DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

PiS chce stworzyć nowe, „kompromisowe” przepisy aborcyjne. Szef KPRM: to bardzo potrzebne

PiS chce stworzyć nowe, „kompromisowe” przepisy aborcyjne. Szef KPRM: to bardzo potrzebne
Fotograf: Adam ChelstowskiArchiwum: Forum

Czekamy na uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. ustawy antyaborcyjnej. Jest ono potrzebne po to, by móc stworzyć przepisy, które będą budowały pewien kompromis społeczny – powiedział w poniedziałek na antenie TVN24 szef KPRM Michał Dworczyk.

 

Dworczyk był pytany m. in. o termin publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Miało to nastąpić najpóźniej 2 listopada. Do dzisiaj jednak nie doczekaliśmy się jakichkolwiek kroków w tej sprawie, przez co w Polsce nadal można mordować w majestacie prawa w łonach matek dzieci podejrzane o chorobę bądź upośledzenie. – Czekamy na uzasadnienie do wyroku TK – stwierdził szef KPRM.

 

To uzasadnienie potrzebne jest po to, by móc stworzyć przepisy, które będą budowały pewien kompromis społeczny, co jest bardzo potrzebne, bo widzieliśmy z jakimi emocjami ten wyrok się spotkał – stwierdził polityk.

 

Orzeczenie wciąż nie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Kilka dni temu rzecznik rządu Piotr Müller również tłumaczył, że w tej sprawie rządzący czekają na uzasadnienie październikowego wyroku.

 

 

Źródło: TVN24

TK

 

 


DATA: 2020-11-24 10:03
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do "@Andrzej": Ja tutaj stopuję, bo ostatnie zdanie dot. fajnej zabawy potwierdza, że należy skończyć - ciąg dalszy Łk 6,37 to: "...nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni..." - Szczęść Boże
2 miesiące temu / anonim_galeon
 
anonimgaleon to jakim prawem wymgacie od innych ale od siebie nie. Ja rozumiem że wymówki są zawsze ale w takim razie proszę nie nazywać się tym który stoi za życiem, bo nie za każdym życiem stoisz murem jak widać. Czas na fajną zabawę "życie człowieka jest najważniejsze" zmienić na "życie aryjczyka jest najważniejsze"
2 miesiące temu / @Andrzej
 
Do "@Andrzej": Widać wiele, wiele pytań - ale czy do siebie, czy tylko i wyłącznie do innych? Moja odpowiedź to Łk 6,37 "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni..." - kimże jesteśmy żeby rozliczać, czy żeby osądzać innych?
2 miesiące temu / anonim_galeoin
 
Do anonimgaleon to co zrobiłeś aby pomóc samotnym matkom z niepełnosprawnymi dziećmi? Pracujesz w hospicjum? Nie jesz zwierząt i roślin? W końcu jesteś za życiem, a życie to życie nie ma podobno gorszego i lepszego. Mam nadzieję że cały czas pomagasz ludziom i jesz tylko syntetyczne białka i tłuszcze
2 miesiące temu / @Andrzej
 
Do "@Andrzej": No tak, stwierdzenie "Życie człowieka jest bezkompromisowe i najważniejsze" to nie jest mowa o życiu? Tylko o czym, wg Ciebie o fetyszu? Tak, mówimy o życiu i popieram Andrzeja, bo życie ludzkie ma najwyższą wartość!
2 miesiące temu / anonim_galeon
 
No to po eutanazji zrobią z nas nawóz może pod tulipany w Holandii.Niech PiS głupot nie robi bo przegramy wybory a UE i tak nie zadowoli.
2 miesiące temu / ztula
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.