DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

PiS oddał komisję rodziny Lewicy. Projekt „Zatrzymaj Aborcję” wciąż zamrożony?

PiS oddał komisję rodziny Lewicy. Projekt „Zatrzymaj Aborcję” wciąż zamrożony?
Martin Hudacek, Dziecko, które nigdy się nie narodziło

Poseł Lewicy Magdalena Biejat została przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, w której w poprzedniej kadencji utknął obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj Aborcję”.

 

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami podanymi przez nas uprzednio, komisja, w której większość miejsc (17) przypada Prawu i Sprawiedliwości, kierowana będzie przez przedstawicielkę Lewicy (4 miejsca w komisji), w dodatku debiutującą w Sejmie Magdalenę Biejat.

 

Jedynym zgłoszonym rywalem lewicowej poseł był Grzegorz Braun z Konfederacji, jednak wcześniej poddana głosowaniu została kandydatura parlamentarzystki Lewicy, która uzyskała 25 głosów poparcia, przy zaledwie 3 przeciwnych (Elżbiety Dudy i Dominiki Chorosińskiej z PiS oraz „jedynaka” z Konfederacji) i 4 wstrzymujących się.

 

Zgodnie z porozumieniem zawartym przez prezydia klubów parlamentarnych, komisja rodziny mieć będzie 4 wiceprzewodniczących. Zostali nimi: Urszula Rusecka i Teresa Wargocka z PiS, Marzena Okła-Drewnowicz z Koalicji Obywatelskiej oraz Agnieszka Ścigaj z Klubu PSL-Kukiz15. Przepadł natomiast wniosek Grzegorza Brauna o poszerzenie składu prezydium do 5 wiceprzewodniczących.

 

W Komisji Polityki Społecznej i Rodziny zasiada w IX kadencji Sejmu 17 przedstawicieli PiS, 9 – Koalicji Obywatelskiej, 4 – Lewicy, 2 – PSL i 1 reprezentant Konfederacji.

 

Podczas wielu miesięcy minionej kadencji komisja rodziny nie zdołała nawet rozpocząć pracy nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj Aborcję”, popartym podpisami ponad 830 tysięcy Polaków i likwidującym tak zwaną przesłankę eugeniczną w prawie zezwalającym zabijać dzieci nienarodzone w trzech przypadkach. Inicjatywa utkwiła tym samym w legislacyjnej „zamrażarce”. Czy zostanie stamtąd wyjęta w obecnej kadencji?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła: TVP Parlament / Twitter

RoM

 

 

Polecamy również nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  


DATA: 2019-11-15 14:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem za obroną dzieci, dlatego głosowałam na konfederację.
8 miesięcy temu / Teresa
 
@Druh Ryszard - to naprawdę śmieszne pisać takie tyrady, gdy jakiś rok, półtora temu dyskutowaliśmy tutaj i wyraźnie Panu pisałem, że jako partia socjalistyczna PiS nie jest partią, którą można pogodzić z nauczaniem Kościoła, bo socjalizm godzi w katolickie rozumienie człowieka, co w efekcie przejawia się również w podejściu do aborcji. Odsądzał mnie Pan od czci i wiary ignorując merytoryczne argumenty, cytaty z Katechizmu czy encyklik twierdząc, że 'tylko PiS!'. Teraz Pan uskutecznia jakąś chorą mantrę o duchu nadal nie widząc, że ducha w narodzie nie ma, jeśli za 500 złotych ochłapu ten sam naród wybiera socjalistów i jak się okazuje morderców. Pan jest tego dobitnym przykładem - bronił Pan socjalizmu PiS wbrew nauczaniu Kościoła a teraz ma Pan niczym nieuzasadnione nadzieje, że PiS zmieni cokolwiek w kwestii mordowania dzieci. Nie zmieni, bo to wynika ze sposobu myślenia w tej partii i był Pan uprzedzany. Jest Pan de facto współwinny sytuacji.
8 miesięcy temu / Akwin
 
Oczywiście, że coś się zmieni. Wątpię, że już w tej kadencji wprowadzona zostanie aborcja na życzenie, ale związki partnerskie - zdecydowanie tak! Najpierw rozmiękczanie stanowiska, a potem powiedzą, że muszą liczyć się z pracami kkmisji, itd.
8 miesięcy temu / @Alan BP
 
Tu chodzi o coś groźniejszego niż tylko aborcja. Tu chodzi o odbieranie dzieci rodzicom. Lewica zacznie teraz pożerać dzieci narodzone. PiS nigdy nie cofnął ustawy o nacjonalizacji dzieci. Teraz oddał wszystko w ręce ekskomunikowanych tych, którzy czynnie pomagają w aborcji.
8 miesięcy temu / aaa
 
No to idąc tokiem myślenia pani Biejat, dzieci i młodzież do 18 roku życia są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej tylko w połowie. Bo nie mają dowodu osobistego. Strach pomyśleć, ile wspaniałych osób zostało abortowanych tylko dlatego, że nie miały nadanego PESEL-u. :
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 
I tym właśnie całe to "pis" obnażyło swoje prawdziwe oblicze. Liczy się Władza i koryto, a jakże ! - ale Pan Bóg was widzi cwaniaczki !
8 miesięcy temu / tak tylko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.