DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

PiS wcale nie taki groźny. Mowa o zamachu stanu to przesada – amerykański analityk ruga mainstream

PiS wcale nie taki groźny. Mowa o zamachu stanu to przesada – amerykański analityk ruga mainstream
fot.Adam Chelstowki/FORUM

Adrian Karatnycky, ekspert amerykańskiego think-tanku Atlantic Council i były szef fundacji Freedom House przeanalizował w portalu Politico sytuację polityczną w Polsce. Zdaniem komentatora mowa o zamachu stanu jest nie na miejscu, kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego wznieciła Platforma Obywatelska a PiS jest typową i mainstreamową partą konserwatywną.

 

Ekspert Atlantic Counsil, think-tanku w którym pracuje również były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, przeanalizował ostatnie doniesienia pojawiające się w zachodnich, głównie amerykańskich mediach takich jak „Washington Post” czy „CNN”.

 

W opinii Karatnycky’ego świat zachodni nie analizuje wydarzeń nad Wisłą w sposób obiektywny, gdyż ma w tym swój interes. Chociaż to PO rozpoczęła negatywne zmiany w Trybunale Konstytucyjny, to Unia nie zwracała na nie uwagi, gdyż formacja stanowi europejski establishment.

 

Inaczej ma być z Prawem i Sprawiedliwością, które, zdaniem analityka, to formacja zainteresowana dbaniem o polską suwerenność, co automatycznie czyni ją eurosceptyczną. Karatnycky zauważa, że PiS ma szerokie spektrum, od konserwatywnych i prorynkowych biznesmenów, po nacjonalistów. Warto odnotować, że używa przy tym terminologii anglosaskiej, odmiennie więc rozumie nacjonalizm. Analityk wyjaśnia amerykańskiemu odbiorcy, że chociaż rządząca Polską partia odwołuje się do katolickiego charakteru kraju i nie sprzyja lobby LGBT, to nie należy jej określać mianem skrajnej. Jest ona, w jego opinii, partią głównego nurtu europejskiego konserwatyzmu.

 

Były szef fundacji Freedom House zwraca uwagę na krzywdzące porównania początków rządu PiS do okresu komunizmu. Ekspert przypomina, że wielu czołowych działaczy formacji w okresie PRLowskiego totalitaryzmu walczyło z socjalizmem i długimi miesiącami siedzieli w więzieniach.

 


Źródło: politico.eu , tvn24.pl

MWłDATA: 2015-12-15 14:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.