DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

PiS zapowiada poszerzenie programu „Za życiem”: pomożemy wszystkim matkom i dzieciom

PiS zapowiada poszerzenie programu „Za życiem”: pomożemy wszystkim matkom i dzieciom
Fot. A. Chełstowski / Forum

Rzecznik PiS Anita Czerwińska poinformowała, że rząd w najbliższym czasie poszerzy program „Za życiem” mający na celu wspieranie rodzin z niepełnosprawnymi i upośledzonymi dziećmi. Jak podkreśliła: „żadna kobieta i dziecko nie pozostaną bez pomocy”.

 

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. W uzasadnieniu wskazano, że życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę.

 

Czerwińska podkreśliła, że wyrok TK zobowiązuje państwo polskie do zapewnienia odpowiedniej opieki matkom i dzieciom, które urodzą się chore, niepełnosprawne lub upośledzone. Zapowiedziała, że zmiany będą szybkie i obejmą cały system opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi.

 

Jak dodała, kobiety, które dotyka dramat urodzenia niepełnosprawnego lub ciężko chorego dziecka, nie zostaną pozostawione same sobie. Przypomniała, że rząd PiS przygotował i wdrożył w poprzedniej kadencji kompleksowy program „Za życiem” mający pomagać takim matkom i dzieciom.

 

Składamy jasną deklarację polityczną. Ten program zostanie kompleksowo zrewidowany, usprawniony i poszerzony, tak by zapewnić odpowiednią opiekę każdemu dziecku rodzącemu się z poważną chorobą czy wadami. Jako klub parlamentarny PiS wystąpimy, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu minister rodziny zaprezentowała, jak dotychczas był realizowany ten program oraz wskazała, jak można usprawnić jego działanie w związku z orzeczeniem TK – powiedziała Czerwińska zapowiadając powołanie komisji nadzwyczajnej do przygotowania nowych regulacji prawnych.

 

Źródło: TVP Info

TK


DATA: 2020-10-23 07:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mamy WIELKIE zadłużenie, deficyt budżetowy a tu proszę kolejne prezenty ? A skąd pieniądze ?
1 miesiąc temu / iskierka
 
Państwo niech nas nie okrada. Od pomagania jest drugi człowiek. Wolny człowiek, który dysponuje własnością prywatną. Człowiek o uformowanej moralności. Łk 10, 30-37 Tylko 50% budżetu GOSPu w mojej wsi idzie na pomoc, reszta to koszty utrzymania. Dla porównania Caritas przeznacza dobrze ponad 90% zebranych funduszy na pomoc.
1 miesiąc temu / Babinicz
 
Na razie PiS doprowadza do śmierci ludzi pozbawionych normalnej służby zdrowia. Doprowadza Polaków do nędzy i zniewolenia. A to wszystko pod pretekstem niezbyt groźnej infekcji wirusowej.
1 miesiąc temu / Rym
 
w tym zniewolonym państwie? z maseczkami na twarzach na powietrzu? kogo obchodzi taka pomoc
1 miesiąc temu / haha
 
Posłanka Anita Czerwińska najwyraźniej nie ma bladego pojęcia jak wygląda życie rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem. Nie ma też pojęcia o tym, że nie istnieje żaden program wspierający rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi. Nie cierpię tej obłudy rządzących.
1 miesiąc temu / Michał
 
nie obiecuj ,od stworzenia zaplecza pomocowego należało zacząć
1 miesiąc temu / janka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.