DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

PiS wciąż wierzy w Amerykę. Minister Błaszczak o obecności US Army w Polsce

PiS wciąż wierzy w Amerykę. Minister Błaszczak o obecności US Army w Polsce
fot. Krystian Maj / Forum

- Przedstawiłem argumenty za stałą obecnością wojsk amerykańskich w Polsce – powiedział minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak po zakończeniu rozmów w Kongresie USA.

 

Błaszczak spotkał się na kapitolu z politykami republikańskimi: przewodniczącym Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów, Williamem Thornberrym oraz kongresmanem ze stanu New Jersey, członkiem Komisji Spraw Zagranicznych niższej izby amerykańskiego parlamentu, Chrisem Smithem.

 

Smith w lipcu napisał, wraz z sześcioma innymi politykami Partii Republikańskiej, list do sekretarza obrony, gen. Jamesa Mattisa, w którym przedstawił argumenty za stałą obecnością wojsk amerykańskich w Polsce.

 

Minister Błaszczak nie był jednak w stanie określić, kiedy ewentualnie wojska amerykańskie mogłyby na stałe stacjonować w Polsce. – Nie będę wskazywał terminu, bo nie o to chodzi. Podkreślam jeszcze raz, że to jest proces – stwierdził. Jeśli jednak nie chodzi w tym przypadku o termin, to o co innego może chodzić?

 

Szef MON bardzo enigmatycznie komentował prowadzone rozmowy. Przyznał jedynie, że „rozmawia o faktach”. Dodał przy tym, że wszelkie sprawy związane z możliwością stałego stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce były tematem rozmów polsko-amerykańskiej grupy roboczej w Pentagonie, którym ze strony polskiej przewodniczył wiceminister obrony Tomasz Szatkowski. 

 

Błaszczak ujawnił również, że rozmowy jakie odbył w Pentagonie dotyczyły zakupu sprzętu wojskowego dla polskiej armii. Zapytany, o jakie kontrakty może chodzić, nie chciał odpowiedzieć. – O kontraktach mówimy wtedy, gdy one są sfinalizowane – powiedział.

 

 

Źródło: tvpinfo.pl

ged


DATA: 2018-09-15 09:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan Blaszczak to następny po Macierewiczu pozal sie Boże.Wojska Amerykańskiego tutaj nie chcemy.
ponad 1 rok temu / El Gato
 
@Jurgen: To nie ma nic wspólnego z wiarą. Jakieś propozycje? Czekam.
ponad 1 rok temu / ryzyk
 
Niektórym marzy się wiara w Rosję. Nie znają historii najwyraźniej.
ponad 1 rok temu / Jurgen
 
Rozbiór rosyjsko-niemiecki i tak będziemy mieli. Dlaczego dodatkowo mamy go mieć pod żydowskim zarządem i po wojnie wywołanej przez USA, jak chce PiS? Jaki mamy interes we wypuszczeniu dodatkowego okupanta? PiS należy odsunąć od władzy całkowicie i nieodwołalnie. Jeśli się mylę, poprawcie mnie. Precz z wojskami amerykańskimi i izraelskimi. Na coś trzeba się zdecydować.
ponad 1 rok temu / ryzyk
 
Czy jest łatwo naprawić wszystko wyprzedane od 1990r. "Specjaliści" od wyprzedaży Polski nadal żyją. Komentarze pokazują poziom rozumienia rzeczywistości dramatyczny. Ile zakładów przez 25 lat zbudowały partie UW, PSL, SLD,PO z Palikotem i Nowoczesną by Polacy grzebali w ofertach jak Niemcy, Brytyjczycy i in, u siebie? Ile polskich marek samochodów jeździ po polskich drogach, ile leków w aptekach jest polskiej produkcji, ile zakładów włókienniczych jest teraz a ile było od prezydentury Wałęsy i następnych??? Kto zrobił najatrakcyjniejsze zawrotne interesy na Polsce i Polakach ponoć "dla naszego dobra"? Najkrócej w dziejach ludzkości trwały rządy słuzące ludowi. Podburzony-tak samo jak za czasów Jezusa- wołał ukrzyżuj go.
ponad 1 rok temu / Midas
 
@Jan : To samo dotyczy Amerykanów. Jesteśmy im potrzebni bardziej niż oni nam. Pytanie tylko czy ograniczony umysłowo PiS nie rozumie planów USA, czy jest do tego stopnia podły i cwany, że świadomie rozgrywa Polaków. Sanacja przed 39-tym była nieudolna, lecz my znamy przyczyny ich klęski. Dlaczego idziemy dokładnie w tym samym kierunku? Prawdziwy obraz tamtych wydarzeń podaje nam wszystkim Tomasz Gryguć. Nagranie z dzisiejszej konferencji "Jacht ?Czarodziejka? - czyli jak sanacja doprowadziła do klęski wrześniowej 1939 r. Pan Nikt". Zgadzam się z nim o potrzebie debaty publicznej nt. dalszej polityki zagranicznej. Nie zgadzam się z PiS w sprawie dokonywanych przez nich ustępstw wobec wrogów Polski. Uprawiają nierząd za darmo.
ponad 1 rok temu / bbn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.