DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

PiS wobec projektu „Zatrzymaj aborcję”. Czy partia Jarosława Kaczyńskiego przerwie serię kompromitacji?

PiS wobec projektu „Zatrzymaj aborcję”. Czy partia Jarosława Kaczyńskiego przerwie serię kompromitacji?
Jarosław Kaczyński. FOT.:Mateusz Włodarczyk/FORUM

W środę 15 kwietnia w Sejmie RP odbędzie się drugie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Drugie-pierwsze, gdyż posłowie w poprzedniej kadencji „nie zdążyli” podjąć decyzji w sprawie propozycji złożonej przez Polaków. Czy więc teraz można mieć nadzieje, że w końcu Prawo i Sprawiedliwość zamiast pięknie opowiadać o ochronie życia w końcu realnie opowie się po stronie nienarodzonych?


Zachęcamy Państwa do zapoznania się z publikowanymi na naszym portalu materiałami dotyczącymi projektu oraz postawy partii rządzącej – tak, aby każdy mógł przypomnieć sobie fatalne (szczególnie dla wielu dzieci poczętych) okoliczności towarzyszące procedowaniu obywatelskiej propozycji, wyciągnąć wnioski i wiedzieć, czego można się spodziewać po formacji Jarosława Kaczyńskiego. Pamiętajmy także, że każdy dzień zwlekania ze zmianami w przepisach aborcyjnych oznacza (średnio) śmierć trójki dzieci, zaś Prawo i Sprawiedliwość sprawuje samodzielne rządy przy pełnieniu funkcji prezydenta przez człowieka ze swojego środowiska od jesieni roku 2015!

 

Aby przeczytać tekst należy kliknąć w jego tytuł.

Wybrane artykuły ułożone są w kolejności: od najstarszych do najnowszych.


Komitet „Zatrzymaj aborcję” gotowy na zbiórkę podpisów pod zakazem aborcji eugenicznej
Co najmniej 10 tys. wolontariuszy zgłosiło się do tej pory do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem zakazującym aborcji eugenicznej. Zbiórka formalnie jeszcze nie ruszyła, gdyż komitet inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” wciąż czeka na pozwolenie Marszałka Sejmu.


Marszałek Sejmu zatwierdził inicjatywę „Zatrzymaj aborcję”! Wkrótce zbiórka podpisów pod projektem
Po sprawdzeniu podpisów oraz dokonaniu analizy formalno-prawnej wniosku, marszałek Sejmu przyjął w czwartek zawiadomienie o utworzeniu komitetu inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”. Oznacza to, że wkrótce ruszy zbiórka przynajmniej 100 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem zakazującym aborcji eugenicznej. Ma w niej wziąć udział wiele tysięcy wolontariuszy.


Biskupi polscy wzywają: poprzyjmy projekt Zatrzymaj Aborcję i módlmy się za dzieci poczęte
„Jeśli rodzice nie zdecydują się na wychowywanie dziecka, zawsze mogą przekazać je do adopcji, tym bardziej, że tak wiele rodzin jest gotowych otoczyć je swoją opieką. Zabijanie dzieci nigdy nie powinno mieć miejsca. Zamiast aborcji – adopcja” – piszą biskupi w apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

Ponad 830 tys. podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”
Ponad 830 tys. podpisów zebrano pod obywatelskim projektem ustawy wykreślającym przesłankę eugeniczną. 30 listopada przedstawiciele Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” złożyli projekt ustawy w biurze podawczym Sejmu RP.


Krok ku większej ochronie życia. Sejm poparł projekt „Zatrzymaj Aborcję” w pierwszym czytaniu
Późnym wieczorem Sejm skierował do dalszego procedowania w komisjach projekt likwidacji tak zwanej aborcyjnej przesłanki eugenicznej. Posłowie odrzucili natomiast już w pierwszym czytaniu barbarzyński projekt proaborcyjny „Ratujmy Kobiety”, firmowany przez Barbarę Nowacką.


Kaja Godek: to nasz pierwszy mały sukces, jednak procedura parlamentarna dopiero się zaczyna
Jesteśmy po pierwszym małym sukcesie. Korki od szampanów wystrzelą jednak dopiero, kiedy ustawa zostanie ostatecznie uchwalona, a następnie podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę – mówi specjalnie dla portalu PCh24.pl Kaja Godek.
 

Podkomisja do rozpatrzenia #ZatrzymajAborcję? Kaja Godek komentuje medialne doniesienia
Mam nadzieje, że to tylko kaczka dziennikarska. Przeciąganie #ZatrzymajAborcję przez powołanie podkomisji oznaczałoby śmierć kolejnych setek bezbronnych dzieci – napisała na Twitterze Kaja Godek. Obrończyni życia odniosła się do medialnych doniesień dotyczących dalszego procedowanie przez Sejm prolajferskiego projektu zmian prawnych.

