DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

PiS naciska na Trybunał? Przecieki o kombinacjach wokół ochrony życia

PiS naciska na Trybunał? Przecieki o kombinacjach wokół ochrony życia
Fot. PCh24.pl

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom portalu Onet, obóz rządzący próbuje znaleźć sposób na ominięcie jednoznacznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził niezgodność z ustawą zasadniczą aborcyjnej przesłanki eugenicznej.

 

 

Pomimo, że od werdyktu upłynął już miesiąc, orzeczenie wciąż nie zostało opublikowane. W międzyczasie prezydent Andrzej Duda wystąpił z inicjatywą ustawodawczą dopuszczającą zabicie dziecka w przypadku gdy stwierdzono u niego wady prowadzące bezpośrednio do śmierci.

 

We wtorek Onet.pl piórem Andrzeja Gajcego poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość naciska na Trybunał, by w uzasadnieniu wyroku zawarł furtkę pozwalającą jednak wyłączyć niektóre dzieci nienarodzone spod opieki prawnej.

 

Według portalu, partia zdecydowała, że publikacja werdyktu ani dalsze prace nad projektem Dudy nie nastąpią dokąd sędziowie nie wydadzą pisemnego uzasadnienia.

 

„(…) politycy Zjednoczonej Prawicy przekazali TK swoje nieformalne uwagi do wyroku, wskazując w nich jasno na potrzebę pozostawienia furtki interpretacyjnej, by w drodze ustawy móc złagodzić skutki orzeczenia” – czytamy w tekście Andrzeja Gajcego.

 

22 października Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z Konstytucją wyjątek w ustawie aborcyjnej z 1993 roku, zezwalający na pozbawienie życia nienarodzonego w przypadku zaledwie podejrzenia ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

 

„Od tego momentu Rządowe Centrum Legislacji na polecenie – jak pisaliśmy wcześniej w Onecie – samego premiera Mateusza Morawieckiego wstrzymuje publikację wyroku TK w Dzienniku Ustaw, mimo iż konstytucja stanowi wyraźnie o obowiązku publikacji niezwłocznej. Art. 190 ustawy zasadniczej jasno określa, że orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym oraz „orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne” – przypomina portal.

 

 

Źródło: Onet.pl

RoM

 

 

 

 

 

 


DATA: 2020-11-25 18:29
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wybraliśmy - nie wszyscy- prezydenta abortera, i pseudo prawicowy rząd wię trzeba teraz zjeść tę żabę.
2 miesiące temu / jacek
 
Czyli trzeba to powiedzieć jasno - premier Morawiecki łamie Konstytucję RP, nie zezwalając na publikację wyroku. Powinien za to odpowiedzieć przed sądem oraz przed Trybunałem Stanu. Sorry!
2 miesiące temu / kvt
 
O jakim prawie naturalnym ty bredzisz? Wiesz wgl co to prawo naturalne, wiesz jak to wygląda? Odpowiem ci, na pewno nie po katolicku
2 miesiące temu / @Krzysztof
 
Jak śmierć koło d..y to wtedy do pokuty ? i zaczynają troche miej kłamac i trochę logiczniej myśleć
2 miesiące temu / Ja Ja
 
Przypomnijmy sobie co mówi Anioł Stróż Polski, o czasach zamętu. To są tylko wykonawcy PIS-dobra strona monety,PO-zla strona tej samej monety. Teraz ta cała ułuda zwana demokracja - materializm upada. To trzeci system oparty na ludzkim rozumie, kolejnego mamy zapowiedź w pseudo tęczowych flag,błyskawic i etc. Zobaczcie kogo policja ochrania na protestach a komu wlepia mandaty za PRAWDĘ? "Trzeba bardziej słuchać Boga, niż ludzi."
2 miesiące temu / Ewa
 
Duda to ułuda
2 miesiące temu / DNA
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.