DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

PiS stworzy nadzwyczajną kastę nowych służb ekoporządkowych?

PiS stworzy nadzwyczajną kastę nowych służb ekoporządkowych?
Źródło: Wikimedia Commons

Tak zwana „Piątka dla zwierząt” – nowy projekt ustawy autorstwa PiS to poważne zagrożenie dla własności prywatnej. Nie chodzi tylko o radykalnie ograniczaną swobodę działalności przemysłu futrzarskiego, lecz również o niebezpieczeństwo dla zwykłych ludzi, którym zideologizowane często organizacje prozwierzęce zarzucą nieprawidłowości.

 

Tak zwana piątka wprowadza zmiany o charakterze iście rewolucyjnym. Chodzi tu między innymi o regulacje dotyczące odbierania zwierzęcia w przypadku zagrożenia jego życia lub zdrowia. Dokona tego organizacja społeczna, której nowe przepisy zapewnią jeszcze możliwość „[…] asysty policji, straży gminnej […]”. Projektodawcy precyzują, że chodzi również o „przyznanie prawa organizacji społecznej, korzystającej z asysty policjanta, strażnika straży gminnej, do wejścia na teren nieruchomości bez zgody lub pomimo sprzeciwu jej właściciela”.

 

Widzimy tu zatem ogromną zmianę natury ideologicznej. Chodzi bowiem o postawienie praw zwierząt i ich samozwańczych reprezentantów nad prawami właścicieli nieruchomości (i zwierząt). To rewolucja! Chodzi bowiem o odgórną i opartą na użyciu przymusu przemianę obowiązujących praktyk i zwyczajów. Jak bowiem zauważają sami twórcy ustawy „praktyka pokazuje, iż przedstawiciele służb niejednokrotnie odmawiają pomocy przedstawicielom organizacji społecznych, jeżeli właściciel lub opiekun zwierzęcia odmawia prawa wejścia na posesję lub dobrowolnego wydania zwierzęcia”.

 

Warto również zauważyć, że mamy tu do czynienia z udzieleniem przysługującego policji uprawnienia pewnym organizacjom – uzyskującym prawa nadzwyczajnej kasty. Nie chodzi bowiem tylko o to, że policja ma reagować na donos organizacji prozwierzęcej (czy kogokolwiek innego) i wchodzić na teren nieruchomości. Chodzi o to, że na teren ten wchodzić może również „uprawniony przedstawiciel organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt”. Policjant staje się wręcz chłopcem na posyłki tego przedstawiciela.

 

Oprócz rewolucyjnego charakteru zmian i nadania nieuzasadnionych przywilejów przedstawicielom pewnych organizacji dochodzi również do naruszenia zasady własności prywatnej. Tej oczywiście nie należy absolutyzować. Wszak już bowiem święty Tomasz z Akwinu zwracał uwagę, że w przypadku zagrożenia śmiercią można tymczasowo skorzystać z czyjegoś mienia. Wówczas jednak dochodzi do konfliktu własności prywatnej i życia ludzkiego. W tym zaś mamy konflikt między własnością prywatną a życiem czy zdrowiem zwierzęcia.

 

Otwartą kwestią pozostaje też potencjał do nadużywania tej ustawy. Kto bowiem zagwarantuje, że przeczuleni prozwierzęcy aktywiści nie będą traktować mieszczących się w normie praktyk jako znęcania się, zagrożenia dla życia czy zdrowia zwierzęcia? Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, to zyskają oni potężną zachętę do samozwańczego kontrolowania sąsiadów, i nie tylko, i do donoszenia na nich na policję. Wszystko w ramach realizowania misji statutowej.

 

Marcin Jendrzejczak


DATA: 2020-09-17 08:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ekologizm jest jak LGBT. Będą domagali się kolejnych ograniczeń i zakazów. Pis dzisiaj udowadnia że komunizm mu z butów wyłazi.
1 miesiąc temu / Marcin
 
moze mają rację obroncy zwierzat lecz nie moze tak być aby patrol zielonych wchodził na teren hodowcy i zabierał zwierzeta
1 miesiąc temu / karol
 
Za darmo przekazuję pomysł na nazwę tych nowych służb: UBE - Urząd Bezpieczeństwa Ekologicznego. Panu Kaczyńskiemu powinna się spodobać ta nazwa.
1 miesiąc temu / 123
 
Odpowiadam na pytanie: Jeśli chodzi o Wiarę i Zwierzęta. Zawsze serio. Tak mi dopomóż Bóg.
1 miesiąc temu / Agnieszka
 
Odpowiadam na zadane mi pytanie: W kwestii Wiary i Zwierząt, zawsze serio. Tak mi dopomóż Bóg.
1 miesiąc temu / Agnieszka
 
bolszewicy z PIS, to początek waszego końca. przed następnymi wyborami nikt już nie zaufa waszej kłamliwej retoryce! hodowcy zwierząt futerkowych, skorzystajcie z rady Witolda Gadowskiego i wpuście kapitał amerykański do swojej branży, wtenczas Georgette Mosbacher pogrozi palcem Jarosławowi Kaczyńskiemu, a ten pospiesznie wycofa projekt ustawy z sejmu i schowa się tchórzliwie na Nowogrodzkiej.
1 miesiąc temu / a_M
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.