 

Walka o życie trwa. Czy uda się przekonać posłów do przyjęcia projektu #Zatrzymaj Aborcję?
Obrońcy życia chcą szybkiego przyjęcia projektu „Zatrzymaj Aborcję”. Uważają, że skierowanie go do sejmowej podkomisji, to sposób partii rządzącej na skuteczne zablokowanie całej procedury.

 

Tyle są warte obietnice posłów PiS! Data posiedzenia podkomisji ws. „Zatrzymaj aborcję” wciąż nieznana
Data pierwszego posiedzenia nadzwyczajnej podkomisji ds. rozpatrzenia obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję” wciąż nie została ustalona. – Chcemy się zebrać jak najszybciej, to jest jeden z priorytetów naszej pracy – powiedział w rozmowie Katolicką Agencją Informacyjną poseł Grzegorz Matusiak, przewodniczący podkomisji.

 

Prezydent Andrzej Duda o zakazie aborcji: proszę zapytać o to w Sejmie
„Proszę zapytać o to w Sejmie…”, „Proszę zapytać w Trybunale Konstytucyjnym” – w ten sposób w rozmowie z tygodnikiem „Niedziela” prezydent Andrzej Duda skomentował działania Sejmu w sprawie projektu „Zatrzymaj Aborcję” oraz Trybunału Konstytucyjnego badającego zgodność z ustawą zasadniczą tzw. aborcji eugenicznej.


Projekt zakazu aborcji eugenicznej zamrożony metodą „na podkomisję”
Po pół roku niedopuszczania obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję” do swego programu obrad sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zmieniła metodę odwlekania w czasie kwestii ochrony życia dzieci nienarodzonych „podejrzewanych” o niepełnosprawność. W burzliwych okolicznościach gremium powołało podkomisję, która ma zająć się inicjatywą popartą ponad 830 tysiącami podpisów Polaków. W składzie podkomisji zabrakło zwolenników projektu. W gronie tym znaleźli się wyłącznie posłowie, którzy przez ostatnie 6 miesięcy konsekwentnie przyczyniali się do odwlekania w czasie prac nad jego założeniami.

 

Posłowie grają ludzkim życiem. Od roku projekt Zatrzymaj Aborcję leży w Sejmie
Wydawałoby się, że to takie proste – w kilka dni, ba, w kilkanaście godzin nawet, uchwalić ustawę i wprowadzić nowe prawo czy kolejny dzień wolny od pracy, tak jak to miało miejsce na krótko przed 11 listopada roku 2018. Politycy zreflektowali się, że przecież w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, trzeba zatem „kupić” głosy potencjalnych wyborców pomysłem na wolne. I tak, wystarczyło kilkanaście godzin, aby dodatkowy dzień wolny mógł stać się faktem. Jeśli jednak chodzi o fundamentalną kwestię, czyli prawną ochronę życia każdego człowieka od poczęcia – tu już tak prosto nie jest…

 

Podkomisja-widmo. Jak „pracują” posłowie w sprawie projektu „Zatrzymaj Aborcję”?
Powołana w lipcu ubiegłego roku podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję” jest bezczynna. Mimo zapewnień jej przewodniczącego, posła Grzegorza Matusiaka (PiS), nie zostało zwołane do tej pory żadne merytoryczne posiedzenie tego gremium, a jego członkowie nie wystąpili o opinie i ekspertyzy do służb prawnych Kancelarii Sejmu.

 

Brak terminu posiedzenia i ekspertyz. Tak wyglądają sejmowe prace nad #Zatrzymaj Aborcję
Sejmowa podkomisja w zasadzie nie prowadzi prac nad obywatelskim projektem #Zatrzymaj Aborcję. Przewodniczący podkomisji nie wyznaczył terminu posiedzenia, nie ma też ekspertyz – wynika z informacji przekazanych przez Kancelarię Sejmu.

 

Autorzy projektu „Zatrzymaj Aborcję” chcą, by poseł Matusiak utracił mandat za bierność
Fundacja Życie i Rodzina apeluje o podpisywanie internetowej petycji nawołującej do zrzeczenia się przez posła Grzegorza Matusiaka mandatu parlamentarzysty. Zdaniem obrońców życia, poseł PiS powołany do kierowania pracami nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj Aborcję” wykazuje się biernością w tej sprawie oraz „od miesięcy nie potrafi stanąć na wysokości zadania i powstrzymać zabijania w szpitalach bezbronnych dzieci”.


Hańba! Rok temu projekt „Zatrzymaj aborcję” trafił do podkomisji, a politycy nie zajęli się nim ani razu
Rok temu, 2 lipca 2018, powstała nadzwyczajna komisja do spraw rozpatrzenia obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”. Pod inicjatywą podpisało się 830 tysięcy Polaków, jednak przez cały rok komisja nie zebrała się ani razu.


