4 kwietnia 2018

Wstrząsające słowa niemieckiego księdza! Chce kapłaństwa kobiet i zniesienia celibatu

(Anzelm Grün fot. By Lesekreis (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons)

Nie ma teologicznych podstaw, by kobiety nie mogły być kapłanami, biskupami, a nawet – czemu nie – papieżem (…) takie rzeczy potrzebują czasu – powiedział Anzelm Grün, niemiecki benedyktyn i psychoterapeuta.

 

– W kręgach konserwatywnych moje nauczanie czasami określane jest jako heretyckie – zaznacza na początku wywiadu dla „Augsburger Allgemeine” Anzelm Grün. Niemiecki benedyktyn znany jest z wypowiedzi i przekonań znacznie odbiegających nie tylko od nauczania Kościoła.

Wesprzyj nas już teraz!

 

W wywiadzie opublikowanym 30 marca (w Wielki Piątek), Grün wskazał, że nie widzi przeszkód, aby kobiety mogły dostąpić święceń kapłańskich.  Nie ma teologicznych podstaw, by kobiety nie mogły być kapłanami, biskupami, a nawet – czemu nie – papieżem. Są jedynie historyczne podstawy. Takie rzeczy wymagają czasu, pierwszym krokiem jest więc dopuszczenie kobiet do święceń diakonatu na szczeblu regionalnym – twierdzi niemiecki mnich. 

 

Dla benedyktyna-psychoterapeuty także celibat jest kwestią wątpliwą. Jego zdaniem „powinna być to indywidualna decyzja każdego kleryka”. Grün nie widzi także problemu w wyświęcaniu homoseksualistów. – Znam wielu księży homoseksualistów. To bardzo dobrzy księża – twierdzi.

 

Anzelm Grün prowadzi Dom Rekolekcyjny dla kapłanów z „wątpliwościami”. Jego bliskim współpracownikiem jest Wunibald Muller, propagator błogosławieństw dla par homoseksualnych, zniesienia celibatu i kapłaństwa kobiet. Muller także jest psychoterapeutą.

 

Anzelm Grün w wątpliwość podaje także dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Jego zdaniem postać Maryi jest symbolem – wzorem dla innych ludzi i my wszyscy jesteśmy „niepokalanie poczęci”. – Maryja nie jest kimś wyjątkowym, a my nie jesteśmy zwykłymi grzesznikami – wskazywał w 2017 roku.

 

Grün zaznaczył, że wielki wpływ na jego myślenie wywarła działalność Karlheinza Graf Dürkheima, niemieckiego mistrza zen. Wielu komentatorów w wywodach Grüna dopatruje się myślenia ezoterycznego. On sam nie wypiera się inspiracji dziełami Gustava Junga, ucznia Freuda, psychoanalityka i okultysty.

 

 

Źródło: onepeterfive.com

PR

 

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 904 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram