DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

PiS też żeruje na emocjach. Brudziński mówi o „ściganiu bestii w sutannach”

PiS też żeruje na emocjach. Brudziński mówi o „ściganiu bestii w sutannach”
A. Mitura / MSWiA [Public domain]

Chciałbym, żeby Kościół zdał sobie sprawę z tego, że zamiatając pod dywan traumę ofiar, próbując chronić dewiantów, skończyć może jak Kościół w Bostonie czy Irlandii – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” szef MSWiA Joachim Brudziński. Polityk rządzący między innymi policją odniósł się do przypadków pedofilii w Kościele.

 

Kandydujący do Parlamentu Europejskiego minister spraw wewnętrznych postanowił uczynić pożytek dla kampanii wyborczej z nagłośnionego ostatnio skandalu dotyczącego molestowania seksualnego, którego dopuścili się niektórzy duchowni. Choć określił się mianem osoby wierzącej, wypowiedział się w dość bezpardonowych słowach.

 

Oczywiście nie przestanę być człowiekiem wierzącym i nie opuszczę Kościoła, bo pedofilia to margines. Sam byłem ministrantem, jeździłem na oazy, chodziłem na pielgrzymki. I nigdy nie spotkałem się choćby ze śladem takich reakcji… – podkreślił minister.

 

Brudziński słusznie zwrócił również uwagę, że ochrona dewiantów jest błędem, który może Kościół dużo kosztować. – Chciałbym, żeby Kościół zdał sobie sprawę z tego, że zamiatając pod dywan traumę ofiar, próbując chronić dewiantów, skończyć może jak Kościół w Bostonie czy Irlandii – zaznaczył, po czym dodał, że „wszyscy muszą być równi wobec prawa”. – Biskupi muszą sobie zdać sprawę z tego, że bestie w sutannach też będą ścigane – mówił.

 

Trudno nie widzieć mocnych słów o „bestiach w sutannach” (które w ostatnich godzinach kampanii będą pewnie często powtarzane przez media) jako politycznej gry pod publiczkę, wywołanych emocją związaną z publikacją filmu lewicowego dziennikarza Tomasza Sekielskiego. Jednocześnie podkreślić należy jednak, że takie deklaracje ze strony urzędników państwowych nigdy nie musiałby paść, gdyby Kościół uprzednio sam oczyścił się z osób zachowujących się w tej sprawie w sposób haniebny. 

 

Wypowiedź Brudzińskiego świadczyć może również o złapaniu przez PiS w pułapkę biskupów. Do tej pory bowiem hierarchowie Kościoła w Polsce mogli liczyć na sympatię ze strony polityków partii rządzącej, ale w żaden sposób nie przyczynili się do tego, by z tej sympatii skorzystać – i np. skłonić posłów do zakazania w Polsce aborcji czy wypowiedzenia genderowej konwencji. W zamian za to, w dobie ujawnienia wielkiego kryzysu Kościoła, na jaw wyszły zamiary serc wielu – wypowiedź Brudzińskiego zestawiająca ze sobą słowa „bestie” i „sutanny” może to jedynie potwierdzać.

 

Szef MSWiA powiedział również, że dla pedofilów nie może być litości i to niezależnie od tego, jaki jest ich status zawodowy. – Mam pretensję, że opozycja usiłuje to zawęzić do Kościoła. Wskazywanie przestępców w koloratkach nie może sprawić, żeby zapominać o takich samych przestępcach, którzy są lekarzami, adwokatami czy reżyserami – zakończył Brudziński.

