DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

PiS po stronie katolików, opozycja ma wątpliwości. W piątek ważne głosowanie w Sejmie

PiS po stronie katolików, opozycja ma wątpliwości. W piątek ważne głosowanie w Sejmie
Jerzy Dudek / Forum

Wiele wskazuje na to, że posłowie przyjmą w piątek uchwałę „w sprawie potępienia wszelkich aktów nienawiści i pogardy antykatolickiej” i broniącą wyznawców Chrystusa przed „aktami nienawiści”. Swoje poparcie dla tego pomysłu wyrazili posłowie PiS. Z kolei przedstawiciele opozycji mają wątpliwości.

 

Na marszach równości znieważane są najświętsze wartości. Już szybciej przeszedłbym do porządku nad spaleniem mojej kukły niż bluźnierstwem dotyczącym Najświętszego Sakramentu – mówi w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita" poseł niezrzeszony Jan Klawiter, jeden z autorów projektu.

 

Projekt uchwały został wniesiony do Sejmu dzięki posłom z Klubu Kukiz’15. Uchwała składa się tylko z jednego zdania: „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia wszystkie akty nienawiści i pogardy antykatolickiej i wzywa do ich potępienia wszystkie podmioty życia publicznego: państwa i organizacje międzynarodowe, władze publiczne i ośrodki opinii społecznej”.

 

W uzasadnieniu do projektu można przeczytać, że „katolicyzm i katolicy są ofiarami notorycznych prześladowań i wrogości w wielu miejscach świata”, a „mimo to nienawiść antykatolicka nie została do tej pory wprost potępiona, co samo w sobie stanowi wyraz pogardy antykatolickiej”.

 

Dalej czytamy, że „również w naszym kraju byliśmy w ostatnim czasie świadkami drastycznych aktów nienawiści antykatolickiej”. Autorzy projektu wymieniają atak na ks. Ireneusza Bakalarczyka w czerwcu we Wrocławiu oraz „profanacje w czasie ostatnich manifestacji politycznego ruchu homoseksualnego”.

 

Jan Klawiter wyjaśnia „Rzeczpospolitej”, że chodzi o parodię procesji Bożego Ciała na gdańskim Marszu Równości oraz bluźnierczą profanację Mszy świętej, którą podczas parady w Warszawie „odprawił” działacz LGBT Szymon Niemiec, a także ataki na kapłanów, do jakich doszło w ostatnim czasie.

 

Projekt uchwały ostro skrytykowała Joanna Scheuring-Wielgus, związana z partią Teraz! Ryszarda Petru i Wiosną Roberta Biedronia. – To, z czym mamy do czynienia teraz w Polce, o czym mówi cały świat, to przemoc i akty agresji wobec środowisk LGBT. Jeżeli mielibyśmy cokolwiek uchwalić, powinniśmy potępić wszelkie akty przemocy, nienawiści i pogardy do ludzi po prostu – mówiła.

 

Innego zdania byli jednak politycy PiS. – Wynaturzenia należy i trzeba odpowiednio nazwać. Bo inaczej to tak uogólnimy, że nie dostrzeżemy, gdzie jest prawda, a gdzie jest fałsz. Gdzie jest zło, a gdzie jest dobro – mówiła posłanka PiS Anna Sobecka, którą komisja wybrała na swojego sprawozdawcę.

 

Rozpatrzenie uchwały na sali obrad zaplanowano na piątek o godz. 18.30.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

TK


DATA: 2019-08-06 07:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uchwała a nie ustawa.
9 miesięcy temu / uu
 
Fajna ustawa mjaca na celu zrobienie dobrego wrazenia, co ciekawe nie wyszla nawet od PiS ale od Kukiz15. Ciekawe ze Slowacja bez dobrej zmiany mogla wypowiedziec konwencje Stambulska, coz musimy jesienia wybrac partie ktora tez bedzie potrafila.
9 miesięcy temu / gosc
 
Pusta ustawa, puste słowa nie mające mocy prawnej. Tam nawet nie jest wspomniane, ze jakiejkolwiek szykanowanie wiary chrześcijańskiej jest przestepstwem, nie mówiąc już o latach za takie czyny. Po co nam martwa ustawa, potrzebujemy konkretnego prawa, które będzie egzekwowane!!!
9 miesięcy temu / Polka
 
To zawsze coś! Ale "wezwanie" do potępienia może zostać niestety zignorowane przez podmioty. P.S. Małe pytanie do pani Scheuring-Wielgus: czy potępiła Pani oficjalnie "wszelkie akty przemocy, nienawiści i pogardy", kiedy profanowano katolickie świętości oraz kiedy napadano na księży katolickich?
9 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Czy "potępienie" wymaga głosowania? Kolejny wyraz pogardy dla Polakow w wydaniu "patriotów" z PIS. -Wypowiedziec konwencję Stambulską. -Zaostrzyc Prawo Karne. -Uchwalic ustawę zakazujaca wypłaty jakichkolwiek roszczeń dotyczacych mienia bezspadkowego. .
9 miesięcy temu / podlasie
 
Tytuł powinien brzmieć "PIS TYM RAZEM po stronie katolików"
9 miesięcy temu / Nik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.