DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

PiS po stronie prezydenckiego projektu o Sądzie Najwyższym. Opozycja bezradna

PiS po stronie prezydenckiego projektu o Sądzie Najwyższym. Opozycja bezradna
Nowo wybrani posłowie VIII kadencji w Sali Posiedzeń (zdjęcie ilustracyjne). By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Platforma Obywatelska, Nowoczesna i koło UED chciały odrzucenia prezydenckiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Z żądaniami opozycji nie zgodził się klub większości parlamentarnej. Tym samym PiS stanęło po stronie prezydenta. Czy to koniec sporu między partią rządzącą a Andrzejem Dudą?

 

W piątkowym głosowaniu odrzucenia prezydenckiego projektu chciało 196 posłów. Innego zdania było 238. 5 wstrzymało się od głosu. Tym samym projekt nie został odrzucony.

 

Zdaniem poseł Barbary Dolniak z Nowoczesnej, która uzasadniała wniosek o odrzucenie projektu, proponowana ustawa narusza konstytucję oraz likwiduje niezależność sądów poprzez nadanie wpływu na sędziów ministrowi sprawiedliwości i prezydentowi.

 

- Po wprowadzeniu w życie ustawy Sąd Najwyższy będzie miał tyle wspólnego z sądem, co demokracja ludowa z demokracją – mówił z kolei Robert Kropiwnicki z PO.

 

Poseł Paweł Grabowski z klubu Pawła Kukiza skrytykował ustawę z powodu zbyt płytkiej próby zmiany systemu. Propozycję określił mianem protezy oraz utraconej szansy na głęboką reformę.

 

Innego zdania był prezentujący sprawozdanie komisji sprawiedliwości poseł PiS Daniel Milewski. Jak stwierdził, ustawa o SN w proponowanym obecnie kształcie stanie się jednym z filarów sprawiedliwej Polski.

 

Sejm w piątek popołudniu pracować będzie nad wniesionymi do projektu poprawkami.

 

 

Źródło: tvpparlament.pl

MWł

 

 


DATA: 2017-12-08 14:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

tylko sposób wybierania sędziów zaproponowany przez pana redaktora (prawnika) Stanisława Michalkiewicza jest w stanie coś zmienić w tym szambie sądowniczo-prokuratorskim; reszta to kpina z Polaków;
ponad 2 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.