DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2018 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

PiS w akcji: Rano odrzuca projekt chroniący życie. Wieczorem powołuje zespół do spraw wsparcia rodzin

PiS w akcji: Rano odrzuca projekt chroniący życie. Wieczorem powołuje zespół do spraw wsparcia rodzin
Fot: P. Tracz / KPRM

Premier Beata Szydło poinformowała na portalu Twitter o powołaniu przez nią zespołu do spraw opracowania Rządowego Programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Program ma pełnić rolę wsparcia dla matek i rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Zadaniem programu ma być także wsparcie rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne. Pierwsza deklaracja powołania międzyresortowego zespołu padła kilka chwil po odrzuceniu przez Sejm projektu inicjatywy obywatelskiej „Stop Aborcji”.


Ostatnie dni dla rządu Prawa i Sprawiedliwości to seria dziwnych i niezrozumiałych zachowań. Po wielu przedwyborczych zobowiązaniach, a także deklaracjach samego Jarosława Kaczyńskiego oraz Beaty Szydło, obrońcy życia w Polsce mogli liczyć na długo oczekiwaną zmianę polskiego prawa, które pozwoliłoby lepiej chronić życie każdego nienarodzonego dziecka. Niestety, tym razem sprawdziło się stare przysłowie mówiące, że „dobrymi chęciami wybrukowana jest droga do piekła”. Parlamentarzyści (w tym w zdecydowanej większości posłowie PiS) odrzucili w całości projekt inicjatywy obywatelskiej „Stop Aborcji”. Jednocześnie premier Szydło przedstawiła trzy nowe zobowiązania programowe, które mają wesprzeć polskie rodziny. Niestety w nowych deklaracjach nie znalazło się póki co miejsce na opracowanie nowego projektu, który choć w pewnym stopniu ograniczałby obecnie obowiązującą ustawę aborcyjną.


Kilka godzin później Beata Szydło za pośrednictwem portalu Twitter, oficjalnie poinformowała o powołaniu Międzyresortowego Zespołu do spraw opracowania Rządowego Programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Program ma zostać poświęcony polskim rodzinom oraz matkom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Na szczególne wsparcie będą mogły liczyć rodziny wychowujące niepełnosprawne dzieci, a także kobiety, które pomimo podejrzeć o chorobę dziecka, zdecydują się donosić ciążę.


- Do końca roku przygotujemy program, który zostanie przedstawiony Wysokiej Izbie, wsparcia dla rodzin i dla matek, które zdecydują się na urodzenie i wychowanie dzieci z tzw. trudnych ciąż, program wsparcia dla rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne, program wsparcia dla kobiet, które zdecydują się donosić ciążę i urodzić dziecko nawet w najtrudniejszych dla siebie sytuacjach, zarówno jeśli chodzi o wszystkie kwestie związane z opieką zdrowotną, opieką prenatalną, jak i później, w opiece nad urodzonym dzieckiem – mówiła premier Beata Szydło kilka chwil po odrzuceniu projektu „Stop Aborcji”.


Premier Beata Szydło zapowiedziała również, że rząd przeprowadzi kompleksową i szeroko zakrojoną kampanię informacyjną wspierającą ochronę życia.

 


Źródło: tvp.info, PCh24.pl

POz

DATA: 2016-10-10 15:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Posłowie Katolicy głosujący przeciwko życiu sami wyłączyli się ze społeczności wierzących nie mogą przystępować do Najświętszej Eucharystii.[por C I C 1983 C A N 915 ]
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Niech się Szydło nie wysila. Do końca roku zabijecie kolejne 90 dzieci.
ponad 2 lata temu / do Szydło
 
@Sweet Dreams: "właściwa kolejność" ma oznaczać zgodę na ciągłe mordowanie dzieci? Przecież skutki morderstw są nieodwracalne. Mogli chociaż szybko wprowadzić zakaz aborcji eugenicznej. A odrzucając całość projektu, pokazali że wcale nie zależy im na życiu tych dzieci. Otrzeźwiej.
ponad 2 lata temu / r
 
Dla mnie jest to zrozumiałe. Rząd robi to, co jest skuteczne i robi to we właściwej kolejności. Najmocniejszym argumentem zwolenników swobody aborcyjnej w Polsce i równocześnie żenującym elementem naszej rzeczywistości, jest nikłe wsparcie dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi, w trudnym położeniu materialnym. Pojawił się progam 500+ - to już coś. Ale musi być jeszcze dodatkowy program wsparcia z budżetu. Jak podatnik nie chce mieć krwi na rękach, to nie ma rady - musi zrobić zrzutkę. Dopiero wtedy będą uczciwe podstawy do zmian w ustawie, a przy okazji od strony politycznej zniknie jeden z nielicznych rozsądnych argumentów dla lewicowego jazgotu. Wszystko po kolei ...
ponad 2 lata temu / Sweet Dreams
 
Program wsparcia dla matek dzieci zagrożonych, to już musztarda po obiedzie. Mleko już się wylało. Wiele musiałoby zrobić PIS, by przywrócić do siebie zaufanie. Krzyk każdego zabitego dziecka będzie brzmiał w waszych uszach. Tchórzostwa tak łatwo się nie wybacza. Ja się bardzo zawiodłem. Choć wiedziałem, że kiedyś musi to nastąpić, szok jest duży.
ponad 2 lata temu / Nick El-Odeon
 
OK, PIS zawiódł wielu z nas wiec pora zastanowić się na kogo zagłosujemy w przyszłych wyborach. Ja osobiście głosowałem na PIS z braku innej konstruktywnej partii prawicowej, katolickiej. Oby Ruch Narodowy, Marek Jurek i Grzegorz Braun jakoś szczęśliwie połączyli siły. Na nich głosowałbym bez wątpliwości.
ponad 2 lata temu / Esso
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.