DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

PiS robi krok w tył w sprawie „ustawy covidowej”

PiS robi krok w tył w sprawie „ustawy covidowej”
Fot. Krzysztof Sitkowski / Gazeta Polska / Forum

Nazywany przez sejmową opozycję mianem „Bezkarność+” projekt tak zwanej ustawy covidowej został w środę odesłany przez posłów do Komisji Finansów Publicznych. Pod naciskiem krytyki klub Prawa i Sprawiedliwości zgłosił poprawki.

 

Zgodnie z pierwotną wersją projektu, za przestępstwa nie miały być uznawane czyny polegające na naruszeniu obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania oraz zwalczania COVID-19.

 

Poprawka PiS zakłada, że jeśli sprawca działał w celu osiągnięcia korzyści, wspomniane czyny jednak będą penalizowane.

 

Działanie korupcyjne, szczególnie popełnione podczas walki o ludzkie zdrowie i życie zawsze winno spotkać się z całą surowością i stanowczością wymiaru sprawiedliwości – uzasadniła poseł Anna Milczanowska. Parlamentarzystka podkreślała, iż „odpowiedzialność karna funkcjonariuszy publicznych, którzy naruszyli obowiązki w celu zwalczania Covid-19, będzie możliwa nawet wtedy, gdy ani interes publiczny, ani prywatny nie poniósł żadnej szkody”.

 

Przeciwko projektowi w pierwotnej wersji protestowały zgodnie: Koalicja Obywatelska, Lewica, Koalicja Polska i Konfederacja, głównie ze względu na zapis głoszący, iż „nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”.

 

„W związku z tym, że w czasie drugiego czytania zgłoszono wniosek o odrzucenie projektu ustawy i poprawki, Sejm skierował ponownie go do Komisji Finansów Publicznych” – czytamy na portalu DoRzeczy.pl.

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2020-09-16 19:05
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Warto podziękować niezależnym mediom i p. Braunowi za UPUBLICZNIENIE tej ustawy i pokazanie jej tekstu. To prawdziwy SZOK dla wyborców pis ujawniający nie tylko PRYMITYWIZM posłów rządzącej partii/ całego Sejmu ale AROGANCJĘ i brak SZACUNKU DLA Polaków , których potraktowano w tej "ustawie" jak masę "głupków'. Hasło mamy WŁADZĘ i JESTEŚMY BEZKARNI właściwie współgra i jest praktykowane. A ta ustawa jedynie byłaby dopełnieniem i otwarciem na NOWE pomysły te z u.e. WARTO dokonać refleksji KOGO TAM W SEJMIE UTRZYMUJEMY i w jak dużej ilości. Nadto istnieje od dawna KONIECZNOŚĆ ZAOSTRZENIA SANKCJI KARNYCH dla urzędników publicznych i reprezentantów ustawowych. Jak już to PO WŁADZĘ siegaliby WYKFALIFIKOWANI a nie jakieś guły. Jeszcze jedno podali informację , że p. Prezydent zatrudnił własną córkę. CO to ma być ?Nepotyzm - jawny ?
3 miesiące temu / iskierka
 
Dziękujemy wyborcom PAD.
3 miesiące temu / ron
 
Ustawę się wprowadzi to nie ulega wątpliwości. W razie protestów zaplecze też jest zabezpieczone. Pretorianie dostają podwyżki i większą ochronę prawną. W razie czego na miejscu są też wojska sojusznicze. Jak za dawnych dobrych czasów tylko inaczej się to teraz nazywa. Tamci to chociaż w sprawach obyczajowych tak nie głupieli.
3 miesiące temu / Johnny
 
Pis dryfuje w strone państwa faszystowskiego
3 miesiące temu / Grisza 67
 
Czyli zmiana polegająca praktycznie na braku zmiany
3 miesiące temu / Anaja
 
To jasne, że to powinno odrzucone w całości - bezczelność już samego pomysłu takiej ustawy jest porażająca. Jeśli do tego dodamy drastyczny skręt w lewo to to wszystko wygląda tak jakby w obecnej kadencji PiS stracił już wszelkie hamulce. Jest też bardzo ciekawe dlaczego oni są przekonani, że mogą sobie na to pozwolić...
3 miesiące temu / abc
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.