PiS nie poprawi prawa chroniącego życie! „Partia nie ma w programie takich zapisów”
Choć PiS ma w programie „szacunek dla życia” i uznaje eugenikę za rzecz złą, to jednak nie zamierza poprawić obowiązującego prawa dotyczącego dopuszczalności aborcji w Polsce. Wątpliwości rozwiał Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego PiS, który wprost wyznał, że partia nie ma w programie takich zapisów.

 

Niespełnione obietnice kosztują. Sygnatariusze „Zatrzymaj Aborcję” nie poprą w wyborach PiS?
Zdajemy sobie sprawę, że reprezentujemy znaczną część wyborców, którzy głosowali na obecnie rządzącą formację. Rozmawiamy z ludźmi, którzy składali podpisy pod projektem „Zatrzymaj aborcję”. Mają oni wątpliwości, czy w kolejnych wyborach będą mogli oddać głos na tę samą partię - powiedziała Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina.

 

Stało się! W TK przepadł wniosek 107 posłów w sprawie aborcji eugenicznej
12 listopada 2019 o godzinie 12.00 wraz z rozpoczęciem pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji w Trybunale Konstytucyjnym przepadł wniosek złożony w poprzedniej kadencji przez 107 posłów w sprawie zbadania zgodności z Konstytucją RP tzw. aborcji eugenicznej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest to „zasługa” prezes TK Julii Przyłębskiej, która od wielu miesięcy miała blokować rozpatrzenie tej sprawy.

 

Sejm zakaże aborcji eugenicznej? Projekt „Zatrzymaj aborcję” na nowej ścieżce legislacyjnej
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zadecydowała o nadaniu numeru druku obywatelskiemu projektowi ustawy zmierzającej do likwidacji tzw. aborcji eugenicznej. Oznacza to, że posłowie będą zmuszeni do zajęcia się sprawą raz jeszcze. Pierwsze (ponowne) czytanie w sejmie nowej kadencji musi się odbyć najpóźniej w maju 2020 roku.


PiS oddał komisję rodziny Lewicy. Projekt „Zatrzymaj Aborcję” wciąż zamrożony?
Poseł Lewicy Magdalena Biejat została przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, w której w poprzedniej kadencji utknął obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj Aborcję”.


Kaja Godek dla PCh24.pl: ochrona życia i rodziny w rękach lewicy. Odpowiada za to PiS
PiS nas nie chroni przed lewicą, wbrew składanym deklaracjom. Ochrona życia i rodziny jest obszarem na którym toczy się walka cywilizacyjna. I takie miejsce w parlamencie oddano skrajnej, radykalnej, neomarksistowskiej lewicy – bo jest to nowa fala lewicy, ze wszystkimi radykalnymi, antyrodzinnymi, proaborcyjnymi żądaniami społecznymi – mówi w rozmowie z PCh24.pl Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, pełnomocnik Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję.


PiS okłamał wyborców i biskupów. Losy aborcji w rękach lewicy
Aby wzorem Poncjusza Piłata umyć ręce w sprawie zakazu zabijania nienarodzonych Prawo i Sprawiedliwość co i rusz wymyśla nowe fortele. Najpierw wykorzystali oświadczenie episkopatu by odrzucić projekt Ordo Iuris, potem nie zajęli się petycją obywateli, następnie skierowali sprawę do Trybunału by i tam przepadła, a teraz…oddali sprawę inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję” w ręce lewicy.

 

Magdalena Biejat odwołana z funkcji przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny
Magdalena Biejat została odwołana z funkcji przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Za jej odwołaniem zagłosowało 19 posłów, przeciwko 12. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Po głosowaniu posłowie Lewicy ostentacyjnie opuścili obrady komisji.

 

Bez prac nad „Zatrzymaj aborcję”. Sejm powtórzy scenariusz z poprzedniej kadencji?
Mimo upływu trzech miesięcy w Sejmie nie ruszyły prace nad obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Projekt został skierowany do pierwszego czytania 22 listopada 2019 roku, a jego termin nie został jeszcze wyznaczony – informuje „Nasz Dziennik”.

 

Ordo Iuris: aborcja eugeniczna niezgodna z Konstytucją RP i prawem międzynarodowym
W przesłanej posłom analizie Instytut Ordo Iuris wskazuje, że Konstytucja RP chroni życie każdego człowieka i nie uzależnia tej ochrony od jego wieku lub stanu zdrowia. Potwierdza to konsekwentnie Trybunał Konstytucyjny. Identyczne wnioski płyną z lektury międzynarodowych traktatów, które zobowiązują Polskę do zapewnienia ochrony życia każdemu człowiekowi – w tym nienarodzonemu.

