DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

PiS wycofuje się z projektu wprowadzającego opłatę paliwową. „Środki znajdziemy gdzie indziej”

PiS wycofuje się z projektu wprowadzającego opłatę paliwową. „Środki znajdziemy gdzie indziej”
fot. pam

Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości podjęło decyzję o wycofaniu się z wprowadzenia tzw. opłaty paliwowej, która spowodowałaby podwyżkę cen paliw o 20 gr. Ustawa miała utworzyć specjalny fundusz drogowy, który byłby wykorzystany na budowę dróg powiatowych. Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński podkreśla, że PiS wycofuje się z wprowadzenia dodatkowej opłaty, ale nie z uruchomienia programu budowy dróg samorządowych.


Projekt ustawy tworzącej specjalny fundusz drogowy stał się obiektem krytyki ze strony różnych środowisk politycznych. Wywołał także poważne wątpliwości wśród zwolenników Prawa i Sprawiedliwości oraz przychylnych mu komentatorów politycznych. Po przeprowadzeniu gorącej dyskusji w Sejmie, wszystko wskazywało na to, że PiS przegłosuje projekt ustawy, której konsekwencją będzie wzrost opłaty za paliwo. Jak podawali specjaliści, podatnicy musieliby zapłacić ok. 20 gr netto więcej, za każdy litr zakupionego paliwa. Ostatecznie prezes Jarosław Kaczyński poinformował w rozmowie z PAP, że Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się z przedstawionej w zeszłym tygodniu propozycji.


Z kolei wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński powiedział podczas konferencji prasowej, że kierownictwo PiS wycofuje się z projektu podnoszącego cenę paliw, ale nie wycofuje się z programu wspierania samorządów w budowaniu dróg lokalnych. – Kierownictwo PiS podjęło decyzję o wycofaniu ustawy paliwowej, co nie oznacza, że wycofujemy się z konieczności pomysłu wsparcia samorządów, szczególnie tam gdzie to wsparcie jest niezbędne do tego, aby polepszyć jakość i stan dróg gminnych i powiatowych. Zapadła decyzja, że to wsparcie na pewno będzie miało miejsce, natomiast nie poprzez kieszenie Polaków – powiedział Brudziński.


Warto przypomnieć, że we czwartek Sejm odrzucił wniosek opozycji o odrzuceniu projektu ustawy w pierwszym czytaniu. Posłowie tym samym wyrazili aprobatę dla projektu, który następnie miał trafić pod obrady w komisjach infrastruktury i samorządu terytorialnego oraz polityki regionalnej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości podkreślali, że celem wprowadzenia tzw. opłaty paliwowej będzie pomoc samorządom w budowie dróg regionalnych oraz ogólny rozwój infrastruktury drogowej.


Dodajmy, że nie tylko opozycja sprzeciwiała się nowemu podatkowi. Negatywnie oceniali ją również związkowcy. - Posłowie koalicyjni są nieodłączną częścią tego rządu i proszę tu nie robić wody z mózgu dla obywateli. To jest kolejne podniesienie i kolejne zamieszanie w ostatnich latach, co która ekipa to włącza, a nigdy nie wyłącza. Dodatkowe różne opłaty, a to do cen oleju napędowego, benzyny - powiedział przewodniczący OPZZ Jan Guz. Dodał, że wprowadzenie opłaty paliwowej „zwiększy koszt utrzymania polskich rodzin” i dlatego jest to niezwykle niebezpieczny i bardzo zły projekt. - To jest jakieś cwaniactwo polityczne i cwaniactwo podatkowe - podkreślił.Źródło: wpost.pl, tvn24.pl, PCh24.pl

WMa
 


DATA: 2017-07-18 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A masło już po 6 zł.!
ponad 2 lata temu / MiraS
 
Przynajmniej się wycofali. NIe przypominam sobie takiej sytuacji w przypadku PO. Każda petycja pod którą się wtedy podpisałam, poszła do kosza.
ponad 2 lata temu / mimo wszystko
 
nie jest jasne czy to lepiej bo w za drogi zapłacili by ci co tankują/jeżdżą, a tak my wszyscy zapłacimy - ależ Panie Brudziński, a jakie to inne pieniądze jak te z kieszenie polaków ma rząd/samorząd??? inną kwestią jest zakaz używania takich "dopłat" do paliwa na inne cele niż drogi tak teraz, jak i w przyszłości - czy tak się jednak da?
ponad 2 lata temu / pytanie
 
no wprost nie mogę uwierzyć, Naczelnik w ostatniej chwili "uratował" Polskę i Polaków przed wprowadzeniem u nas drugiej Wenezueli; przynajmniej w tej części, co to naród dzień w dzień chodzi na demonstracje; brawo Naczelniku; ciekawi mnie tylko bardzo, gdzie to znajdzie "dobra zmiana" te dieńgi na te dziurawe drogi; wydrukują w drukarniach? czyżby po to wypuścili do obiegu banknot 500 zł - szybciej pójdzie gromadzenie funduszy na ten cel? czy po prostu ograbią nas metodą na podkop - poprzez nogawki od spodni dostaną się dołem do naszych kieszeni, czyli poprzez dziurę na dnie? oj, wydaje mi się, że INFLACJA nie chce ruszyć z kopyta i kombinują jak mogą; no i to, że paliwo zdrożeje o 20 gr po podniesieniu ceny o 25 groszy - to jakaś nowa ekonomia? nie socjalizm, nie kapitalizm, więc co? i proszę nie tłumaczyć, że netto-brutto - co przeciętnego Kowalskiego czy Nowaka to obchodzi, on idzie do kasy i płaci wszystko; gdzie więc sięgną po te "złoto"? może zaoszczędzą sami?
ponad 2 lata temu / JARO
 
To było typowe sondowanie "mniej wartościowego narodu tubylczego" (za Michalkiwiczem). Może nie będzie zbyt wielkiego larum i a nuż się uda? Zawsze parę miliardów wpadnie. Ale może to była też typowa ustawka, jak napisał "incuss". Obywatele zadrżeli z gniewu i obawy, a tu masz: cudowny prezes wszystkich uratował, ględząc przy tym bez sensu. No bo jak inaczej skomentować słowa prezesa: "nie będziemy sięgać do kieszeni podatników" (czy jakoś tak), które cały dzień leciały na pasku w TVP Info? To po co w ogóle próbowali sięgnąć? Z Panem Bogiem.
ponad 2 lata temu / Stefan
 
Od razu mówiłem, że nic nie zrobią. Tak jak z wetem prezydenta, napisali celowo jakiś trefny projekcik aby go na jakimś tam etapie i tak odrzucić. Dodatkowo, wykazać mógł się jeden z młodych posłów PIS wygłaszając bardzo sensowne przemówienie. Demokracja w pełni, pluralizm w pełni, idziemy za głosem społeczeństwa (zasadniczo to nie szydera, bo stanem demokracji zaniepokojony bynajmniej nie jestem, jeśli mam coś do zarzucenia, to raczej było to przez szanowną Redakcję opisywane i podzielam opinię). Prezes nie jest taki głupi (no ogólnie głupi nie jest) by wykrzaczyć się na takim idiotyzmie. Wyciągnęli wnioski z lat 2005-07 oraz upadków innych ekip, na razie jest lepiej niż bym mógł sądzić zaraz po wyborach. Cud miód to może nie jest i wymagajmy więcej, ale istnieje w ogóle jakaś podstawa by budować cokolwiek konstruktywnego.
ponad 2 lata temu / incuss
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.