 

Źródło: wpolityce.pl / „Super Express”

TK

 


DATA: 2019-05-24 12:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zamiast GADANIA i obrażania Kościoła niech się p. Minister lepiej zajmie zgodnie z prawem ściganiem PRZESTEPCÓW i tych co ich kryją. Cytując p. J.B. jako wyborca " chciałabym , aby Pan Minister zdał sobie sprawę ", że RESORT , którym kieruje też ma swój udział w ZAMIATANIU SPRAW PO DYWAN - CHRONIĄC dewiantów. Brak reakcji na zgłaszane przestępstwa i umarzanie spraw przez prokuratury jest tego potwierdzeniem o czym donoszą media. EPATOWANIE PRZEZ URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH swoją religijnością przed wyborami do PE jest ŻENUJĄCE. Niech się lepiej Minister B. zajmie ROBOTĄ i uważa co mówi. Kościół jest ŚWIĘTY. Sutanna jest ubiorem Kapłana sprawującego święte czynności. Wara wszystkim bluźniercom i pyszałkom od sacrum. Od OBRAŹLIWYCH zestawień słów "bestia w sutannie". To p. Minister nie wie, że jako katolik nie powinien chodzić na wywiady do piśmideł pasjonujących się SKANDALAMI.
5 miesięcy temu / iskierka
 
29. Bo każdy, kto czyni jedną z tych obrzydliwości, wszyscy, którzy je czynią, będą wyłączeni spośród swojego ludu. Kpł 20:13 13. Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. Rz 1:25-28.32 Powiedział tylko w innym języku to co pisze w Bibli.Pokuty Pokuty to słowa Matki Bożej do kapłanów.
5 miesięcy temu / Stefania
 
Jest w tej wypowiedzi tak samo wiarygodny jak na zdjęciu, na którym jest pogrążony w żarliwej modlitwie. Religia, którą wyznaje, nakazuje umiar czy wręcz wstrzemięźliwość w mowie i uczynkach. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu - jak mówią u nas na wsi.
5 miesięcy temu / Vick
 
"Bestie w sutannach" czy "wilki w owczej skórze" . Nie wiem czy gra pod publiczkę pewnie tak ale mówi prawdę. Nagłaśnianie czarnych kart Kościoła Hierarchicznego nie jest dobre dla Kościoła. Winę za to ponoszą głównie, pasterze , biskupi , którym nie przeszkadzało , że w diecezjach aż roiło się od TW sami byli i ukrywali skłonności pedofilskie+homoseksualne, swoich podwładnych. Swoim działaniem spowodowali , ze przestali być autorytetami moralnymi. Krytyka publiczna Papieża prawdopodobnie słuszna , afery pedofilskie , homoseksualne , zaprzeczanie istnieniu szatanaprzez "ojców" KOścioła , powoduje , że ludzie "wierzący" w Kościół Hierarchiczny są w zamęcie a zamęt jest najgorszy. Kto sieje wiatr , zbiera burzę. Ja, codziennie modlę się o pokorę i mądrość Bożą , dla siebie i moich bliskich , życzę wszystkim pokory i mądrości Bożej.
5 miesięcy temu / mario
 
Panie Brudziński oddaj pieniądze ludziom za źle naliczane urlopy zgodnie z wyrokiem TK bo to już pół roku i brak tu prawa i sprawiedliwości...
5 miesięcy temu / Kolg
 
Jakby nie patrzeć, kościół musi się oczyścić ponieważ inaczej wiele osób zwłaszcza młodych nie będzie chciało przyjść. Należałoby zdecydowanie zadbać oto by księża homoseksualiści zwłaszcza ci na wysokich urzędach zostali odsunięci, ponieważ niestety są i będą przyczyną wielu niepokojów. Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie wszyscy i że wielu zmaga się z tym problemem, ale kościół nie może być ucieczką przed tego typu problemami. Zdecydowanie żadne osoby z tzw. nieuporządkowaną orientacją seksualną nie mogą być dopuszczony do święceń kapłańskich. Powinno to się zrobić zarówno dla dobra ich samych jak i wiernych. Ktoś komu leży dobro KK na sercu zrozumie takie działanie, ponieważ zaniechanie prowadzi to takich sytuacji jak obecnie. Druga sprawa to zachowanie tajemnicy spowiedzi, jeśli te informacje otrzymali w takiej sytuacji, nie można ich z tego powodu karać. W innym wypadku spowiedź nie miałaby sensu i znaczenia dla wielu osób, które chciałyby się zmienić.
5 miesięcy temu / ot co
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.