DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

PiS chce zlikwidować tylko przesłankę eugeniczną? Senatorowie szykują własny projekt

PiS chce zlikwidować tylko przesłankę eugeniczną? Senatorowie szykują własny projekt

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości przygotowują własny projekt ustawy aborcyjnej. Zakłada on, według nieoficjalnych jeszcze informacji, możliwość legalnego zabicia dziecka nienarodzonego, którego poczęcie odbyło się w drodze czynu zabronionego a także w przypadku zagrożenia życia matki.

 

„Jesteśmy na etapie prac nad przedstawieniem propozycji rozwiązań mniej restrykcyjnych niż projekt obywatelski” – napisał reporterce Polsat News marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Projekt nie będzie jeszcze gotowy na najbliższym posiedzeniu izby wyższej.


Nieoficjalne źródła prywatnej stacji mówią o decyzji, która zapadła ponoć na najwyższym szczeblu PiS. Partia ma przygotować własny projekt i przyjąć go w przypadku niepowodzenia inicjatywy obywatelskiej.


Być może to jeden ze sposobów wywarcia presji na posłów oraz senatorów Prawa i Sprawiedliwości, którzy wbrew wskazówkom kierownictwa partii odrzucili w pierwszym czytaniu skrajnie proaborcyjny projekt środowisk lewicowych. Jarosław Kaczyński zadeklarował, że w sprawie zabijania nienarodzonych parlamentarzyści PiS głosować będą zgodnie z własnymi sumieniami. Gdyby partia rządząca nie przygotowała własnego projektu, szansa na uchwalenie projektu „Stop aborcji” byłaby znacznie większa.


Być może PiS chce poddać pod głosowanie obywatelski projekt ustawy autorstwa Ordo Iuris bez poprawek, zgodnie z życzeniem ponad 450 tysięcy Polaków, którzy zdążyli w ciągu trzech miesięcy podpisać się pod inicjatywą. „Partia najprawdopodobniej uznała, że skoro obywatele chcieli aborcji w takim kształcie, czyli absolutnego jej zakazu i taki projekt wpłynął do Sejmu, to powinien być w całości przyjęty lub w całości odrzucony – spekuluje Polsat News.

 

RoM

Źródło: Polsat News

 


DATA: 2016-10-01 20:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dewiant o nazwie "Stormer" pisze: "Od początku było wiadomo, że nie zmienią obecnej ustawy. Takie zapowiedzi to tylko typowa dla PiS propagandowa ściema :-D". Dewiant się oczywiście z tego cieszy.
ponad 4 lata temu / wwm
 
@Wolnościowiec: ściślej: dwa projekty do kosza! :-D
ponad 4 lata temu / Stormer
 
A więc projekt obywatelski do kosza? I to mają być demokraci? Mieli słuchać sił narodowych, a ugięli się przed liberałami i skrajną razemowską lewicą socjalistyczną! Obłudnicy jedni! Katolicy powinni przestać popierać PiS, a zauważyć, że siły patriotyczne - narodowe, są wierne wierze naszej katolickiej i nie mają niczego na sumieniu. Ruch Narodowy, bo o nim mówię. Czy Kukiz 15 może być? Nie, bo działają w nim ci, którzy dla konfitur odeszli z RN. Myślą, że przetrwają do następnych wyborów i wejdą ponownie i kaska będzie leciała. Kolejni zdrajcy narodu polskiego!
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Nie sądziłem, że PiS to polityczni idioci, a jednak idą na wojnę z Panem Bogiem, toż to samobójstwo!
ponad 4 lata temu / John Galt
 
@NN: nie zapominaj, że były dwa projekty.
ponad 4 lata temu / Stormer
 
@NN Ależ nikt nie obciąża rodziny "represyjnymi ustawami" (nota bene jedyna represja obecnie jest w stosunku do tych poczętych dzieci, które można pozbawić życia wg własnego widzimisie mądralo). Można zrzec się praw rodzicielskich - nikt nie wymaga poświęcenia od rodziców, jeżeli nie są w stanie tego udźwignąć.
ponad 4 lata temu / yjt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.