DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Spis treści
 

Czarna legenda Inkwizycji

Polonia Christiana
nr 10 wrzesień-październik 2009
 
zamów e-wydanie      zamów wydanie papierowe      zamów prenumerate  
logo Polonia Christiana

Polonia Christiana to katolicki magazyn wydawany w Krakowie przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Pierwszy numer pisma ukazał się w marcu 2008 roku. Na naszych łamach podejmujemy istotne tematy często nieobecne bądź ukazywane w fałszywym świetle w mediach tzw. głównego nurtu.

 

Francuskie Zgromadzenie Narodowe zdecydowało o przyjęciu ustawy zezwalającej na dostęp do zabiegów in vitro kobietom żyjącym w związkach jednopłciowych. Prawo będzie także pozwalało na sztuczne zapłodnienie kobiet żyjących samotnie. Oznacza to zwycięstwo lobby LGBT, które domagało się zmian w tym zakresie.

 
 

Władze linii lotniczych Air Canada zdecydowały o wprowadzeniu zakazu zwracania się do pasażerów per „pan” i „pani”. Zarządzenie obowiązuje wszystkich pracowników wchodzących w skład tzw. personelu pokładowego.

 

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker tuż przed rozpoczęciem szczytu UE, na którym ma być dyskutowana kwestia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii poinformował, że strony osiągnęły porozumienie w sprawie brexitu.

 

Organizatorzy Marszu Niepodległości poinformowali, jakie hasło będzie przyświecać tegorocznej edycji imprezy. Zapewne wszyscy katolicy z łatwością zidentyfikują z jakiej Maryjnej i zarazem patriotycznej pieśni pochodzą te słowa.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.