DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

PiS nie będzie chronił życia? In vitro i „kompromis aborcyjny” pozostaną – deklaruje Jacek Sasin

PiS nie będzie chronił życia? In vitro i „kompromis aborcyjny” pozostaną – deklaruje Jacek Sasin
By Chancellery of the President of the Republic of Poland (Official website of the President of Poland [1]) [GFDL 1.2 (https://gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html) or GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html)], via Wikimedia

Goszczący w „Kontrwywiadzie” RMF FM poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin pochwalił się poglądami nieprzystającymi do rzekomo konserwatywnego oblicza jego partii. Stwierdził, że PiS nigdy nie mówił o zakazie metody in vitro i po ewentualnym objęciu władzy nie zmieni zdania. Także „kompromis aborcyjny” w jego ocenie nie będzie zmieniony. Poseł nie odniósł się do stanowiska Kościoła katolickiego w tych sprawach.

                                            

- Nie, nic takiego nigdy nie mówiliśmy. Nie mamy absolutnie takiego zamiaru – powiedział Jacek Sasin pytany czy Prawo i Sprawiedliwość spróbuje zakazać metody zapłodnienia pozaustrojowego. Parlamentarzysta idącej po władzę największej partii opozycyjnej miał zastrzeżenia nie do in vitro a do prawnych szczegółów ustawy. Jego zdaniem przepisy niewystarczająco chronią życie. Mimo takiego zdania polityk potwierdził, że jego środowisko nie zakaże metody.

 

- Obowiązuje dzisiaj kompromis aborcyjny (…) Myślę, że dzisiaj w Polsce nie ma warunków do tego, żeby rozmawiać o całkowitym zakazie aborcji – powiedział w RMF FM poseł wymieniany wśród kandydatów na urząd Ministra Spraw Wewnętrznych w razie wyborczego zwycięstwa PiS. Także i w sprawie zabijania nienarodzonych dzieci parlamentarzysta mówił o swoim przywiązaniu do ochrony życia, jednak natychmiast deklarował brak poparcia dla realnych działań zmierzających do ograniczenia lub zwalczenia zbrodniczego procederu.

 

Kolejnym przejawem „konserwatyzmu” PiS było stanowisko Sasina w sprawie projektu ustawy o „zmianie płci”. Polityk stwierdził, że podziela stanowisko prezydenta Dudy, który zawetował projekt. Zdaniem posła problemem jest… nieprecyzyjność ustawy, a nie sam fakt chęci korygowania biologii.

 

Źródło: rmf24.pl

MWł

DATA: 2015-10-06 13:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A jakie mają Państwo wyjście? Na ringu są 2 partie: PIS i PO. PIS wspiera wartości chrześcijańskie, PO w nie uderza. Braun i Marek Jurek nie mają szans właśnie ze względu na skrajne postawy.Pewnie, żebym wolała zakazu aborcji,niewprowadzania in- vitro itd, ale rzeczywistość jest zgoła inna. Poza kwestiami ideologicznymi są też kwestie gospodarcze,społeczne, rozwojowe itd. Jak będziemy czepiać się Pisu to nie wyjdziemy nigdy na prostą. Apeluję do Was o rozsądek. Marzeniami o utopii nie zwyciężymy.
ponad 3 lata temu / Rozsądna
 
@Sweet Dreams: przy braku sensownych kontrofert do PiS-u, które mogłyby zaskutkować odsunięciem od władzy zarówno lewactwa jak i PiS, cwani antypisowcy będą szczęśliwi niezależnie od tego czy PiS dojdzie do władzy czy nie dojdzie. Bo w obu przypadkach będą mogli dalej żyć w komforcie psychicznym, żaląc się co prawda że w Polsce nie da się nic z mienić, ale przecież rączki będą mieli czyste bo nie poniosą odpowiedzialności za tych rządzących których nie wybrali :)
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
@Sweet Dreams już ich poznaliśmy po owocach - głosowanie z 2007r. o ochronie życia nienarodzonych koncertowo uwalone przez PiS. Ja nie mam złudzeń co do katolickości PiSu. Farbowane lisy , którym miłe są amerykańsko- żydowskie ochłapy.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Do Alka: co do przywództwa Kaczyńskiego, to akurat w PiS nie było sytuacji (a przynajmniej o takiej nie słyszałem) by Kaczyński narzucił dyscyplinę partyjną w kwestii sprzecznej z doktryną katolicką. A więc PiS to jedyna partia gdzie parlamentarzyści katoliccy mogą głosować, w sprawach powiązanych z ich religią, zgodnie z własnym sumieniem.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Ja to bym taką z pewną nieśmiałością proponował szanownym forumowiczom wstrzymać się ze zwalczaniem PiSu na jakieś 3 tygodnie. Taka (nad)gorliwość w polowaniu na odstępstwa od doktryny może doprowadzić do tego, że to zwalczanie okaże się zupełnie bezproduktywne. Jeśli PiS władzy nie przejmie, to będziecie się Państwo mogli nadal upajać swoim radykalizmem na tym portalu i ... i nic więcej. Jeśli PiS natomiast władzę przejmie to będziecie Państwo mieli z kim i o czym dyskutować, zyskując szansę na realizację swoich idei. Proszę się chwilę zastanowić, nad sentencją "po owocach ich poznacie".
ponad 3 lata temu / Sweet Dreams
 
Do Rozczarowany. A co z "przywództwem" J.Kaczyńskiego? Przecież członkowie PiS jako ludzie nie mają nic do powiedzenia. Wykonują rozkazy, bez zrozumienia, bo to "prezes ma wizję" i "prezes jest architektem"...
ponad 3 lata temu / Alka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.