DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

PiS zmniejszy emerytury esbekom. Dziś dostają nawet 20 razy więcej niż ich ofiary!

PiS zmniejszy emerytury esbekom. Dziś dostają nawet 20 razy więcej niż ich ofiary!
Fot. marcin krawczyk / freeimages.com
#KOMUNIZM    #ŚWIADCZENIA    #JAROSŁAW ZIELIŃSKI    #ESBECY    #MSWIA    #OFIARY    #UB    #PO    #PIS    #SB    #TOTALITARYZM    #EMERYTURY    #PRL    #REPRESJONOWANI

Jarosław Zieliński poinformował na antenie TV Republika, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji planuje zmniejszenie emerytur funkcjonariuszom komunistycznego aparatu represji. Obecnie funkcjonariusze bezpieki pobierają skandalicznie wysokie świadczenia. Poprzedni rząd, mimo zapowiedzi, nie podjął żadnych działań w tej sprawie.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce uregulować kwestie wysokich emerytur funkcjonariuszy komunistycznego systemu represji - ogłosił w wywiadzie udzielonym TV Republika wiceminister Jarosław Zieliński.


Mam nadzieje ze uregulujemy to skutecznie. Przez 25 lat ci funkcjonariusze korzystali z praw nienależnie nabytych. W gruncie rzeczy należałoby kazać im to zwrócić, ale nawet, jeśli taka ustawa wejdzie w życie, to prawo nie działa przecież wstecz – powiedział Zieliński. – Platforma Obywatelska przez 8 lat udawała, że uregulowała tę kwestię, ale przywileje i tak pozostały. Czas najwyższy w końcu to załatwić – podkreślił.

 

Według Jarosława Zielińskiego obecnie emerytura funkcjonariusza SB wynosi 4-6 tys. zł. Natomiast generał otrzymuje świadczenie w wysokości aż 8 tys. zł, jednak najwyższe emerytury dochodzą nawet do 22 tys. zł. Świadczenia funkcjonariuszy systemu komunistycznego są średnio 20 razy wyższe niż emerytury ich ofiar.

 

Dotąd wszystkie projekty obniżenia świadczeń były odrzucane przez PO. Także tzw. ustawa dezubekizacyjna z 2009 roku nie przyniosła w tej sprawie oczekiwanego rezultatu.

 

Wiceminister Jarosław Zieliński w czasie rozmowy w TV Republika stwierdził także, że wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest polską „racją stanu”. – Rosja czuje się winna w tej sprawie i pewnie dlatego nie chce współpracować. Będziemy domagać się zwrotu wraku i czarnych skrzynek. Wcześniej nie było takiej woli ze strony rządu polskiego, bo PO tego nie chciała. My się nie boimy i chcemy dotrzeć do prawdy – stwierdził Zieliński. – Musimy wrócić do tej sprawy i wziąć pod uwagę wszystkie hipotezy, tę o zamachu również – dodał.

 

Źródło: TV Republika

MR 


DATA: 2016-02-05 13:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeżeli jest w naszym pięknym kraju demokracja to rząd który uchwalił ustawę dezubekizacyjną nie powinien zamiatać pod dywan niewygodnych ESBEKÓW i w pierwszej kolejności zmniejszyć emeryturę dla towarzysza BOLKA nie wspomnę o tym że powinien odpowiadać przed sądem
ponad 3 lata temu / kowal
 
I bardzo dobrze ,ja zastanawiał bym się czy im dawać emeryturę czy rentę -bo tak patrząc na nich jednocześnie Hansowi z wieżyczki w Oświęcimiu dać -tez pracował na ziemiach polski -i też działał przeciwko polakom .Ogólnie bym poszedł dalej i zrobił przedział emerytalny od 2-4 tys max a nie jak teraz 1tys i 15 tys a potem brakuje pieniędzy w ZUS ,do tego zabronił bym pracować każdemu emerytowi i renciście dając własnie wysoki minimalny próg dochodowy .To najbardziej chore ze policjant po 15 latach odchodzi jako nie nadający się do pracy z policji i idzie na taxi lub zakłada jakąś firme i zwolnienie ma ze ZUS
ponad 3 lata temu / jóżek
 
Gebels by lepszej propagandy nie wymysił, Brawo!! kogoś można rzucic na pożarcie! Kto następny?
ponad 4 lata temu / pp
 
Za lat kilka będzie się obniżać emerytury obecnym włodarzom i esbekom.....tak to juz działa !!!1
ponad 4 lata temu / kripo
 
już raz im odebrano.Ile razy można karać za to samo?
ponad 4 lata temu / gor
 
Czy można skazywać dwa razy ludzi, którym nie udowodniono żadnej winy? Czy nie stać obecnych władz na to aby postawić zarzuty ludziom tzw. esbekom. Rzadko kiedy ludzie pracujący w tym resorcie są pupilami społeczeństwa i czy za pracę w tej instytucji trzeba ich karać?
ponad 4 lata temu / gorszy sort Polaka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.