13 marca 2013

Krajowy Instytut Zdrowia (NIH) przyznał 1,5 mln dol. na badania biologicznych i społecznych czynników, mających wpływ na otyłość lesbijek. Uczeni zamierzają dowiedzieć się, dlaczego „trzy czwarte” kobiet przyznających się do homoseksualizmu, posiadana znaczącą nadwagę.

 

Dwie dotacje o łącznej kwocie ponad 1,5 mln dol. powędrowały do grupy uczonych związanych ze szpitalem Brigham and Women’s Hospital w Bostonie. Jedna pochodzi z Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH), druga z Narodowego Instytutu Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka (NICHD). Szpital w Bostonie ściśle współpracuje z prestiżową uczelnią amerykańską – Harvard University.

Wesprzyj nas już teraz!

 

W uzasadnieniu przyznania grantów rządowych można przeczytać: „otyłość jest obecnie jednym z najważniejszych problemów zdrowia publicznego w USA. Rasowe i socjoekonomiczne różnice uwarunkowań mają wpływ na szerzenie się otyłości, co staje się przedmiotem coraz większej uwagi. Niemniej, szczególnie w jednym obszarze, który dopiero zaczął być zauważany, uderza współzależność istniejąca między płcią i orientację seksualną a dysproporcją otyłości”.

 

Eksperci rządowi kontynuują: „jest dobrze udokumentowanym faktem, że kobiety z mniejszościowej orientacji seksualnej są nieproporcjonalnie bardziej dotknięte epidemią otyłości.Zgoła odmienna sytuacja jest w przypadku mężczyzn: to heteroseksualiści są prawie dwukrotnie bardziej narażeni na ryzyko otyłości w porównaniu z mężczyznami homoseksualnymi”.

 

Badacze twierdzą, że dotychczas nikt nie zajął się problemem wyjaśnienia przyczyn tych dysproporcji. Nikt nie starał się odnaleźć „biologicznych, psychologicznych i społecznych czynników stojących za zjawiskiem dość powszechnej otyłości lesbijek”.

 

Projektem badań kieruje S. Bryn Austin, dyrektor Fellowship Research Training z Division of Adolescent and Young Adult Medicine Institute, działającego przy Szpitalu Dziecięcym w Bostonie. Austin jest również profesorem w Katedrze Nauk Społecznych w Harvard School of Public Health oraz epidemiologiem w BrighamHospital and Women’s Hospital (BWH), który jest szpitalem klinicznym związanym z Harvard Medical School.

 

Władze federalne w sumie od 2011 r. do 2012 r. przyznały na badania dwie dotacje, jedną w wysokości 778,622 tys. dol. i drugą w kwocie 741,378 tys. dol. Projekt przewiduje, że badania potrwają pięć lat i ich wyniki będą znane w czerwcu 2016 r. Departament Zdrowia ma zamiar wykorzystać je do planowania programów profilaktycznych.

 

Prof. Austin zauważyła, że badanie ma duży potencjalny wpływ na zdrowie publiczne, nie tylko dla mniejszości seksualnych, ale także dla heteroseksualistów. Grupa naukowców bowiem ma zamiar odkryć, „jaki wpływ na ryzyko otyłości mają procesy socjalizacji płci w przypadku lesbijek i heteroseksualnych mężczyzn”.

 

 

Źródło: cnsnews.com, AS.

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 141 269 zł cel: 300 000 zł
47%
wybierz kwotę:
Wspieram