DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ekologizm jest jak LGBT. Będą domagali się kolejnych ograniczeń i zakazów. Pis dzisiaj udowadnia że komunizm mu z butów wyłazi.
3 dni temu / Marcin
 
moze mają rację obroncy zwierzat lecz nie moze tak być aby patrol zielonych wchodził na teren hodowcy i zabierał zwierzeta
4 dni temu / karol
 
Za darmo przekazuję pomysł na nazwę tych nowych służb: UBE - Urząd Bezpieczeństwa Ekologicznego. Panu Kaczyńskiemu powinna się spodobać ta nazwa.
4 dni temu / 123
 
Odpowiadam na pytanie: Jeśli chodzi o Wiarę i Zwierzęta. Zawsze serio. Tak mi dopomóż Bóg.
4 dni temu / Agnieszka
 
Odpowiadam na zadane mi pytanie: W kwestii Wiary i Zwierząt, zawsze serio. Tak mi dopomóż Bóg.
4 dni temu / Agnieszka
 
bolszewicy z PIS, to początek waszego końca. przed następnymi wyborami nikt już nie zaufa waszej kłamliwej retoryce! hodowcy zwierząt futerkowych, skorzystajcie z rady Witolda Gadowskiego i wpuście kapitał amerykański do swojej branży, wtenczas Georgette Mosbacher pogrozi palcem Jarosławowi Kaczyńskiemu, a ten pospiesznie wycofa projekt ustawy z sejmu i schowa się tchórzliwie na Nowogrodzkiej.
4 dni temu / a_M
 
No i znów ludzie będą świnie po lasach hodować jak za czasów okupacji... Wtedy zabierali niemcy, teraz będą zabierać zieloni...
4 dni temu / Polka
 
TAKIE BANDY JUZ ATAKUJA ROLNIKOW WE FRANCJI W SZWECJI itd. Kaczynskiemu Czabanskiemu MOSKALOWI MORAWIECKIEMU z nimi po drodze.Bolszewiccy komisary likwidowali brutalnie kulakow wiec powtorka byc moze. A Duda milczy Prezydent gdzie jest w ukryciu?
4 dni temu / zbigniew
 
Pani tak na serio? Tak tylko pytam...
4 dni temu / Do Agnieszka
 
Chyba im się znudziło rządzenie. Ja w każdym razie na wariatów, komunistów i ekologistów głosował nie będę. Może sobie jeszcze ORMO reaktywujcie albo bandy rabunkowe ZMP jak za Bieruta grasujące po wsiach i "likwidujące nadwyżki żywnościowe".
4 dni temu / Bondaree
 
Antychryst: Pacyfista, Ekolog, Ekumenista.
5 dni temu / Rycerka
 
Jak się już wyczerpały 500-setki i nie ma co zaoferować a słupki będą spadać, trzeba postraszyć i zacząć zabierać w zakamuflowanej formie.
5 dni temu / Jacek
 
Gadowski zaproponował, aby hodowcy zwierząt futerkowych wpuścili do swoich hodowli kapitał amerykański.? Jak tylko znajdą się współwłaściciele amerykańscy, pani Mosbacher wychyli się z okna ambasady amerykańskiej i tak pogrozi placem, że na Nowogrodzkiej natychmiast zapomną o tym, że istnieją zwierzęta futerkowe. Tak jak zapomniano na Nowogrodzkiej o TVN-ie, o repolonizacji mediów, o porządkowaniu branży cyfrowej na jedno pogrożenie ślicznym paluszkiem pani Mosbacher. Chcecie futerkowcy uniknąć losu innych branż, które w Polsce zostały zamordowane całkowicie? ? Natychmiast wpuście kapitał amerykański ? z odpowiednią domieszką naturalnie ? i pani Mosbacher wam załatwi wszystko jak trzeba. Tak jak załatwiła Uberowi. Uber już nie jest kontrolowany, do Ubera nikt się nie dotknie ? zwrócił uwagę publicysta.
5 dni temu / nikt
 
To nawet w komunistycznych coraz bardziej Stanach, żeby takie "patrole", nawet w asyście policji, mogły wejść na teren prywatny, musi być nakaz sądowy. Tyle że w ISA o taki nakaz nie jest specjalnie trudno. Z Panem Bogiem
5 dni temu / Stefan
 