 

Środowe posiedzenie Sejmu: sąd nad projektami obywatelskimi. Sukces, „zamrażarka” czy odrzucenie?
Pierwszy z projektów reprezentować będzie Kaja Urszula Godek. Inicjatywa dotyczy zmiany ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Jeśli proponowana korekta zostałaby przyjęta w drodze legislacyjnej, to z przepisów zniknąłby zapis umożliwiający legalne zamordowanie dziecka w prenatalnej fazie rozwoju z powodu prawdopodobnego występowania u niego wad wrodzonych. To właśnie na tej podstawie dokonuje się w Polsce około 90 proc. aborcji. Taką zmianę prawną – a więc zwiększenie zakresu ochrony życia w naszym kraju – wsparło swoimi podpisami ponad 830 tys. osób.


Kaja Godek: wiemy jak powstrzymać pandemię aborcji
W kampanii wyborczej politycy trochę lepiej słuchają obywateli. Musimy wymagać od nich konkretów w postaci ochrony życia – powiedziała Kaja Godek, pełnomocnik komitetu inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.

 

Prezydent Andrzej Duda: zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem
„Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji eugenicznej i uważam, że zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem” – tak prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Tygodnika Katolickiego „Niedziela” odniósł się do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.

 

Rzecznik Praw Dziecka: ustawa aborcyjna kłóci się z Konstytucją
Zachodzi „niewątpliwa niezgodność przepisów ustawy z 1993 roku z przepisami Konstytucji RP – stwierdził Mikołaj Pawlak sprawozdaniu o działalności Rzecznika Praw Dziecka w 2019 roku. Rzecznik zaznaczył też, że nie ma i nie będzie jego zgody na nakłanianie, organizowanie oraz finansowanie nielegalnej aborcji. W informacji poruszył ponadto kwestię zmiany przepisów mogących poprawić sytuację niepełnoletnich matek czy rodzin dzieci niepełnosprawnych.

  

  

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-17 15:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wlasciwie to jedno udawanie PIS widzi ze wyborow nie wygra to wystawil niby kontrowersyjnego Gowina ktory podal wniosek o kadencje 7 lat dla Dudy a ten wniosek o dziwo tez poprze tzw opozycja i zgodnie z zapowiedzia Szumowskiego ktory razem z rzadowymi zapowiedzial tresure Polakow ukoronowanym pseudowirusem wlasnie przez okres akurat poltora roku czyli przewidzianej kadencji do tego czasu Polacy beda juz bezwolna miazga ten scenariusz pasuje wszystkim naszymprzyjaciolom ze wschodu i z zachodu
5 miesięcy temu / wilk
 
co nam jeszcze musza pokazac przeciez teraz to cigla drwina z katolikow jak ktokolwiek moze wierzyc tym obludnym klamcom mistrzom masonerii oni stanowia zarowno RZAD JAK I SA TAKZE EPISKOPATEM a projekt w sprawie aborcji zabijania tych polskich dzieci trafi jak zwykle do dalszego procedowania tak aby do samych wyborow mamic a po wyborach spokojnie zniknie pod dywanem popboznego PISU
5 miesięcy temu / zbigniew
 
@Myślący / Czy chcesz mi wmówić że PiS to prawica ?
5 miesięcy temu / fensys
 
nie wierze w zadne slowo tego rzadu. to przedwyborcza ustawka.
5 miesięcy temu / jola
 
Napiszę wam bolesną i trudną prawdę - te dzieci są nie do uratowania.Szlachetne zachowania na tym świecie niestety zazwyczaj nie kończą się dobrze zwłaszcza na dłuższą metę. Przykład choćby Sobieski który ratował Austrię,a ta Austria wiek później uczestniczyła w zaborach czy też Polacy którzy ratowali żydów, a którzy chcą od nas teraz wybulić grube miliardy.Jeśli PiS poprze ten projekt straci wyborców z centrum, którzy przejdą do KO.A KO jak wróci do władzy to bardzo zliberalizuje przepisy i wtedy to dopiero będzie jatka.Przykro mi ale mamy mało w świecie sojuszników w większości krajów rządzi lewica która jest bardzo negatywnie nastawiona do naszego rządu, właściwie jesteśmy prawie sami.PiS jedyne co może robić i robi to spowolnić w Polsce pewne procesy, ale nie da rady ich zatrzymać.Świat w tym i Polacy skręca coraz bardziej w lewo i raczej nikt się temu nie przeciwstawi.
5 miesięcy temu / Myślący
 
Powyższe artykuły mocno mówią o kondycji PISu. W życiu nie zagłosuję na kłamców i tchórzy z tej partii
5 miesięcy temu / AnnaG
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.