DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

PiS jeszcze w ten kadencji uderzy w hodowców zwierząt futerkowych”? Spekulacje „Gazety Wyborczej”

PiS jeszcze w ten kadencji uderzy w hodowców zwierząt futerkowych”? Spekulacje „Gazety Wyborczej”
REUTERS/Kacper Pempel/File Photo/Forum

Jeśli wierzyć doniesieniom „Gazety Wyborczej”, Prawo i Sprawiedliwość jeszcze w tej kadencji wprowadzi oczekiwane przez ekologów radykalne restrykcje. Ale w formie częściowej. To próba przypodobania się skrajnej lewicy, a zarazem zachowania sympatii elektoratu rolniczego.

 

Niedawno dziennik „Rzeczpospolita” informował, że PiS może wstrzymać się z wprowadzaniem skrajnie lewicowych rozwiązań do zakończenia wyborczego maratonu. Wszystko po to, by nie stracić poparcia na wsiach.

 

Teraz jednak „Wyborcza” donosi, że rządzący mogą zmienić taktykę. Ani pozostawienie prawa w obecnej formie, ani całkowity zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Prawo i Sprawiedliwość – partia znana również jako „wyznawcy kompromisów" – spróbuje kolejny raz przypodobać się zielonej lewicy.

 

„PiS nie spuści psów z łańcucha, ale wydłuży uwięź. Nie wprowadzi zakazu hodowli zwierząt na futra, ale przymierza się do przeniesienia niemieckich standardów, co pozbawi fermy zysków. Ubój rytualny pozostanie bez zmian” – donosi portal gazeta.pl. A wszystko jeszcze przed wyborami. Teraz mają trwać prace nad szczegółami projektu, który złagodzi pierwotne założenia, ale wcieli w życie większość postulatów ekologów. Partia jest jednak podzielona, a w sprawie trwają tarcia.

 

Z doniesień „GW” wynika, że PiSowi zależy, by temat przed wyborami samorządowymi nie powracał. Przed wyborami parlamentarnymi partia wprowadzi łagodne restrykcje, by przyciągnąć wyborców lewicowych i nie utracić głosów na wsi, zaś po elekcji z roku 2019 wróci temat „sprytnego” pozbycia się ferm futrzarskich. Zmiany prawne spowodują nieopłacalność prowadzenia działalności. A warto pamiętać, że mówimy o branży, w której polskie firmy święcą na świecie tryumfy.

 

Sprawa może być problematyczna dla ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Uznawany jest za sojusznika branży futrzarskiej, a wedle doniesień „GW” szykuje własny projekt, by ubiec sprzyjających ekologom polityków PiS i zaostrzając prawo, uchronić przemysł. Jednak wśród zwolenników radykalnie lewicowych rozwiązań jest sam Jarosław Kaczyński.

 

 

Źródło: gazeta.pl / „Rzeczpospolita”

MWł

 

 


DATA: 2018-10-01 13:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety, trzeba schwytać i zabić kota prezesa, ściągnąć skórę, wyprawić, wypchać i przekazać do Muzeum Wojska Polskiego. Widzimy bowiem, ze nie trzeba bomb, łapanek, masowych egzekucji czy konclagrów, by doprowadzić Polskę i Polaków do tego samego i to bez jednego wystrzału.
ponad 1 rok temu / małygrek
 
:) Czy koty, jako zwierzęta mięsno-futerkowe, a dla wielu legalnych imigrantów z Azji, właśnie tym są, też będą objęte zakazem? A pieski?
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Uderzy, nie uderzy - jakie to ma znaczenie w porównaniu z tym, że nic nie robią dla ochrony życia poczętego?
ponad 1 rok temu / Oszukany przez PIS
 
Nie pojmuję tego odwrócenia wartości. Życie zwierząt stawiane ponad życiem dzieci. Tu, wbrew oczekiwaniom społecznym, chcą wyznaczyć społeczeństwu nowe normy. Tam, pomimo milionowego poparcia, nie chcą zmieniać "kompromisu". Komu oni chcą się przypodobać? Przecież lewica i tak na nich nie zagłosuje.
ponad 1 rok temu / Dante
 
Ta cała ekologia, ocieplenie, smogi, zieloni itp. to ściema
ponad 1 rok temu / irtur
 
Bóg stworzył zwierzęta i ptaki, by służyły ludziom, a stawianie ich na piedestał to nic innego niż bałwochwalstwo. Okrucieństwo wobec zwierząt jest ohydne i powinno być piętnowane, ale traktowanie tego w kategoriach ludzkich to herezja.
ponad 1 rok temu / karol
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.