DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

PiS wyraźnie wygrywa, w Sejmie aż 5 komitetów. Wyniki prawyborów w Wieruszowie

PiS wyraźnie wygrywa, w Sejmie aż 5 komitetów. Wyniki prawyborów w Wieruszowie
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Piotr Guzik/FORUM

Już kilka lat temu dostrzeżono, że wyniki wyborów w Wieruszowie (woj. łódzkie) są bardzo zbliżone do wyników ogólnokrajowych. Dlatego też prawybory w tym mieście rodzą zainteresowanie i stanowią specyficzną formę sondażu.


W niedzielnym głosowaniu mieszkańcy mieli do dyspozycji 12 lokali wyborczych. Były one otwarte od godziny 8 do 18. Głosujący wybierali spośród sześciu zarejestrowanych komitetów – pięciu ogólnopolskich i jednego lokalnego. Nie wskazywano natomiast kandydatów. Frekwencja wyniosła 13 proc.


Wyniki z Wieruszowa potwierdzają trend, zgodnie z którym Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na wyraźnie ponad 40 proc. głosów. W prawyborach partia rządząca otrzymała aż 46,5 proc. To blisko dwa razy więcej niż uzyskała największa siła opozycyjna – Koalicja Obywatelska – 23,49 proc. Ostatnie miejsce na podium uzyskał Sojusz Lewicy Demokratycznej – 13,08 proc.


Próg wyborczy przekroczyły jeszcze dwa inne komitety. Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskało 7,86 proc. głosów, a Konfederacja Wolność i Niepodległość 7,02 proc. Progu wyborczego nie przekroczył natomiast niezarejestrowany w całym kraju Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy.

 


Źródło: rmf24.pl
MWł

 

 


DATA: 2019-10-07 07:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do leniwych lub uparcie niezainteresowanych postulatami Konfederacji wyborców PiS: Jakub Kulesza składa PiS następującą propozycję: "Jeżeli od nas będzie zależał przyszły kształt Polski, to będziemy mogli pójść va-bank. Postulat ? Jarosławie Kaczyński, likwidacja podatku dochodowego i zamknięcie Schetyny w więzieniu ? inaczej nie staniemy z tobą do jakichkolwiek rozmów koalicyjnych ? mówi Jakub Kulesza, poseł Konfederacji."
7 miesięcy temu / konfa
 
Podobała mi się pewna naglosniona wypowiedź - "PiS kradnie tak samo jak PO-PSL ale przynajmniej się z nami dzieli". Wyborcy PiS. Wasza logika mówi Trzeba głosować na najładniejszych. Propozycja. Który nie pójdzie do salonu piękności nie dostanie od was głosu.
7 miesięcy temu / reality
 
Mi też Korwin w Konfederacji przeszkadza, wolałabym, żeby główną oś stanowił Braun i jego ludzie, ale sumienie mi nie pozwala zagłosować na pis, więc wybieram Konfederację o całej reszcie wcale nie ma co wspominać...
7 miesięcy temu / Polka
 
Co to znaczy "prorosyjskość Korwina"? Rosja, w przeciwieństwie do sojuszników POPiS- USA,Izraela,Ukrainy i Niemiec nie zgłasza wobec Polski żądań ani finansowych, ani terytorialnych, przy czym jest bezpośrednim sąsiadem Polski. Korwin ten fakt zauważa. Samo to dla PiS oznacza prorosyjskość. Smoleńsk nie został wyjaśniony przez aparat państwowy od 4 lat w całości w rękach PiS. Nasz "sojusznik" USA, państwa NATO dokładnie wiedzą co się wydarzyło. Nie mówią, ponieważ nie chce tego rząd PiS. Macierewicz tak uzasadnia zawieszenie śledztwa:"ujawnienie prawdy o Smoleńsku zagrozi pokojowi światowemu". Pytam w jaki sposób, skoro i tak oskarża Rosję? Próba pokojowego unormowania stosunków z Rosją, utrzymania stanu pokoju zamiast wywołania wojny, oznacza dla polityków PiS wyimaginowaną prorosyjskość. Kaczyński i PiS to podżegacze wojenni, powinni odpowiedzieć za prowokacje. POPIS na Ukrainie urządził sobie matecznik, własną ochronkę, azyl polityczny. Są chazarami?
7 miesięcy temu / [email protected]
 
Gdyby nie Korwin i jego prorosyjskie poglądy Konfederacja miałaby mój głos
7 miesięcy temu / Mario
 
Dla zdrowia politycznego , dla dobra samych Polakow Konfederacja jest niezbedna w sejmie . Dlaczego ? Z prostego powodu . Caly nasz parlament jest napakowany ultralewica , neomarksistami , komunistami , folksdojczami , agentami ,dewiantami , lewicujcymi , socjalistami niewierzacymi , no i socjalistami wierzacymi - czyli Dora zmiana. A na prawej stronie czarna dziura .
7 miesięcy temu / ada
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.