Nareszcie! PiS dla Ludzi! PiS dla zwierząt! Brawo PiS! Panie Boże, Chwała Ci za wszystko co Stworzyłeś. Wielbię Ciebie w przepięknej Naturze, w Zwierzętach i w Ludziach. Od Ciebie Jezu uczę się Kochać tych niedoskonałych, błądzących, uważających się za Panów Twojego Świata. Pokój z Wami i w Was Bracia i Siostry. Szanujmy Wszelkie Boże Stworzenie.
5 dni temu / Agnieszka
 
jak to dobrze ze niedlugo wybory.
5 dni temu / jbb
 
Rzadko się zdarza, by zdychały one ze starości lub jakichś chorób. Nawet najbardziej ukochane pieski czy kotki są w tym przypadku ?usypiane? przez weterynarzy. To wygodny eufemizm, gdyż śmierć to śmierć. Nawet najpiękniejsze konie i wydajne mleczne krowy trafiają w końcu do rzeźni, nie mówiąc już o świniach, czy przemysłowo hodowanym drobiu. Zabijanie zwierząt jest po prostu nieodłączną częścią ich hodowli i nic na to nie da się poradzić. Nawet całkowity zakaz hodowli zwierząt nie rozwiązałby tego problemu. Zakaz taki całkowicie nierealny, bo produktów zwierzęcych nie da się w zupełności zastąpić czym innym. Co więcej nadal istniałaby konieczność regulowania liczebności gatunków dzikich. Obecnie w Polsce wybija się tysiące dzików z powodu epidemii ASF. Człowiek zawsze zabijał zwierzęta i będzie to robił także w przyszłości, niezależnie od tego, czy kogoś serduszko od tego boli, czy też nie. ?Piątka dla zwierząt? jest przykładem na to jak przesada może wypaczyć s
5 dni temu / Czesław
 
O rety, kura zniosla jajko i gdacze i kogut pieje. Kota nalezy glaskac z wlosem a Narod Polski okladac palami,prawda.
5 dni temu / Jara
 
@Cold- i wyborców reszty sejmowej menażeri !! Wszyscy są siebie warci- łącznie z"dziewiczą"Konfederacją " puszczającą" sie z Partią Oszołomów donosiciel do Brukseli
5 dni temu / Vice versa
 
Powstanie taki zwierzęcy Jugendamt
5 dni temu / Antyadolf
 
Kaczyński to komunista mieniący się prawicą
5 dni temu / emk
 
Niech się Prezes spodziewa kilku kontroli kota tygodniowo ze strony zatroskanych animalsów z KODu.
5 dni temu / sp
 
A niech tam! To ja mam pierwsze zgłoszenie. Niech tam ktoś sprawdzi jak się ma ten biedny kot Prezesa!
5 dni temu / Babcia
 
@komuna-sio, Dobra Zmiana to już przeszłość, teraz rządzi Nocna Zmiana. Zdaje się, że Prezes cały czas do tego dążył, a tylko musiał udawać żeby po grzbietach prawicowego elektoratu dojść do władzy.
5 dni temu / abc
 
Sekta w natarciu.
5 dni temu / Andrzej.
 
czyli następnym zakazem będzie zakaz posiadania siekier i wideł
5 dni temu / szpulas11
 
Ja kocham wszystkie zwierzęta a zwłaszcza te dobrze upieczone i przyprawione
5 dni temu / Adam
 
Prawda w oczy kole cenzor? Bardzo? Szkoda, bo niektórzy z waszych ludzi wypowiadają się nawet przytomnie.
5 dni temu / Jakub
 
A co z ubojem rytualnym czy bedzie wreszcie zabroniony
5 dni temu / Grisza 67
 
tzw. służby już są,,,, teraz PiS tworzy ramy prawne dla ich bezkarności. dzięki tzw. DobrejZmianie zapanuję w Polsce pluszowy totalitaryzm. czy ktoś jeszcze ma wątpliwości że PiS to lewactwo w najczystszej postaci i że dobra w nich tyle co w nazwie tzw. Dobra Zmiana ???
5 dni temu / komuna+sio
 
Koty będą się szwendać po mieście jak paniska.
5 dni temu / andrzej
 
@Voivod - zabrakło argumentów merytorycznych, więc pomocny jest frazes o ''mowie nienawiści''. Ha,ha,ha!!!
5 dni temu / E
 
Należy domniemywać , że idąc za przykładem p. Karczewskiego Pan Prezes też się zaszczepił na k-świrusa dlatego tworzy Nowe kasty / SEKTY ekologiczne.
5 dni temu / iskierka
 
@Voivod powiedz proszę, gdzie widzisz nienawiść do zwierząt?
5 dni temu / MDMDMDMD
 
