DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

PiS wraca do zakazu uboju rytualnego. To nie koniec. Będą też emerytury... dla zwierząt

PiS wraca do zakazu uboju rytualnego. To nie koniec. Będą też emerytury... dla zwierząt
Marek Suski, fot. youtube/onet

Poseł PiS Marek Suski zapowiedział, że podczas drugiego czytania ustawy o ochronie zwierząt rządząca partia zaproponuje zmiany. Wróci zakaz uboju rytualnego. Pojawił się też pomysł emerytury dla zwierząt (sic), który PiS gorąco popiera.

 

Poseł PiS Marek Suski mówił dziś o przyszłości projektu „Piątka dla zwierząt”. Zakazy z pierwotnej wersji zostaną utrzymane w mocy, będą też odszkodowania dla branż likwidowanych decyzją polityków. Pojawiła się również koncepcja zwierzęcej emerytury.

 

- Muszę powiedzieć, że zgłosimy tez poprawki przywracające zakaz uboju rytualnego i będziemy również uzupełniać projekt o rekompensaty dla tych, którzy prowadzą firmy wykorzystujące ubój rytualny. Bo jeśli państwo likwiduje tą branże, lub ją ogranicza to ci, którzy zlikwidują działalność albo będą ponosili straty z jej ograniczenia uzyskają od państwa rekompensaty - powiedział Suski.

 

To oznacza, że PiS trwa przy zakazie uboju rytualnego dla potrzeb innych niż krajowe, co oznacza duże straty dla wielu polskich hodowców zwierząt.

 

Oczywiście nie ma mowy o odejściu od zakazu hodowli zwierząt na futra; tutaj też mają pojawić się rekompensaty. Co ciekawe, pojawił się też koncept wprowadzenia emerytur dla niektórych zwierząt.

 

- Przyjęliśmy z projektu PO przepisy dotyczące emerytury dla zwierząt, które były na służbie: psy, konie. Te zwierzęta po zakończeniu pracy, a one ciężko pracują na nasze bezpieczeństwo, tym zwierzętom należy się godna emerytura. Taka poprawka została przyjęta. Dziękujemy tym, którzy pracowali razem z nami. To był pomysł KO - wskazał poseł Suski.

 

Tak, tak, to nie żart. Zacytujmy dla pewności raz jeszcze posła Marka Suskiego: „Tym zwierzętom należy się godna emerytura”.

 

Wydaje się, że to starcza za cały komentarz.

 

Pach


DATA: 2020-09-17 14:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Emerytury dla zwierząt! Obłęd pogłębia się!
1 miesiąc temu / Gość
 
po PIS zostanie tylko wspomnienie i "Emeryturka dla Burka"
1 miesiąc temu / Grewand
 
Konie pracujące na wsi tez dostana emerytury? Koty pracujące cięzko lapiac myszy tez. A pies pilnujacy obejscia tez powinien dostac emeryture
1 miesiąc temu / Gab
 
Do pełnego obrazu sytuacji brakuje już naprawdę niewiele. Wystarczy, że wśród spontaniczno-lękowych oklasków posłów PiS, Jarosław Kaczyński uczyni swego kota senatorem.
1 miesiąc temu / sp
 
Przemyśl kilka rzeczy. Ograniczają hodowle na futra bo niby to zbytek, a równocześnie ile kotów i psów jest trzymanych w domach tych co tak głosują? A co one jedzą? Z czego karma jest robiona? Skąd mięsko dla nich? W tym kontekście zabicie zwierzęcia na futro jest tak samo bez sensu jak zabicie na karmę dla domowych pupili. Ale to znaczy zakazać domowych pupili? Nie! Więc dlaczego niby zakazywać futer?
1 miesiąc temu / @Michu.
 
No nie wiem jak to będzie z ubojem rytualnym, Jojne Daniels napisał w tej sprawie list do redakcji Onetu, a jak sierżant coś powie to rzecz święta dla rządzących.
1 miesiąc temu / finka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.