DZIŚ JEST:   31   MARCA   2020 r.

Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
 
 
 
 

Spis treści
 

Chrześcijanin walczy

Polonia Christiana
nr 13 marzec-kwiecień 2010
 
zamów e-wydanie      zamów wydanie papierowe     
SPIS TREŚCI
 
EDYTORIAL
SPOŁECZEŃSTWO
MEDIA I POLITYKA
TEMAT NUMERU: BÓG, HONOR, OJCZYZNA
CREDO
HISTORIA
DZIEDZICTWO EUROPY
KORZENIE POLSKOŚCI
PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO
logo Polonia Christiana

Polonia Christiana to katolicki magazyn wydawany w Krakowie przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Pierwszy numer pisma ukazał się w marcu 2008 roku. Na naszych łamach podejmujemy istotne tematy często nieobecne bądź ukazywane w fałszywym świetle w mediach tzw. głównego nurtu.

 

Ksiądz Cory Mayer znalazł sposób, aby umożliwić wiernym ze swojej parafii uczestnictwo we Mszy Świętej, jak i przystępowanie do Najświętszego Sakramentu. Każdy katolik, który chciałby przystąpić do Komunii świętej, może to uczynić, przyjeżdżając na parking przed kościołem – sakrament będzie udzielany po zakończeniu każdej Mszy Świętej, zachowując przy tym odpowiednie środki ostrożności sanitarnej.

 
 

Szwecja zdaje się iść pod prąd pozostałym krajom Europy walczącym z koronawirusem. Szkoły, restauracje, bary i kina pozostają otwarte, nie ma ograniczeń w poruszaniu się oraz limitu w ilości uczestników praktyk religijnych. Co skłoniło szwedzki rząd do obrania alternatywnej drogi w zwalczaniu wirusa SARS-CoV-2?

 

„Skoro to grzech jest korzeniem wszelkiego zła, to ratunek przyniosą nawrócenie, pokuta i przebaczenie” – pisze kard. Walter Brandmüller o pandemii koronawirusa.

 

Pakiet antykryzysowy nie przewiduje umożliwienia handlu w niedziele, ale pozwala sklepom na przyjmowanie i rozładowywanie towaru na półki – poinformowała w poniedziałek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.