DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Oczywiście, że nie PMM zdecyduje o Konwencji stambulskiej bo musi to zrobić Sejm. I słuszna jest decyzja PMM skierowania konwencji do TK by stwierdził zgodność/niezgodność z konstytucją RP. TK jest sądem ostatniego słowa, bez jego orzeczenia o niezgodności Bruksela nas wyśmieje. Po historii z FTK Niemiec w Karlsruhe, który podważył orzeczenie TSUE Polska będzie miała twardy argument, a nawet dwa by twardo postawić się Brukseli. Poza tym nie tylko Polska ma wątpliwości względem konwencji stambulskiej, jest parę państw, które z chęcią by od niej odstąpiły.
8 dni temu / contessa
 
Co do mnie nie mam złudzeń. Nic nie zostanie odwołane. Obóz magdalenkowy nie odwoła magdalenkowych ustaleń. Polska jest pod okupacją.
9 dni temu / Piotr Zajkowski
 
Panie redaktorze- nie wypowiedziano by konwencji gdyby udał się sojusz Konfederacji z Platformą- jak widać słowa Bosaka nijak mają się do kalkulacji POlitycznych
10 dni temu / Pamiętliwy
 
Morawiecki jako premier jest swoistą gwarancją, że konwencja zostanie zamrożona na dłużej. Beata Szydło byłaby pod tym względem skuteczniejsza i odważniejsza. Została odsunięta jako zbyt katolicka w mniemaniu naczelnika państwa.
10 dni temu / grimm
 
To jest "rząd telewizyjny" jak to określił Grzegorz Braun, chyba nikt nie uwierzy że ci ludzie są w stanie podjąć decyzję i ją zrealizować. Ktoś utrzymuje tą fikcję telewizyjną żeby nie doszło do ogólnej paniki.
10 dni temu / Tom
 
Nie wypowiedzieli Konwencji od razu i nie zrobią tego teraz i zapewne nigdy. Może wrócą do tematu przed wyborami by pokazać jak pięknie się różnią z "postępowcami", a tymczasem Joanna Lichocka stwierdziła, że wypowiedzenie Konwencji teraz byłoby błędem i stratą wizerunkową dla Polski... Wyciągniecie tego tematu teraz to mydlenie oczu i chęć ukrycia innego bardzo ważnego tematu - stawiam na Just 447
10 dni temu / Tytus
 
Nikt z nas tak naprawdę nie wie ile razy jeszcze ucieknie grabarzowi spod łopaty i czy ten, czy ów miesiąc miodowy będzie słodki i kiedy się skończy. Jedno jest pewne, że kiedyś wszystko co światowe się skończy i zacznie się wieczność. Wówczas wszystkie względy ludzkie i układy tego świata będą sądzone, a osądzeni ludzie ich dusze, usłyszą wyrok. Bez odwołania. Dla tego, my nie osądzajmy nikogo, bo jedynie Bóg jest nieomylny, a od nas oczekuje byśmy wszystko przebaczali naszym winowajcom. Wtedy On, przebaczy nam nasze winy. A miłość jaką okazaliśmy ludziom będzie naszym adwokatem. Twoja modlitwa za P AD będzie wyrazem Twojej miłości do wszystkich Polaków. Stawka jest wysoka, a kapitał nie do policzenia. No i nic nie ryzykujesz, ani nie stracisz. Króluj nam Chryste!
11 dni temu / ry.janszarmach3
 
Wiedziałem że jeśli zagłosuje na PAD to nie będę mógł spojrzeć w lustro, że będę czuł się jak ostatnia szmata. Dobrze zrobiłem. Wszyscy namawiali, a ja wiedziałem że po wyborach miesiąc miodowy się skończy. Zaraz się za nas wezmą. Genderowcy, obrońcy kompromisu aborcyjnego.
11 dni temu / Tolek
 
O tak tak, tak się bawcie ... "A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" /Mt 25, 40/
11 dni temu / tak tylko
 
Zmarnowane lata to nie tylko nieszczęsna konwencja i kwestie aborcyjne. Zło zaczęło się od czasu, gdy min Bogdan Klich zrezygnował z powszechnej, obowiązkowej służby wojskowej. Naród się rozsprzęga, na ulicach pojawiają się dziwolągi. Obawiam się, że wcześniej anulowany zostanie konkordat, niż konwencja stambulska.
11 dni temu / Izydor Oracz
 
Założę się, że PIS nie wypowie Konwencji stambulskiej.
11 dni temu / grimm
 
Mści się taka polska bylejakość w podejściu do prawa. Umowa - dziś podpiszemy, a jutro będziemy aneksować. Konwencja - to tylko niezobowiązujące deklaracje. Ustawy - seria wymagań i ograniczeń, może któryś będzie przestrzegany. Skutki? Druga strona nie zechce aneksować, ktoś o przestrzeganie się upomni, ktoś zastosuje przepisy literalnie wobec mu niewygodnych. Dlaczego tak ciężko nam przeanalizować skutki dokumentu, który przed nami leży? Czytam, że temat Just 447 zamknięty raportem. Dla mnie jest przeciwnie, etap osiągnięty, za chwilę będzie kolejny krok. A my siedzimy spokojnie, nie wiedząc, o co gra się toczy.
11 dni temu / prosty
 
Może trzeba powołać Katolicki Ruch Oporu, oparty na Tradycji? Taki Ruch mógłby organizować i koordynować akcje wymierzone w ideologię LGBT, neomarksizm kulturowy, a także w post-modernistyczne zmiany Doktryny Katolickiej. Nie można cały czas tylko reagować na akcje wrogów cywilizacji, trzeba przejść do ofensywy.
11 dni temu / minimax
 
@ry.janszarmach3 genialny post w samo sedno o wplywie mediow na dusze na rodu juz pisal i ostrzegal sw Maria Maksymilian Kolbne w 1926
11 dni temu / katolik
 
Czy to nie pokazuje , że dla wielu ..z nich, dobro Polski i polskich interesów nie jest na pierwszym miejscu. Ilu z nich jest bogatych a nie byli?
11 dni temu / Stefan
 
Tęczowy kandydat Trzaskowski nie otrzymałby 10 min. głosów w lipcu tego roku, gdyby nie obrazy podprogowe stacji telewizyjnych manipulujących podświadomością widzów. Przekazy podprogowych obrazów trwają od początku istnienia telewizji, a obecnie jest to jedyny cel wszystkich stacji telewizyjnych świata, ponieważ kontrolowane są przez masonerię rządu światowego. Jesteśmy w przededniu objawienia się w mediach Antychrysta, personalnie, w butach.. To temu Antychrystowi zaprogramowana ludzkość odda pokłon jako obrazowi Bestii poprzez zgodę na jego wszystkie propozycje. Mówią o tym prorocy, mówią o tym Orędzia i jest o tym w Apokalipsie św. Jana w Biblii. Obraz Bestii, a obrazowi temu kłania się ludzkość. Ap.13,14-17 Ap.14,9-11. Dlatego druga kadencja rządów ?dobrej zmiany? jak i wszyscy ludzie chcący uwolnić się od zniewolenia Bestią, powinni wyłączyć telewizory i nie oglądać jej obrazu. Dopiero wtedy Konwencja Stambulska może zostać zniesiona. Króluj nam Chryste!
11 dni temu / ry.janszarmach3
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.