zamęt
Paweł Toboła-Pertkiewicz Ekonomiczny Rok 1984
logo Polonia Christiana

Polonia Christiana to katolicki magazyn wydawany w Krakowie przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Pierwszy numer pisma ukazał się w marcu 2008 roku. Na naszych łamach podejmujemy istotne tematy często nieobecne bądź ukazywane w fałszywym świetle w mediach tzw. głównego nurtu.

 

W Sokółce, w dawnej siedzibie UB, po gruntownym remoncie obiektu, utworzono Izbę Pamięci Zbrodni UB. Zasadniczą częścią tego upamiętnienia jest przeszklona podłoga, przez którą można oglądać piwniczną celę, gdzie trzymano i mordowano żołnierzy podziemia. Sokólskie UB było jednym z najokrutniejszych na Białostocczyźnie. Zamordowano tu bardzo wielu patriotów.

 
 

W niedzielę 20 września roku 2020 – w Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu – w Józefowie pod Warszawą odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowego XXXV Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”. Wśród wyróżnionych produkcji znalazł się film „Via Dolorosa” w reżyserii Michała Wikła wyprodukowany przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

 

Owszem, mówimy o kryzysie w Kościele, ale czy można rzec, że rzymski katolicyzm upadł? Z Pawłem Lisickim o książce "Dogmat i tiara" rozmawia Paweł Chmielewski.

 

„Gdyby żaba miała jakieś przyrodzone jej prawa, to czy bocian połykając ją, łamałby prawo żaby do życia i godnej egzystencji? Czy kiedy w młodości hodowałem w klatkach króliki, to łamałem ich prawo do wolności?” – pyta na łamach tygodnika „Idziemy” ks. prof. Dariusz Kowalczyk.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.