A co z ubojniami? Tam cały czas życie zwierząt jest zagrożone...
5 dni temu / Polka
 
Nic nowego pod słońcem. Policja może wejść jeżeli podejrzewa popełnienie przestępstwa i próby jego zacierania.
5 dni temu / trooper
 
Bóg stworzył zwierzęta aby służyły człowiekowi i były poddane ,jedne mięsem drugie śpiewem trzecie swoją pracą kolejne skórą itp. W Polsce i tak są już dosyć rygorystyczne przepisy odnośnie hodowli zwierząt. A dla rządu to mało. Wydawało mi się że pan Kaczyński to mądry człowiek niestety stary kawaler ma swoje wypaczenia. Posiadam w swoim domu zwierzęta i uważam że nie ma potrzeby zaostrzać przepisów bo są już wystarczające aby karać zwyrodnialców zwierzęcych. Odnoszę wrażenie że dla pana Kaczyńskiego zwierzę jest na równi z człowiekiem.
5 dni temu / Witja
 
Ta cała ustawa to aberracja umysłowa. Pies na wsi, który w ciągu dnia jest na uwięzi, zwykle na cała noc jest spuszczany z łańcuch i zażywa nieporównywalnie więcej ruchu niż psy trzymane na 40m2 w blokowiskach. Ale kto potrafi to wytłumaczyć miejskiemu aktywiście który na wsi nigdy nie był. Nie twierdze że nie zdarzają się skrajne patologie, ale dzisiaj na wsi to już rzadkie przypadki. Natomiast danie miejskim aktywistom którzy myślą że mleko pochodzi z kartonu i robi się je w fabryce nie powinni dostawać takich uprawnień. To trochę tak jak dać małpie brzytwę. Skutki mogą być nieoczekiwanie bolesne.
5 dni temu / PM
 
@voivod "ochrona zwierząt" to zwykły parawan. Nie widzisz tego? Włamywacz będzie mógł wejść do twojego domu bezkarnie pod pretekstem obrony zwierzaka, ktorego nawet możesz nie mieć
5 dni temu / Karp
 
Misja statutowa tych organizacji to robienie kasy, a nie ochrona zwierząt. Po konfiskacie zwierzęcia kto płaci za jego utzrymanie? Co dalej dzieje sie z tym zwierzęciem? Przypominam że nie chodzi tu o koty "dachowce" ale często o rasowe np. konie, wartości kilku - kilkudziesięciu tys zł. Zabierane na podstawie opinii "społecznika - aktywisty" a nie opinii np. służb weterynaryjnych, które w takich wypadkach powinny sie wypowiadać.
5 dni temu / 123
 
@Voivod,redakcja Pch24 nie nienawidzi zwierząt, tylko zwraca uwagę, że pod płaszczykiem ochrony praw zwierząt władza wprowadza bolszewicką ustawę, która radykalnie ogranicza prawo własności, wolność gospodarowania i stawia na głowie cały porządek prawny w tym zakresie, gdzie to nie powołane do tego służby, czy specjaliści mają czuwać nad dobrostanem zwierząt, ale ideologowie organizacji prozwierzęcych. Jeśli ktoś tego nie widzi, to jest ślepy albo głupi.
5 dni temu / Wernyhora
 
PIS i reszta to "zjednoczona prawica" uśmiałem się do łez
5 dni temu / nik
 
Będą mieli prawo odebrać zwierzę, kiedy będzie zagrożone jego życie lub zdrowie... To ja mam takie drobne pytanko: Mieszkam na wsi, mąż posiada małe gospodarstwo i hoduje kilka świnek na własne potrzeby. Jakiś czas temu musiał wyłożyć dość dużo pieniędzy na kurs, który był konieczny, żeby uzyskać zgodę na tzw własny ubój. Do tego zakupił konieczny sprzęt ubojowy, a teraz na mocy ustawy, gdy będzie chciał przerobić świnkę na kiełbaskę może wkroczyć jakiś oszołom z policją, bo życie świnki jest zagrożone i zabrać mięsko o wartości około ośmiuset złotych. Czy dobrze rozumuję?
5 dni temu / ja
 
BO NAS JUZ WYTRESOWALI MASKAMI I MY SAMI W ICH OCZACH ZWIERZETA / tak w zakatkach ich wlasnosci smieja sie jak tez mowia z Irokezow/
5 dni temu / zbigniew
 
Dlaczego tak bardzo redakcja PCH24 nienawidzi zwierząt?
6 dni temu / Voivod
 
Pozdrowienia dla wyborców PAD.
6 dni temu / Cold
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.