DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

PiS zdradzi „Solidarność”? Rząd ma własny pomysł „ograniczenia” handlu w niedzielę

PiS zdradzi „Solidarność”? Rząd ma własny pomysł „ograniczenia” handlu w niedzielę
Beata Szydło. Fot. Krystian Maj/FORUM

Dotychczas wydawało się, że nic nie jest w stanie podkopać doskonałych relacji łączących Prawo i Sprawiedliwość oraz NSZZ „Solidarność”. Okazuje się jednak, że rządzący mogą zawieść sojusznika w kluczowej dla niego sprawie handlu w niedzielę. Czy związkowcy staną się kolejną po obrońcach życia grupą zdradzoną przez ekipę „Dobrej zmiany”?

 

Zaproponowana przez „Solidarność” forma ograniczenia handlu w niedzielę nie zostanie przyjęta przez Sejm. Rząd zaproponuje własne, o wiele łagodniejsze prawo dotyczące handlowej działalności gospodarczej w Dzień Pański — donosi onet.pl. Zdaniem serwisu związkowcy są zaskoczeni postawą władzy.

 

Decyzję o odrzuceniu przez Sejm obywatelskiego projektu ustawy pod którym podpisy zbierała „S”, podjęła premier Beata Szydło. Sprawa nie zostanie jednak rozstrzygnięta przez posłów definitywnie, bowiem szefowa rządu zleciła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej opracowanie nowej, rządowej ustawy.

 

Z doniesień onetu wynika, że wątpliwości co do sposobu skonstruowania przedstawionej przez „Solidarność” ustawy mają nawet posłowie PiS wywodzący się ze związku. — Projekt ma różne ułomności, nie sposób temu zaprzeczyć. Sporo rzeczy będzie wymagało większej staranności legislacyjnej — mówił kilka tygodni temu w rozmowie z serwisem Janusz Śniadek, poseł PiS, a niegdyś przewodniczący NSZZ „S”.

 

Ministerstwo kierowane przez Rafalską ma przemyśleć dwa rozwiązania. Pierwsze zakłada ograniczenie handlu tylko w jedną niedzielę miesiąca (z wyłączeniem grudnia i miesiąca wiosennego, kiedy przypada Wielkanoc). Kolejny pomysł zakłada umożliwienie samorządom ograniczenia handlu. Kurorty mogłyby ze względu na turystów nie wprowadzać obostrzeń, jednak oznaczałoby to, że nowe prawo już na starcie byłoby martwe, a niektóre gminy mogłyby być dyskryminowane.

 

Rządowe pomysły nie wprowadzają ograniczeń dotyczących sklepów internetowych oraz stacji benzynowych i nie zakładają kar więzienia za złamanie zakazu handlu.

 

„Solidarność” zapowiada obronę swojego projektu. Podpisało się pod nim pół miliona ludzi. — Nie pozwolimy go tak po prostu wyrzucić — powiedział onetowi Alfred Bujara, koordynator projektu ograniczenia handlu w niedzielę.

 


Źródło: onet.pl

MWł
  


DATA: 2017-01-26 18:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przebierańcy...
ponad 3 lata temu / teodor
 
Za dobrze myślą o sobie...zdecydowanie za dobrze.
ponad 3 lata temu / Jastrząb
 
Polecą do ojca dyrektora i w kolejnej audycji wytłumaczą ciemnym ludkom dlaczego chcieli dobrze, a wyszło tak jak zawsze... A pod koniec ich kadencji ojciec dyrektor kolejny raz zakrzyknie - oszukano nas!!! Nie potrzeba być jasnowidzem Krzysztofem by wiedzieć jak to się skończy. Tak jest od 25 lat. Gonimy z katolikami toruńskimi tego króliczka, gonimy....
ponad 3 lata temu / Anna
 
"Pierwsze zakłada ograniczenie handlu tylko w jedną niedzielę miesiąca" - typowe podejście PiS do przykazań. Święcić TYLKO NIEKTÓRE dni święte, nie zabijać TYLKO NIEKTÓRYCH dzieci.
ponad 3 lata temu / r
 
Zakaz aborcji - NIE, zakaz handlu w niedzielę - NIE, chociażby obecność w Łagiewnikach - NIE, i oni śmią określać się mianem wierzących !!!!!!!
ponad 3 lata temu / Bożena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.