DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

PiS zakpił z katolickich wyborców, a Antoni Macierewicz mówi o jednoznacznym stanowisku w sprawie aborcji

PiS zakpił z katolickich wyborców, a Antoni Macierewicz mówi o jednoznacznym stanowisku w sprawie aborcji
Antoni Macierewicz. FOT.:EU2017EE Estonian Presidency [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

W mijającym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość kilkukrotnie zakpiło z katolickich i konserwatywnych wyborców. Najpierw – wraz z nastaniem nowej kadencji Sejmu – przepadł wniosek posłów proszących Trybunał Konstytucyjny o zbadanie zgodności z konstytucją aborcyjnej przesłanki eugenicznej. Potem głosami większości posłów PiS wicemarszałkiem Sejmu został postkomunista Włodzimierz Czarzasty. W końcu rządzący oddali kierowanie Komisją Polityki Społecznej i Rodziny działaczce skrajnej lewicy. Tymczasem to właśnie od prac tej Komisji zależy powodzenie projektu „Zatrzymaj Aborcję” i zwiększenie prawnego zakresu ochrony życia. W kontekście tych wydarzeń słowa marszałka seniora brzmią wręcz jak kiepski żart.

 

W felietonie „Głos Polski” na antenie Telewizji Trwam Antonii Macierewicz mówił, że w ostatnich wyborach zwyciężyła większość opowiadająca się za wiernością chrześcijaństwu i niepodległością. – Większość ta jest w istocie szersza, jeśli chodzi o osoby, które głosowały na kandydatów do Sejmu, niż tylko obejmująca samych posłów Prawa i Sprawiedliwości – dodał marszałek senior.

 

Dalej przekonywał, że owa większość musi pozostać wierna swoim ideałom, aby nie stracić wiarygodności. To właśnie wtedy padły słowa, które – w kontekście wydarzeń politycznych z ostatnich dni – brzmią absurdalnie.

 

Jeżeli będziemy rezygnowali z jednoznacznego stanowiska, będziemy szli na kompromisy w sprawach zasadniczych – jak ochrona życia, rodziny czy sprawa niepodległości i nadrzędności polskiego prawa nad jakimkolwiek innym prawem zewnętrznym – to ta większość zostanie złamana. Wtedy wróci brak zaufania do polityków, do formacji niepodległościowej. Wtedy stracimy nie tylko większość, ale coś najważniejszego w polityce – wiarygodność. Jestem przekonany, że PiS nigdy do czegoś takiego nie dopuści. Zobowiązania, które składaliśmy w czasie kampanii wyborczej, zostaną dotrzymane – powiedział Antonii Macierewicz.

 

Oczywiście zawsze można żyć nadzieją, że PiS jednak kiedyś porzuci kunktatorstwo w kwestii ochrony życia i przynajmniej ograniczy legalną możliwość mordowania nienarodzonych dzieci. Niestety ostatni tydzień pokazał, że bardziej prawdopodobny scenariusz to utrzymanie kursu z lat 2015-2019, czy wręcz oddawanie pola fundamentalistycznej lewicy.

  

Źródło: radiomaryja.pl / Telewizja Trwam

MWł

 

  

Polecamy również nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  


DATA: 2019-11-15 14:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakos nie bylo takich komentarzy jak Tusk zapowiadal ze nie beda klekac przed ksiezmi.Nie slyszalam by mowiono o nim antylerykal ?
ponad 1 rok temu / Anastazja
 
Pis z nikogo nie zakpił... aborcja prawo do życia każdy je ma ale jeszcze musi trochę wody w wiśle przepłynąć, a wy trad tego nie rozumiecie i komunę do rządów przywrócicie... modlimy się ale władzy w ręce kumuny nie oddamy NIE KRYTYKUJCIE Jarka ..Wśród was są TW i Polska o tym wie... aborcja nie dotyczy zdrowej Polskiej rodziny
ponad 1 rok temu / witek
 
Może on mówi te słowa że chciałby żeby tak było
ponad 1 rok temu / Andreas
 
Mason delegowany do zadań specjalnych.
ponad 1 rok temu / sas
 
nie wiem ,dlaczego wielu Polaków z uporem maniaka wierzy,że PiS jest partią chrześcijańską?przecież PiS to klasyczna partia postmodernistyczna/neomarksistowska,lewacka/.
ponad 1 rok temu / marek
 
Antoni Macierewicz to kłamca, kłamał w sprawie Smoleńska, teraz kłamie w sprawie ochrony życia dzieci poczętych.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.